Titus Bramble Żółta kartka Noe Pamarot
  Peter Ramage Linvoy Primus
  Nolberto Solano Żółta kartka   Sol Campbell
  Steven Taylor Żółta kartka Dejan Stefanovic46' Out
47' Out James Milner Żółta kartka David Thompson
24' Out Scott Parker Sean Davis
  Belozoglu Emre  Pedro Mendes71' Out
92' Out Charles N'Zogbia Gary O'Neil
  Kieron Dyer Nwankwo Kanu
  Obafemi Martins Benjamin Mwaruwari59' Out

47' In Antoine Sibierski Matthew Taylor 46' In
24' In Nicky Butt Niko Kranjcar71' In
92' In Albert Luque Rodolph Douala59' In
  Pavel Srnicek Jamie Ashdown
  Paul Huntington Andy O'Brien

Newcastle United pokonało Portsmouth 1:0 w meczu 14 kolejki Premiership. Jedynego gola w meczu w 69 minucie zdobył Antoine Sibierski.
Kolejny raz na prawej obronie Srok pojawił się Nolberto Solano. W ataku stanął Obafemi Martins, a zaraz za jego plecami ustawiony był Kieron Dyer. Na ławce zasiadł m.in. Albert Luque oraz młody obrońca Paul Hungtington. W kadrze Portsmouth nie pojawił się ani Lomana Tresor LuaLua ani Andy Cole, którzy kiedyś grali w Newcastle, a Andy O’Brien usiadł na ławce rezerwowych.
Początek meczu to przewaga Newcastle, które od początku atakowało, ale obrona Portsmouth sobie dobrze radziła i nie pozwoliła na dużo ofensywie Srok. W 8 minucie Steve Thompson oddał strzał obok bramki Shaya Givena. W 18 minucie Kieron Dyer posłał prostopadłe podanie do Martinsa, a ten skierował piłkę do siatki, ale prędzej sędzia liniowy zasygnalizował spalony. Jak do tej pory obie drużyny atakowały na zmianę, ale nie potrafiły stworzyć dobrej sytuacji. W 24 minucie Nicky Butt zastąpił naszego kapitana, który doznał urazu żeber, a jego obowiązki przejął Shay Given. W 29 minucie akcja Portsmouth zakończona strzałem O’Neila, który zablokował Ramage i piłka wyszła na róg. Trzy minuty później Stefanovic sfaulował Milnera przy rogu pola karnego i był rzut wolny dla Srok z groźnej odległości, jednak jego wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. W 35 minucie po dośrodkowaniu Dyera w pole karne Portsmouth, Steve Thompson bardzo ryzykownie podał głową do bramkarza i mogła paść bramka, a chwile później ten sam Thompson zobaczył żółtą kartkę za faul na Taylorze. 5 minut przed końcem regulaminowego czasu Milner dośrodkował po ziemi na 5 metr, Primus wybił piłę, ta odbiła się od Mendesa i mogła przelobować Jamesa, ale bramkarz Pompeys popisał się dużym refleksem i przerzucił futbolówkę nad poprzeczką. W 42 minucie kolejna żółta karta dla piłkarza Portmouth – Dejana Stefanovica. Z rzutu wolnego przy linii bocznej boiska dośrodkował Emre, Bramble nie sięgnął piłki, ta odbiła się jeszcze od ziemi i przeleciała nad bramką. Chwilę później Turek uderzył zza pola karnego, ale znów posłał piłkę za wysoko. Już pod koniec pierwszej połowy Milner znów potrzebował kolejnej pomocy lekarskiej i niestety nie mógł kontynuować gry. Zastąpił go Antoine Sibierski. W ostatniej akcji pierwszej cześci Obafemi Martins mógł wyjść w akcji sam na sam z bramkarzem, ale był na spalonym i do przerwy na stadione St. James’ Park kibice nie oglądali goli.
W przerwie Dejana Stefanovica zastąpił Matthew Taylor. Początek drugiej połowy to gra podobna do tej z początku pierwszej części, gdy obie drużyny próbowały atakować, ale nie tworzyły klarownych sytuacji. Lekką przewagę ma Newcastle. W 56 minucie strzał Daviesa z 25 metrów przeleciał nad bramką, a chwilę później Emre wbiegł przed pole karne, podał do Martinsa, a ten strzelił z 18 metrów nad poprzeczką bramki Jamesa. W 59 minucie na boisko wszedł Doula a zastąpił Mwaruwariego. Zaraz potem Newcastle wyszło z szybką kontrą, która zakończyła się strzałem Sibierskiego z ostrego kąta i James wybił piłkę na róg. W 63 minucie Bramble sfaulował O’Neila, za co zobaczył żółtą kartkę. Dwie minuty później Solano podał na wolne, do piłki dopadł Dyer, w starciu z obrońcą Portsmouth przewrócił się i wpadł na reklamy rozcinając sobie nogę. Potrzebna była pomoc lekarzy. Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym, po którym padł lekki strzał na bramkę Jamesa, ale ten bez kłopotu złapał piłkę. Na szczęście Dyer wrócił na boisko. W 69 minucie Martins podał na lewą stronę do N’Zogbii, ten wysunął na 5 metr, gdzie Antoine Sibierski bez problemu skierował piłkę do siatki! Newcastle – Portsmouth 1:0! Wielka radość na ławce rezerwowych. W 74 minucie Mendesa zastąpił Niko Kranjcar. Cztery minuty później Dyer wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale do prostopadłej piłki minimalnie szybciej dopadł David James. Bramkarz gości wybił ją jednak tak niefortunnie, że ta trafiła pod nogi ustawionego na 30 metrze Sibierskiego, który strzelił zbyt słabo i golkiper szczęśliwie zatrzymał piłkę. W 80 minucie Kieron Dyer wykonał świetny rajd lewą stroną, podał w pole karne do Emre, który stanął przed wyśmienitą sytuacją, ale zbyt długo zwlekał z strzałem i James zdołał wybić piłkę na róg. Minutę później Solano zobaczył żółtą kartkę, za nieprzepisowe zatrzymanie zawodnika Portsmouth wychodzącego z kontrą. W 83 minucie mogło być 2:0, gdy dwójkową sytuację przeprowadził Martins i N’Zogbia, ale ten pierwszy nie trafił w światło bramki z 10 metrów. Cztery minuty przed końcem Martins z lewej strony dośrodkował w pole karne, Sibierski lekko strącił piłkę głową, ta trafiła pod nogi niekrytego Dyera, który z 6 metrów trafił w bramkarza. Przed samym końcem regulaminowego czasu N’Zogbia robiąc wślizg, zderzył się z Campbellem i musiał opuścić boisko, a zastąpił go Luque. Do końca Newcastle kontrolowało grę i zdobyło tak upragnione ligowe zwycięstwo.
Newcastle nareszcie odnosi zwycięstwo w lidze! Kibice Srok musieli czekać na to aż 9 kolejnych meczów, ale upragniona wygrana oddala drużynę od strefy spadkowej. W czwartek Sroki udadzą się do Frankfurtu na ostatni mecz fazy grupowej Pucharu UEFA, przez co ligowy mecz z Chelsea został przełożony na 13 grudnia, a za tydzień na St. James’ Park przyjeżdża Reading.