Widzów: 51226
Sędzia: Martin Atkinson

Steve Harper Brad Friedel
  Oguchi Onyewu Christopher Samba
70' Out Titus Bramble Ryan Nelsen
  Stephen Carr  Żółta kartka Stephen Warnock
  Nolberto Solano Aaron Mokoena
70' Out Kieron Dyer Brett Emerton
  Scott Parker David Bentley
  Nicky Butt Żółta kartka   Żółta kartka Kerimoglu Tugay89' Out
  James Milner Morten Pedersen
  Michael Owen Benni McCarthy67' Out
  Obafemi Martins Jason Roberts85' Out

70' In Peter Ramage Paul Gallagher 89' In
70' In Shola Ameobi Matt Derbyshire67' In
  Pavel Srnicek Shabani Nonda85' In
  Charles N'Zogbia Jason Brown
  Andrew Carroll Stephane Henchoz

Newcastle United poniosło kolejną porażkę na własnym stadionie. Tym razem lepszy okazał się Blackburn Rovers po bramkach Benni McCarthy’ego i Jasona Robertsa.
Sroki na mecz wyszły w nowych strojach przygotowanych przez Adidas. W składzie nie zabrakło Owena, który tworzył z Martinsem parę napastników. Do podstawowej jedenastki powrócili Scott Parker, Nicky Butt oraz Oguchi Onyewu.
Newcastle obiecująco zaczęło mecz, bo już w 5 minucie po dośrodkowaniu Carra, główką strzelał Dyer, ale Friedel wybił piłkę na róg. Były to jednak dobre złego początki, gdy 9 minut później po podaniu Warnocka, niekryty McCarthy z bardzo bliska umieścił piłkę w bramce Harpera. Butt protestował jeszcze, ponieważ uważał, że bramka padła ze spalonego, ale sędzia podjął już decyzję i Blackburn wyszło na prowadzenie. Ewidentny błąd obrony przy ustawieniu pułapki ofsajdowej. Sroki próbowały szybko odrobić starty, ale obrona gości nie dała się zaskoczyć. W 23 minucie żółtą kartę zobaczył Butt po faulu na Pedersenie, a chwilę później również Warnock znalazł się w notesie sędziego za nieprawidłowy atak na Dyera. W 30 minucie pomocy lekarzy potrzebował Obafemi Martins, gdy po starciu z Pedersenem ucierpiała kostka Nigeryjczyka. Na całe szczęście napastnik Newcastle wrócił do gry. Gospodarze nie potrafili stworzyć sobie sytuacji, za to gościom wychodziło to nader dobrze. Po dośrodkowaniu Benteya piłkę przepuścił Roberts, a niekryty Pedersen oddał strzał z 11 metrów i tylko świetna interwencja Harpera uratowała Newcastle przed stratą drugiej bramki. Na koniec pierwszej połowy to Sroki wzięły się do ataków. Najpierw Scott Parker po podaniu od Milnera, strzelił z 11 metrów wprost w bramkarza gości, a chwilę później uderzenie głową naszego kapitana zostało powstrzymane przez Friedela. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu Solano błąd popełnił Friedel wypuszczając piłkę, a Michael Owen z bliskiej odległości strzelił nad poprzeczką. Do przerwy Blackburn wygrywało 1:0.
Po przerwie Newcastle znów atakowało. Po podaniu Milnera z lewej flanki Parker strzelił obok bramki, ale był zaskoczony, że piłka trafiła do niego i stąd niecelne uderzenie. Niedługo później po rzucie rożnym dośrodkował Parker, w polu karnym najwyżej wyskoczył Onyewu, ale równie wysoko posłał piłkę nad bramką. W 58 mincuie Roberts sfaulował Butta, za co został ukarany żółtą kartką. Niespełna minutę później po dośrodkowaniu Bentleya sam na sam z Harperem stanął Pedersen, który jednak w tej sytuacji nie trafił w światło bramki.
W 67 minucie Derbyshire zastąpił McCarthy’ego, a zaraz potem Michael Owen znalazł się w świetnej sytuacji. Minął bramkarza Rovers i oddał strzał z ostrego konta, niestety Samba wybił piłkę z samej linii bramkowej. W 70 minucie boisko opuścili Bramble i Dyer, a zastąpili ich Ameobi i Ramage. Trzy minuty później Bentley przebiegł z piłką pół boiska, minął Milnera, zszedł do środka, dośrodkował na środek pola karnego, a Robert z bliskiej odległości pokonał głową bezradnego Harpera i goście prowadzili 2:0. Ta bramka dobiła Sroki, które nie potrafiły już stworzyć dogodnej sytuacji. Glenn Roeder nie zdecydował się już na zmiany, za to Mark Hughes tuż przed końcem zmienił Tugaya, ukaranego wcześniej żółtą kartką, i Robertsa na Shabani Nondę i Paula Gallaghera. Do końca utrzymał się wynik 2:0 dla Blackburn.
Newcastle przegrało w żenującym stylu i w taki sposób pożegnało się ze swoją publicznością w tym sezonie. Taki wynik na pewno nie pomoże Glennowi Roederowi utrzymać posady, ale na pewno gazety angielskie znów będą rozpisywać się na temat Sama Allardyce’a. Kibice Srok już nie mogą doczekać się końca sezonu, bo na to jak obecnie gra nasza drużyna nie da się dłużej patrzeć.