2 Żółte kartki 3
Widzów: 52316
Sędzia: Steve Dunn

Shay Given David James
59' Out Steven Carr Żółta kartka Danny Mills
  Robbie Elliott Sylvain Distin
  Andy O'Brien  Richard Dunne
  Oliver Bernard Żółta kartka Ben Thatcher
71' Out Laurent Robert Shaun Wright-Phillips
  Nicky Butt Żółta kartka Żółta kartka Paul Bosvelt
  Jermaine Jenas  Żółta kartka Steve McManaman
  Lee Bowyer Antoine Sibierski
  Alan Shearer Jonathan Macken58' Out
90' Out Craig Bellamy Nicolas Anelka45' Out

59' In Steven Carr Willo Flood 58' In
71' In James Milner Robbie Fowler45' In
90' In Shola Ameobi Ronald Waterreus
  Steve Harper Christian Negouai
  Darren Ambrose Stephen Jordan

Newcastle United w meczu 10 kolejki Premiership pokonało na St. James’ Park Manchester City 4-3. Obie drużyny zafundowały kibicom prawdziwy thriller, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy dzięki bramce Craiga Bellamy’ego w samej końcówce spotkania.
Greame Souness dokonał jednej zmiany w porównaniu do zwycięskiego składu z Aten. Miejsce Jamesa Milner’a zajął Nicky Butt, który w Pucharze UEFA pauzował za czerwoną kartkę. Pomimo zapowiedzi przedmeczowych w kadrze Srok na to spotkanie zabrakło holenderskiego snajpera Patricka Kluivert’a.

Obie drużyny zaczęły mecz ostrożnie. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. W 8 minucie z prawej strony znakomicie dośrodkowywał Jermaine Jenas, głową uderzał Craig Bellamy, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Davida James’a.
W 11 minucie niskie dośrodkowanie Alana Shearer’a zostało zablokowane przez Bena Thatcher’a i gospodarze wywalczyli rzut rożny, centra Laurenta Robert’a była jednak nieudana. Chwilę później kolejny korner, tym razem wykonywany przez Lee Bowyer’a, jednak James w powietrznej walce okazał się lepszy od Shearer’a.
W 25 minucie Shaun Wright-Phillips uderzył zza pola karnego, lecz piłka poszybowała nad bramką, nie zmuszając do interwencji Shaya Given’a.
Pięć minut później Oliver Bernard musiał ratować sytuację po beztroskim zagraniu Robert’a, co skończyło się żółtą kartką dla lewego obrońcy Newcastle.
W 37 minucie zakotłowało się w polu karnym gości. Najpierw z rzutu wolnego uderzał Robert, ale piłka po jego strzale trafiła w Danny’ego Mills’a, po czym wyszła na rzut rożny. Ponownie dośrodkowywał Robert, Jonathan Macken zbyt krótko wybił futbolówkę, do której dopadł Nicky Butt. Jego strzał został zablokowany przez Richarda Dunne’a i trafiła do Lee Bowyer’a. Pomocnik Srok uderzył z 20 metrów, lecz skuteczną interwencją popisał się David James. Chwilę później ponownie przed szansą stanął Bowyer, który po centrze Robert’a i przepuszczeniu piłki przez Bellamy’ego znalazł się w znakomitej sytuacji, lecz w ostatniej chwili został zablokowany przez Thatcher’a.
Kolejny rzut rożny i kolejny strzał Butt’a z ok. 20 metrów przechodzi jednak nad poprzeczką. Minutę później na bramkę Given’a uderzał Nicolas Anelka, golkiper Srok nie miał jednak najmniejszych problemów z obroną strzału Francuza.
Bezbramkowy wynik pierwszej połowy, jak również niewiele sytuacji bramkowych nie zapowiadały emocji, jakie miały nadejść w drugich 45 minutach.

