David Edgar  Nemanja Vidic
  Nolberto Solano Patrice Evra
  Kieron Dyer Cristiano Ronaldo
  Scott Parker Żółta kartka Darren Fletcher77' Out
87' Out Belozoglu Emre  Żółta kartka Paul Scholes
  James Milner Ryan Giggs
  Antoine Sibierski Wayne Rooney
  Obafemi Martins Louis Saha36' Out

87' In Matthew Pattison Michael Carrick 77' In
  Pavel Srnicek Ji-sung Park36' In
  Andrew Carroll Tom Heaton
  Alan O'Brien Gabriel Heinze
  Albert Luque John O'Shea

W meczu 22 kolejki Premiership Newcastle United zremisowało na własnym stadione 2:2 z liderem angielskiej Premiership – Manchesterem United. Gole dla Newcastle zdobyli Milner i Edgar, a dla gości oba gola strzelił Scholes.
W składzie Srok w obronie pojawili się bardzo młodzi – Edgar i Huntington, a na prawej obronie jak zwykle Nolberto Solano. Na prawej stronie pomocy ustawiony został Dyer, a na lewą stronę powędrował Milner. Martins i Sibierski zagrali w ataku.
Mecz zaczął się od przewagi Manchesteru. Newcastle nie potrafiło rozegrać składnej akcji. W 5 minucie trochę strachu wśród kibiców Srok wywołał Emre, który padł na murawę i potrzebował pomocy lekarzy. Na szczęście wrócił do gry. Nie minęły 4 minuty a mogło być 1:0 dla Czerwonych Diabłów. Saha podał w pole karne do Giggsa, ten znalazł się w dogodnej sytuacji, ale posłał piłkę minimalnie obok słupka. W 13 minucie po podaniu Parkera, Kieron Dyer urwał się obrońcom gości i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale chyba zbyt prędko, bo z 16 metra, zdecydował się na strzał i van der Saar zatrzymał piłkę. W 20 minucie Wayne Rooney próbował szczęścia z 20 metrów, ale nie trafił w światło bramki. Po 5 minutach znów szansę na gola miał Manchester, Saha był w sytuacji jeden na jednego z Givenem, ale nasz bramkarz zwyciężył w tej konfrontacji. Rzut rożny dla Manchesteru zakończył się strzałem głową francuskiego napastnika, ale Parker również głowa wybił piłkę. Chwilę później akcja przeniosła się na drugą połowę boiska. Sibierski strzelił z 20 metrów, trafił w strojącego w polu karnym Vidica i domagał się rzutu karnego, gdyż trafił Vidica w rękę. Sędzia uznał, że nie było to zagranie na rzut karny. Nie minęła minuta, a jeden z zawodników Newcastle po rzucie rożnym strzelił głową na bramkę, ale van der Saar broni. Po dwóch kwadransach gry Giggs pociągnął prawą stroną, zagrał na piąty metr do Sahy, a ten pod presją obrońców nie potrafił oddać celnego strzału. Sroki wyszły szybko z akcją zakończoną strzałem Parkera, który bez większego trudu złapał bramkarz Manchesteru. W 33 minucie Milner zbiegł z piłką z lewej strony do środka i huknął z całej siły z 20 metrów w okienko bramki, nie dając szans bramkarzowi gości i wyprowadził Sroki na prowadzenie! Newcastle po tym golu miało kolejną okazję i kolejny raz Scott Parker strzelił z 30 metrów, ale van der Saar tym razem nie dał się zaskoczyć. 10 minut przed końcem pierwszej połowy żółtą kartkę zobaczył Scholes za faul na Martinsie, a na boisku pojawił się Park. Zastąpił Sahę, który najwyraźniej doznał jakiegoś urazu. W 38 minucie z szybką kontrą wyszedł Manchester, Ronaldo dograł w pole karne do Rooneya, a ten nie zdołał z sześciu metrów pokonać Givena. Dwie minuty później Scholes na 16 metrze otrzymał podanie od Giggsa, minął jednego z obrońców i strzelił obok bezradnego bramkarza Newcastle. 1:1 na St. James’ Park. Chwilę po golu z lewej strony Ronaldo chciał zaskoczyć Givena sprytnym strzałem, ale posłał piłkę za wysoko. W ostatniej minucie Solano dośrodkował w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Sibierski, ale trafił prosto w van der Saara. Jeszcze w doliczonym czasie gry, po zamieszaniu w polu karnym Srok strzał oddał Park, ale trafił w słupek. Po tej akcji sędzia odgwizdał koniec pierwszej, bardzo dobrej, połowy.
Druga połowa zaczęła się zupełnie nie pomyśli Srok. Scholes uderzył z 25 metrów na bramkę, Given niestety był zasłonięty przez swoich obrońców i wpuścił piłkę do bramki. Manchester po tej bramce utrzymywał przewagę, nie dając Srokom za bardzo pograć, a w 54 minucie Fletcher strzałem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. Później widowisko trochę osłabło, a żadna z drużyn nie tworzyła groźnych akcji. W 61 minucie Gary Neville został ukarany żółtą kartką za faul na Milnerze, a Rooney potrzebował pomocy lekarzy, po której wrócił do gry. W 73 minucie David Edgar, który grał na lewej obronie, zdecydował się na strzał z 30 metrów prawą nogą. Piłka odbiła się po drodze od nóg Scholesa i wpadła do siatki! Młody obrońca Srok strzela gola w swoim drugim występie! 2:2!!! Cztery minuty po golu Sir Ferguson zdecydował się na zmianę: za Fletchera wszedł Carrick, który w krótkim czasie stworzył dwa zagrożenia pod bramką Newcastle. Najpierw podał w pole karne do Rooneya, który nie trafił w światło bramki, a zaraz potem Carrick sam chciał zdobyć bramkę z 25 metrów, ale uderzył zbyt słabo by pokonać Givena. W 82 minucie po faulu właśnie na Carricku, Scott Parker dostał żółtą kartkę. Po rzucie rożnym Manchesteru, w polu karnym głową strzelił Ronaldo, a piłkę z linii bramkowej wybił Solano ratując Sroki przed utratą gola. Tuż przed końcem Pattison zastąpił Emre, a Cristiano Ronaldo stworzył jeszcze jedną okazję tym razem dla Parka po świetnym dośrodkowaniu, ale Koreańczyk nie był tego dnia najlepiej dysponowany i fatalnie przestrzelił. Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty, w których za wiele się nie działo, po czym zakończył mecz.
Newcastle stoczyło ambitną walkę z liderem Premiership, za co należą się brawa. Piękna bramka Milnera oraz trafienie młodziutkiego Edgara cieszy, ale trzeba powiedzieć, że Manchester United na boisku był drużyną o wiele lepszą i tylko dzięki nieskuteczności piłkarzy Czerwonych Diabłów punkt zostaje na St. James’ Park. Mimo wszystko, sam początek Nowego Roku można uznać za udany!