Patrick Kenny Shay Given
  Leigh Bromby Craig Moore
  Chris Lucketti Steven Taylor
  Christopher Armstrong  Stephen Carr
56' Out Mikele Leigertwood Nolberto Solano84' Out
  Phil Jagielka James Milner
  Keith Gillespie Nicky Butt
  Nick Montgomery  Żółta kartka Scott Parker56' Out
56' Out Stephen Quinn Damien Duff
  Colin Kazim-Richards Antoine Sibierski75' Out
87' Out Jon Stead Obafemi Martins

56' In Michael Tonge Oguchi Onyewu 84' In
56' In Christian Nade Belozoglu Emre 56' In
87' In Danny Webber Kieron Dyer75' In
  Chris Morgan Steve Harper
  Derek Geary Celestine Babayaro

Newcastle United pokonało na wyjeździe Sheffield United 2:1. Gole dla Srok strzelili Martins oraz Taylor, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem Nade.
Do wyjściowego składu Newcastle wrócili Sibierski i Milner. Powrót tego drugiego spowodował przesunięcie Nolberto Solano na prawą obronę. Kieron Dyer zasiadł na ławce rezerwowej.
Mecz zaczął się lepiej dla Srok. Po podaniu Solano w dobrej sytuacji znalazł się Martins, który okazał się lepszy od Jagielki w pojedynku biegowym, ale Paddy Kenny nie dał już wielkich szans na oddanie strzału Nigeryjczykowi. Przewaga Newcastle została udokumentowana w 17 minucie. Po dośrodkowaniu Duffa, Milner zgrał piłkę na 15 metr, z półwoleja uderzył Martins i pokonał zasłoniętego bramkarza Sheffield. To 17 gol zawodnika z St. James’ Park w tym sezonie. Po słabszym okresie gry w 33 minucie świetny tego dnia Martins swoim dryblingiem ośmieszał zawodników drużyny przeciwnej do czasu, gdy Jon Stead nieprzepisowo zaatakował Martinsa. Nie spodobało się to Parkerowi, który rzucił się na zawodnika gospodarzy, który nie pozostawał dłużny kapitanowi Newcastle. Sędzia oby dwóch panów ukarał żółtą kartką. Chwilę później Damien Duff zbiegł do środka, rozegrał jeszcze piłkę z Sibierskim, aż w końcu Irlandczyk zdecydował się na strzał z 18 metrów tuż obok bramki Kenny’ego. Szybko na ten atak odpowiedzi gospodarze. Z 25 metrów uderzył Montgomery, ale Scott Parker odbił piłkę, która wyszła na róg. Po rzucie rożnym i nie najlepszej postawie defensywy Srok w dogodnej sytuacji znalazł się Lucketti, jednak jego strzał głową był zbyt słaby i w dodatku prosto w ręce Givena. Do przerwy Sroki prowadziły 1:0.
Pierwsze minuty drugiej części spotkania nie były ciekawe, a jedyne co jest warte odnotowania to trzy zmiany w 56 minucie: W Sheffield boisko opuścili Quinn i Leigertwood, a zastąpili ich Nade i Tonie, a Newcastle Emre wszedł za Parkera. W 62 minucie gry Emre po rzucie wolnym dla Szabel wybił piłkę daleko od pola karnego Srok, w narożniku po drugiej stronie boiska do piłki dobiegł Martins, a piłkę próbował odebrać mu Kenny tuż przy linii autowej. Nigeryjczyk minął bramkarza rywali i oddał strzał, który trafił w słupek. Do piłki dopadł jeszcze Sibierski, ale postawił na siłę zamiast na precyzję i piłka przeszybowała nad bramką, w której stali tylko dwaj obrońcy z Sheffield. Szybko mogło się to zemścić na Srokach, ale groźna akcja gospodarzy zakończyła się strzałem w wykonaniu Tonge również nad poprzeczką. Zaraz potem po dośrodkowaniu Gillespiego, szczupakiem próbował zdobyć gola Nade, ale zabrakło mu kilku centymetrów do piłki i ta wyszła za linię końcową. Jednak już w 76 minucie Nade się nie pomylił. Gillespie zagrał w pole karne, tam piłkę dostał Montgomery, na którym skupiła się cała obrona, a zawodnik Sheffield United odegrał na prawo właśnie do nade, który nie kryty nie dał szans Givenowi strzałem z 5 metrów. Zaraz po bramce Dyer zastąpił Sibierskiego. Na odpowiedź Srok czekaliśmy tylko 4 minuty. Po dośrodkowaniu Milnera z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Taylor i po jego strzale piłka ugrzęzła w siatce. Sheffield mogło jeszcze wyrównać. W 84 minucie Lucketti z 5 metrów strzelił główką obok bramki Newcastle. Minutę później Onyewu zmienił Solano. Na trzy minuty przed końcem Stead został zmieniony przez Webbera, który już w doliczonym czasie gry mógł wyrównać wynik spotkania, kiedy to z 15 metrów oddał strzał na bramkę Givena, ale nasz bramkarz popisał się świetną obroną tym samym broniąc trzy punkty dla Srok.
Po tym zwycięstwie Newcastle wróciło do pierwszej dziesiątki w tabeli. Natomiast Sheffield spadło o jedno miejsce i jest w strefie spadkowej. Już w poniedziałek na St. James’ Park przyjedzie Arsenal Londyn, którego forma nie jest najwyższa.