W przerwie menedżer gości Kevin Keegan dokonał jednej zmiany, w miejsce Anelki pojawił się Robbie Fowler. Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla gospodarzy. Trzy minuty po wznowieniu gry Paul Bosvelt sfaulował tuż przed polem karnym Nicky’ego Butt’a. Do piłki podszedł Laurent Robert i posyłając ją nad murem nie dał szans James’owi - 1:0 dla Newcastle!
W 50 minucie Bosvelt sfaulował Jenas’a za co obejrzał żółty kartonik. Pięć minut później było już 2:0 dla United. W polu karnym James powalił Stephena Carr’a, a z jedenastu metrów pewnym strzałem reprezentacyjnego golkipera pokonał niezawodny w takich sytuacjach Alan Shearer. Na boisku doszło do dwóch zmian Jonathana Macken’a zastąpił Willo Flood, a po przeciwnej stronie Aaron Hughes pojawił się w miejsce Carr’a.
W 63 minucie Shearer przejął piłkę po błędzie Sylvaina Distin'a i posłał ją wzdłuż bramki, lecz Bellamy nie trafił czysto i zmarnował dogodną sytuację.
Świetna atmosfera na St. James’ Park została zmącona w 64 minucie. Shaun Wright-Phillips oszukał Robbie Elliot’a, wbiegł w pole karne i płaskim strzałem zmusił Given’a do kapitulacji – 2:1.
Dwie minuty później na trybunach zapanowała konsternacja. Nicky Butt przewrócił w polu karnym Robbie Fowler’a i sędzia Steve Dunn wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie wykorzystał „jedenastkę” - 2:2.
Sroki nie dały się jednak nacieszyć gościom z wyrównania. W 69 minucie Steve McManaman sprokurował rzut wolny, piłkę z prawej strony zacentrował oczywiście Robert, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Robbie Elliot i strzałem głową po raz trzeci pokonał James’a – 3:2!
W 70 minucie Greamae Souness wprowadził Jamesa Milner’a w miejsce Robert’a, który opuszczając plac gry otrzymał od kibiców owację na stojąco.
W 73 minucie aktywny tego wieczoru Wright-Phillips znalazł się w doskonałej sytuacji, lecz Given znakomicie skrócił kąt i młody Anglik strzelił obok słupka. Jednak, co się odwlecze... 76 minuta przyniosła kolejną zmianę wyniku. Tym razem Wright-Phillips przymierzył skutecznie z 13 metrów po dalekim wrzucie piłki z autu przez Distin’a – 3:3.
Prze ostatni kwadrans obydwie drużyny dążyły do strzelenia zwycięskiej bramki. Najpierw niecelnie z 16 metrów strzelał Shearer, po drugiej stronie boiska uderzenie Wright-Phillips’a trafiło w boczną siatkę. W 86 minucie kibice na chwilę zamarli, po tym jak uderzenie Flood’a minimalnie minęło bramkę Given’a.
W 89 minucie stadion oszalał. Znakomitym rajdem lewą stroną popisał się Oliver Bernard, po czym wycofał piłkę na 12 metr do niepilnowanego Bellamy’ego. Walijczyk uderzył w długi róg z woleja obok bezradnego James'a – 4:3! To był decydujący cios, goście nie byli już w stanie odpowiedzieć skuteczną akcją. W 90 minucie na boisku w miejsce Bellamy’ego pojawił się Shola Ameobi i sędzia Dunn zakończył spotkanie ku uciesze ponad 50 tysięcy fanów Srok.

Zawodnicy Newcastle przełamali w końcu fatum tracenia bramek w końcowych minutach spotkań i sami skarcili w ten sposób przeciwnika. Kibice znaleźli się dzisiejszego popołudnia na prawdziwej sinusoidzie emocji, jednak najważniejsze, iż 3 punkty zostały na St. James' Park. Cieszy dobra skuteczność i forma Laurenta Robert'a. Miejmy nadzieję, że Francuz pod okiem Greame Souness'a w końcu ustabilzuje ją na dłużej.