Tim Howard Shay Given
  Philip Neville Żółta kartka Stephen Carr
  Rio Ferdinand Jean-Alain Boumsong
  Wes Brown  Andy O'Brien
37' Out Gabriel Heinze Robbie Elliott
61' Out Darren Fletcher Peter Ramage  82' Out
76' Out Roy Keane James Milner
  Quinton Fortune  Darren Ambrose
  Ryan Giggs Charles N'Zogbia
  Wayne Rooney Żółta kartka Alan Shearer66' Out
  Alan Smith Shola Ameobi

37' In Cristiano Ronaldo Laurent Robert 82' In
61' In Kleberson Patrick Kluivert66' In
76' In Mikael Silvestre Steve Harper
  Roy Carroll Martin Brittain
  John O'Shea Jamie McClen

W spotkaniu 34. kolejki Premietship Newcastle United uległo na Old Traford Manchesterowi United 1-2 (0-1).
Grameme Souness desygnował do gry bardzo eksperymentalną jedenastkę. Na prawej stronie debiut w oficjalnym spotkaniu zaliczył Peter Ramage, a po przeciwległej stronie grał Robbie Elliott. W nietypowej dla siebie pozycji - przed linią obrony - wystąpił Steven Carr. Dwójkę środkowych pomocników stanowili Charles N'Zogbia i Darren Ambrose, a po skrzydłach biegali James Milner i Shola Ameobi.
W pierwszej połowie młodzież sprawiła wiele problemów uznanemu i pewnie zaskoczonemu składem rywalowi. Szybkość i przebojowość N'Zogbii i Ambrose dawała się we znaki "Czerwonym Diabłom". Darren stał się bohaterem akcji z 27 minuty. Drugim był Tim Howard, który wybił piłkę pod nogi naszego pomocnika. Reprezentant angielskiej młodzieżówki podał do Ameobiego, po czym zagarnął mu piłkę i przebojem wbiegł w pole karne. Umieszczenie futbolówki w siatce było już formalnością. Była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie i do szatni podopieczni Sounessa schodzili prowadząc 1-0.
Po wznowieniu gry młode "Sroki" nieco spuściły z tempa. Mniej widoczny był Ambrose, choć wciąż aktywny był James Milner, który w dość dogodnej pozycji huknął nad bramką Howarda. W 57 minucie padło wyrównanie. Debiutujący Ramage źle wybił piłkę głową i wykorzystał to Wayne Rooney. Młodzian potwierdził swoje niebagatelne możliwości i soczystym strzałem z woleja z ponad 20 metrów nie dał szans Givenowi. Piłka znalazła miejsce w okienku bramki Newcastle, a gol ten spokojnie może kandydować w plebiscycie na najładniejszą bramkę sezonu. W 66 minucie opaska kapitańska powędrowała w ręce Jeana-Alaina Boumsonga, gdyż na boisku w miejsce Alana Shearera pojawił się Patrick Kluivert. Goście pewnie byliby zadowoleni z rezultatu, gdyby nie akcja z 75 minuty. Z narożnika boiska dośrodkował Ryan Giggs, a w polu karnym najlepiej znalazł się Wes Brown, głową umieszczając piłkę w siatce. Błąd w kryciu popełnił Shola Ameobi, który był odpowiedzialny za defensora ManU. Więcej bramek już nie padło...
Podopieczni Sounessa zagrali wiele lepiej niż przed kilkoma dniami w Cardiff, ale mimo wszystko nie wystarczyło to na zdobycie choćby punktu. Należy pochwalić Geordies za odwagę, waleczność, przebojowość, jednak często po prostu brakowało umiejętności, a gola strzeliliśmy po błędzie rywala. Na uwagę zasługuje niezła gra defensorów i Shaya Givena, który kilka razy ratował swój zespół. W ostatecznym rozrachunku jednak Manchester United okazał się drużyną dojrzalszą, mądrzejszą i trzy punkty zostały na Old Traford.