Jlloyd Samuel Stephen Carr
  Nicky Hunt David Rozehnal
  Abdoulaye Faye  Steven Taylor
  Gerald Cid Nicky Butt
73' Out Gary Speed Żółta kartka Geremi
  Kevin Nolan Charles N'Zogbia
  Gavin McCann  James Milner 85' Out
57' Out Kevin Davies Mark Viduka   71' Out
  Nicolas Anelka Alan Smith
45' Out Ricardo Vaz Te Obafemi Martins 68' Out

73' In Mikel Alonso Peter Ramage 85' In
57' In Heidar Helguson Żółta kartka Shola Ameobi71' In
45' In El-Hadji Diouf Nolberto Solano 68' In
  Ali Al Habsi Fraser Forster
  James Sinclair Claudio Cacapa

Newcastle United pokonało na wyjeździe Bolton Wanderers 3:1 w inauguracyjnej kolejce Premiership. Gole dla Srok zdobywali N’Zogbia i dwa razy Martins, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem Anelki.
Sroki wyszły na boisko w ustawieniu 4-3-3 z Smithem w pomocy oraz Milnerem w ataku, gdzie partnerowali mu Viduka i Martins. N’Zogbia trafił na lewą obronę, czego można było się spodziewać. Na środku pomocy grał Nicky Butt.
Newcastle od pierwszych minut przeważało na boisku. Pierwszą okazję na objęcie prowadzenia Sroki miały w 5 minucie, gdy po błędzie obrony Kłusaków Mark Viduka strzelał na bramkę, ale piłka odbiła się od jednego z defensorów i wyszła na róg. Newcastle nadal atakowało, a efekty przewagi przyszły w 11 minucie, gdy z rzutu wolnego z 30 metrów dośrodkował N’Zogbia, piłka minęła wszystkich w polu karnym i wpadła do bramki Jaaskelainena. Przewaga Srok utrzymywała się, a Bolton próbował wychodzić z kontrami. Jedna z nich zakończyła się strzałem główką Anelki, ale były to zbyt słabe uderzenie, by pokonać Harpera. W 22 minucie James Milner dośrodkował w pole karne na 5 metr do Martinsa, obrona gospodarzy niesłusznie sygnalizowała spalonego, a Nigeryjski snajper przyjął piłkę i przewrotką wpakował piłkę do siatki na 2-0. Bolton próbował szybko zniwelować straty. Po dośrodkowaniu z woleja z szesnastego metra uderzył Speed, a Smith zablokował piłkę, a Rozehnal wybił ją z linii bramkowej. Speed dopatrzył się tam ręki, ale sędzia słusznie karnego nie podyktował. W 27 minucie Obafemi Martins strzelił z 25 metrów, a piłka odbiła się od Faye, zmyliła bramkarza i wpadła do bramki. Na Reebok Stadium 3-0. Chyba sam Martins nie spodziewał się, że po tym uderzeniu mógłby paść gol. Po tym trafieniu Sroki cofnęły się do obrony, a piłkarze Boltonu myśleli już tylko o zejściu do szatni na przerwę. Pierwsza połowa nie przyniosła już groźnych akcji i do przerwy Newcastle po świetnej grze prowadziło 3-0.
W przerwie Sammy Lee zdecydował się wprowadzić El-Hadji Dioufa za Ricardo Vaz Te. Bolton zaczął drugą połowę od zdecydowanych ataków. Gary Speed kolejny raz próbował pokonać Harpera z 16 metrów, ale bramkarz Newcastle zdołał wybić piłkę na róg. W 50 minucie po rzucie rożnym Srok z kontrą wyszły Kłusaki. Nolan dograł do Anelki, który mimo asysty Carra zdołał pokonać Harpera i zmniejszyć straty. Jednak gospodarze nie poszli za ciosem i spotkanie znów się uspokoiło. Manager Boltonu wprowadził Helgusona za Daviesa by zwiększyć siłę ataku, ale to nie pomogło. Newcastle przejęło inicjatywę na boisku, jednak nie potrafiło jej wykorzystać. W 67 minucie Helguson zobaczył żółty kartonik za faul na Rozehnalu. Czeski obrońca skorzystał z pomocy lekarzy i powrócił do gry. Spotkanie nadal toczyło się w spokojnym tempie, a managerowie decydowali się na zmiany – Solano i Ameobi zastępują Martinsa i Vidukę, a Alonso zmienił Speeda. W 81 minucie Geremi próbował silnym strzałem z rzutu wolnego pokonać bramkarza gospodarzy, ale ten nie dał się zaskoczyć. 5 minut później Milnera zastąpił Ramage. W doliczonym czasie gry Geremi zobaczył żółtą kartkę za niesportowe zachowanie oraz grę na czas. Do końca wynik się już nie zmienił i Newcastle zwyciężyło 3-1.
Zwycięstwo to pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Newcastle zagrało mądrze, pozwalając Boltonowi tylko na 5 minut zagrozić własnej bramce. Pomimo aż czterech nowych nazwisk w wyjściowej jedenastce gra Srok wyglądała o niebo lepiej w porównaniu z zeszłym sezonem. Pozostaje mieć nadzieję, że taką formę piłkarze z St. James’ Park utrzymają jeszcze długo.