Danny Collins Celestine Babayaro
  Liam Lawrence Nolberto Solano
  Dean Whitehead Amdy Faye
  Tommy Miller  Żółta kartka Lee Clark59' Out
64' Out Daryl Murphy Charles N'Zogbia  88' Out
68' Out Jon Stead Kieron Dyer
  Chris Brown Alan Shearer71' Out

64' In Julio Arca Michael Chopra 59' In
68' In Kevin Kyle Jean-Alain Boumsong88' In
  Joe Murphy Albert Luque71' In
  Gary Breen Steve Harper
  Grant Leadbitter Peter Ramage

W derby północno-wschodniej Anglii drużyna Sunderlandu przegrała na Stadium of Light z ekipą Newcastle United aż 1:4 (1:0).
Dobra gra gospodarzy w pierwszej połowie zaowocowała bramką w 32 minucie. Wtedy to John Stead uwolnił się spod opieki Titusa Bramble’a i dośrodkował piłkę na bliższy słupek, gdzie przejął ją Dean Whitehead. Pomocnik zagrał wzdłuż bramki i stojący na 5. metrze Justin Hoyte otworzył wynik meczu. Radość zgromadzonych na trybunach kibiców gospodarzy nie miała kresu.
W drugiej odsłonie w szeregach słabo grających „Srok” nastąpił przełom. Trzy bramki Newcastle w przeciągu siedmiu minut spadły na murawę niczym grom z jasnego nieba i wydarzenia na boisku przybrały zupełnie inny obrót. Wyrównująca bramka padła w 59 minucie łupem Michaela Chopry, który moment wcześniej zmienił Lee Clarka. Defensorzy Sunderlandu nie zrobili zupełnie nic, by przeszkodzić młodemu napastnikowi w dojściu do długiego podania od Titusa Bramble’a.
Kilkadziesiąt sekund później było już 1:2, bo Alan Shearer wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Charlesie N’Zogbii. Kiedy „Black Cats” jeszcze przecierali oczy z niedowierzania, młody Francuz otrzymał piłkę od Kierona Dyera, przedarł się przez dwóch obrońców i po dynamicznym wejściu w pole karne, płaskim strzałem umieścił piłkę w rogu bramki strzeżonej przez Kelvina Davisa.
Kropkę nad „i” postawił w 87 minucie Albert Luque, który wykorzystał kiks obrońców i dopadł do bezpańskiej piłki. Biegnąc w stronę bramki Hiszpan nie pozwolił się dogonić rywalom i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, technicznym uderzeniem znalazł drogę do siatki.
Cień na debiutanckie ligowe bramki Michaela Chopry i Alberta Luque rzuciła kontuzja Alana Shearera, która być może uczyni dzisiejszy mecz ostatnim w jego piłkarskiej karierze.