Mark Schwarzer Steve Harper
  Andrew Davies Stephen Carr
  Jonathan Woodgate Craig Moore
  Emanuel Pogatetz  Peter Ramage
46' Out Andrew Taylor Steven Taylor
  Lee Cattermole James Milner  89' Out
  George Boateng Scott Parker
  Stewart Downing  Nicky Butt
77' Out Jason Euell Damien Duff
  Yakubu Aiyegbeni Antoine Sibierski30' Out
46' Out Mark Viduka Obafemi Martins

46' In Robert Huth Charles N'Zogbia 89' In
77' In Massimo Maccarone Żółta kartka Shola Ameobi30' In
46' In Fabio Rochemback Żółta kartka Pavel Srnicek
  Ross Turnbull Titus Bramble
  Julio Arca Giuseppe Rossi

W 9 serii spotkań Newcastle po raz 6 przegrało ligowy mecz w tym sezonie. Tym razem lepsze okazało się Middlesbrough, które wygrało 1:0 po golu Yakubu w 85 minucie.
W ataku Newcastle pojawił się Sibierski i Martins, a na ławce zasiadł Ameobi. Do obrony powrócił Craig Moore, który mecz z Fenerbahce oglądał z ławki rezerwowych. Pierwsza akcja w meczu była wyprowadzona przez Newcastle. Milner posłał długą piłkę po górze do Martinsa, ale ten faulował Pogatetza. Chwilę później Sibierski zderzył się z Woodgatem, ale Francuz szybko się podniósł. W 7 minucie mogło być 1:0 dla Srok. Duff dośrodkował w pole karne, Martins odegrał do Sibierskiego, ale Sib oddał zbyt słaby strzał by pokonać Schwarzera. Chwilę później Duff strzelił z prawie 20 metrów po ziemi, ale piłka wyszła na aut bramkowy. W 11 minucie Milner miał dużo miejsca na prawej stronie, dośrodkował, ale i Sibierski i Martins nie doszli do piłki i kolejna szansa na została niewykorzystana. Dwie minuty później po dośrodkowaniu w pole karne Boro i zamieszaniu piłka trafiła na 16 metr do Parkera, którego strzał przeszedł obok bramki. Zaraz potem szczęścia nie miał Martins, który oddał strzał z linii pola karnego, a piłka trafiła w poprzeczkę. W 20 minucie dobra interwencja Harpera po strzale Downinga z okolic 20 metra. Bramkarz Newcastle wybił piłkę na rzut rożny. 5 minut później Taylor sfaulował Yakubu po lewej stronie boiska. Do rzutu wolnego podszedł Downing, dośrodkował w pole karne, gdzie Davies wyskoczył wyżej od Carra, ale piłka po jego strzale głową trafiła w boczną siatkę. W 28 minucie Sibierski doznał kontuzji i potrzebował pomocy lekarzy, którzy uznali, że Francuz dłużej grać nie może i został zmieniony, a na jego miejsce wszedł Ameobi. 34 minucie Euell strzelał z daleka, ale trafił prosto w Harpera. W 38 minucie akcja Ameobi’ego i Martinsa. Shola zagrał do Martinsa, ten odegrał piłkę z powrotem, Ameobi strzelił z 20 metrów, ale bez problemów poradził sobie Schwarzer. W ostatniej minucie pierwszej połowy akcję miało Middlesbrough, ale prostopadłe podanie Yakubu trafiło do rąk Harpera. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę, w której żadna ze stron nie strzeliła gola.
W przerwie Gareth Southgate dokonał dwóch zmian: boisko opuścili Andrew Taylor i Mark Viduka, a zastąpili ich Huth i Rochemback. W pierwszych sekundach drugiej części spotkania Yakubu strzelił z obrzeży pola karnego nad bramką. W 49 minucie po szybko rozegranym rzucie wolnym strzelił Parker, ale prosto w bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później Harper kolejny raz wybił uderzenie Downinga po rzucie wolnym na rzut rożny. W 59 minucie Martins po starciu z Huthem potrzebował pomocy lekarzy, ale szybko wrócił do akcji. Chwilę później Duff minął Rochembacka i Daviesa, poczym strzelił, niestety prosto w bramkarza. W 65 minucie Jason Euell w polu karnym strzelał na bramkę Harpera, ale posłał futbolówkę zbyt wysoko. W 71 minucie Parker wbiegł w pole karne, jego strzał zablokował Woodgate, piłka trafił pod nogi Milnera, ale jego strzał przeszedł wzdłuż bramki aż w końcu wyszedł na aut bramkarski. Dwie minuty później po wybiciu piłki przez Taylora przed pole karne, z woleja uderzał Euell, ale znów nad bramką. Gdy został niecały kwadrans do końca meczu sędzia pokazał pierwszą żółtą kartkę. Zobaczył ją Rochemback za faul na Ameobim. Zaraz po tym zdarzeniu Maccarone zastąpił Euella. W 85 minucie Stewart Downing dośrodkował z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Yakubu i ku uciesze kibiców Middlesbrough skierował piłkę do siatki bramki Newcastle. Chwilę przed końcem regulaminowego czasu Maccarone sfaulował Butta i został ukarany żółtą kartką. Jeszcze przed wznowieniem gry N’Zogbia wszedł za Milnera. W doliczonym czasie gry Ramage zagrał długą piłkę w pole karne, przejęli ją piłkarze Boro, wyszli z kontrą, Downing uderzył na bramkę, ale Harper stanął na wysokości zadania. Minutę później sędzia zakończył mecz.
Była to już trzecia porażka z rzędu Newcastle w lidze. Sroki znajdują się w coraz gorszej sytuacji. Nad strefą spadkową mają tylko dwa punkty. W środku tygodnia nasi ulubieńcy zmierzą się z Portsmouth w Pucharze Ligi, a za tydzień na St. James’ Park przyjedzie ostatni w tabeli Charlton i jeśli tu nie uda się ugrać 3 punktów, to będzie już bardzo, bardzo źle.