Ryan Taylor Żółta kartka Steven Taylor
  Matt Jackson Oguchi Onyewu
  Emmerson Boyce  Titus Bramble
  Leighton Baines Żółta kartka Paul Huntington87' Out
61' Out Luis Valencia Nolberto Solano  62' Out
  Denny Landzaat Żółta kartka Scott Parker
  Josip Skoko Żółta kartka   Żółta kartka Nicky Butt
  Lee McCulloch Żółta kartka Damien Duff  62' Out
37' Out Emile Heskey Antoine Sibierski
  Caleb Folan Obafemi Martins

61' In Henri Camara Żółta kartka Andrew Carroll 87' In
37' In Kevin Kilbane James Milner62' In
  Carlo Nash Charles N'Zogbia62' In
  David Unsworth Steve Harper
  David Cotterill David Edgar

Newcastle United przegrało na wyjeździe z Wigan Athletic 0:1 w meczu 28 kolejki Premiership. Jedynego gola w meczu zdobył Ryan Taylor. Rzutu karnego dla Newcastle nie wykorzystał Nolberto Solano.
Do wyjściowego składu Srok powrócili Shay Given i Antoine Sibierski po kontuzjach oraz Oguchi Onyewu, który nie grał w Pucharze UEFA z wiadomych przyczyn. James Milner zasiadł na ławce, wraz z powracającym Charlesem N’Zogbią. Na prawej pomocy grał Solano, a na prawej obronie Huntington. W 16 zawodników zabrakło Kierona Dyera.
Mecz zaczął się od przewagi Wigan, ale na trybunach przeważali kibice Newcastle, którzy głośniej od sympatyków gospodarzy wspomagali swoją drużynę. W 4 minucie pierwszy strzał oddał Josip Skoko, ale nie trafił w światło bramki zza pola karnego. Przez pierwsze 10 minut to gospodarze byli ciągle w ataku, ale obrona Srok radziła sobie bez zarzutów. W 11 minucie wreszcie w ataku Sroki. Z lewej strony dośrodkował Duff, w polu karnym do piłki wyskoczył Martins, niestety nie trafił czysto głową w piłkę, a to dlatego, że był pod presją obrońcy i nie trafił na bramkę. Później nie oglądaliśmy ciekawej gry, dopiero w 18 minucie Ryan Taylor z rzutu wolnego trafiła w mur, po dobitce trafiła do McCullocha, który nie miał czasu by przymierzyć i strzelił zbyt słabo by pokonać Givena. W 23 minucie Damien Duff stanął przed szansą otworzenia wyniku, ale John Filan szybko wyszedł z bramki i powstrzymał irlandzkiego skrzydłowego wybijając futbolówkę na róg. Chwilę później Heskey w polu karnym podał do McCullocha, a ten przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 28 minucie Martins podał do Sibierskiego, a ten w biegu po piłkę został przewrócony przez Ryana Taylora, który został ukarany żółtą kartkę i sędzia podyktował rzut karny. John Filan dostał jeszcze kartkę za kłótnie z sędzią. Do piłki podszedł Solano, a jego strzał obronił bramkarz. Dobitka przeszła nad poprzeczką. Newcastle jednak się nie załamało i nadal próbowało atakować, ale nie wiele z tego wychodziło. W 37 minucie urazu doznał Heskey i musiał zejść z boiska, a zastąpił go Kilbane. Chwilę później pomocy lekarzy potrzebował Martins, ale zmiana nie była konieczna. W 39 minucie z prawej strony rzut wolny dla Wigan wykonywał Ryan Taylor. Jego bezpośredni strzał na bramkę w długi róg zaskoczył Givena, który nie zdołał uchronić Srok przed utratą bramki i Wigan prowadziło 1:0. Podbudowani takim obrotem spraw gospodarze szybko chcieli podwyższyć wynik, ale McCullocha trafił w sam środek bramki. Jeszcze w doliczonym czasie kolejny raz McCulloch po rzucie rożnym uderzał głową i z najwyższym trudem bronił Given. Do przerwy wynik już się nie zmienił i po pierwszych 45 minutach Wigan prowadziło 1:0.
W przerwie żaden z managerów nie zdecydował się na dokonanie zmiany. Pierwsze minuty drugiej połowy nie były zbyt ciekawe , Wigan było stroną przeważającą, a Sroki dobrze się broniły. W 62 minucie trzy zmiany: w Wigan Valencię zastąpił Henri Camara, a w Newcastle zeszli Solano i Duff, a weszli Milner i N’Zogbia. Dwie minuty później za faul na Milnerze żółtą kartkę dostał Baines. W 70 minucie kolejna żółta kartka dla piłkarza gospodarzy, gdy McCulloch ostro zaatakował N’Zogbię. Z rzutu wolnego dośrodkował Milner, w polu karnym główkował Steven Taylor, ale uderzył zbyt słabo by pokonać Filana. W dalszym ciągu słabe widowisko na JJB Stadium, żadna drużyna nie potrafi stworzyć dogodnej sytuacji. W 78 minucie kolejna żółta kartka dla gospodarzy – tym razem ukarany został Skoko. Po rzucie wolnym głową uderzał Onyewu, ale Filan przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 84 minucie po podaniu Camary, Celeb Folan stanął przed szansą podwyższenia wyniku, ale nie trafił w światło bramki. W 87 minucie Camara zobaczył żółtą kartkę, a Glenn Roeder zdecydował się na ostatnią zmianę: Carroll za Huntingtona. Zmiana ta mogła być strzałem w dziesiątkę, bo kilkanaście sekund później Carroll uderzał z woleja z 16 metrów, ale bramkarz Wigan był dobrze ustawiony i zatrzymał piłkę. Tuż przed końcem strzał Camary z wielkim trudem broni Given. Newcastle wyszło z kontrą zakończoną strzałem Milnera, ale nie zdołał on pokonać Filana. Jeszcze w doliczonym czasie żółtą kartką ukarany został Parker, a zaraz po nim ta sama kara spotkała Butta. Do końca wynik 1:0 dla gospodarzy się utrzymał.
Jeden z gorszych, jeśli nie najgorszy mecz, jaki rozegrały Sroki w tym sezonie. Niewykorzystany rzut karny i stracona bramka chyba przekreśliły szanse Newcastle w tym meczu. Pozostaje mieć nadzieję, że był to wypadek przy pracy i kolejne mecze będą już lepsze.