3 Żółte kartki 3
Widzów: 34836
Sędzia: Phil Dowd

Roy Carroll Żółta kartka Shay Given
76' Out Tomas Repka Peter Ramage
  Anton Ferdinand Żółta kartka Żółta kartka Titus Barmble
  James Collins  Jean-Alain Boumsong
  Paul Konchesky Robbie Elliott
  Hayden Mullins Nolberto Solano  79' Out
62' Out Yossi Benayoun Amdy Faye
  Carl Fletcher  Żółta kartka Scott Parker
  Matthew Etherington Żółta kartka Żółta kartka Shola Ameobi
  Marlon Harewood Michael Owen
  Bobby Zamora Alan Shearer

76' In Jeremie Aliadiere Lee Bowyer 79' In
62' In David Bellion Steve Harper
  Shaka Hislop Kris Gate
  Christian Dailly Albert Luque
  Shaun Newton Michael Chopra

W meczu 17. kolejki Premiership drużyna West Hamu uległa Newcastle United 2-4 (1-2). Aż trzy bramki padły w pierwszej odsłonie i choć przez większość czasu inicjatywa należała do gospodarzy, to na listę strzelców wpisywali się tylko podopieczni Graeme’a Sounessa. Już w 5' minucie wynik otworzył Michael Owen, który po otrzymaniu piłki od Alana Shearera strzałem z lewej nogi umieścił ją w siatce bramki Roya Carrolla. Wyrównanie nastąpiło 15 minut później, kiedy Shaya Givena zaskoczył jego kolega z drużyny – Nolberto Solano. Peruwiańczyk zrehabilitował się nieco na dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę – znakomicie dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego, a w polu karnym znów jak spod ziemi wyrósł Michael Owen i strzałem głową zdobył już drugą bramkę w tym meczu.
Na początku drugiej odsłony do ataku ruszyli londyńczycy i „Sroki” mogą mówić o dużym szczęściu. Najpierw piłka po uderzeniu Fletchera zatrzymała się na słupku, a później drużynę przed utratą gola uratował stojący na linii bramkowej Alan Shearer. W 62 minucie Alan Padrew zdecydował się ściągnąć z placu gry Yossiego Benayouna, który sprawiał największe problemy piłkarzom w czarno-białych koszulkach. Na boisku pojawił się David Bellion i już cztery minuty później prowadzenie podwyższył Alan Shearer. Kapitan Newcastle strzałem prawą nogą z dosyć dużego kąta wykończył akcję Nolberto Solano i Michaela Owena. Kiedy wydawało się, że „Sroki” rozstrzygnęły losy meczu na swoją korzyść, Shola Ameobi zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia był zmuszony podyktować rzut karny. Z 11 metrów nie pomylił się Marlon Harewood, zmniejszając straty i podrywając drużynę do walki. Ponadto chwilę wcześniej żółtą kartkę obejrzał Scott Parker, co oznacza, że waleczny pomocnik nie zagra w drugi dzień Świąt z Liverpoolem. Gospodarze musieli postawić wszystko na jedną kartę, co skwapliwie wykorzystał w końcówce Michael Owen, kompletując hattrick. Po raz drugi z rzędu cenne trzy punkty zostały dopisane drużynie z St. James’ Park.