Sędzia: Andre Marriner

Shay Given Stephen Bywater
  Habib Beye Darren Moore
  Claudio Cacapa Eddie Lewis 77' Out
58' Out David Rozehnal  Jay McEveley
75' Out Joey Barton Dean Leacock
68' Out Nicky Butt Żółta kartka Tyrone Mears
  Charles N'Zogbia Żółta kartka Żółta kartka Gary Teale 81' Out
  James Milner  Stephen Pearson
  Mark Viduka Giles Barnes
  Obafemi Martins Steve Howard
  Alan Smith Kenny Miller

58' In Steven Taylor Craig Fagan 77' In
75' In Belozoglu Emre Benny Feilhaber 81' In
68' In Damien Duff Lewis Price
  Steve Harper Lee Holmes
  Geremi Njitap Robert Earnshaw

Newcastle United kolejny raz do ostatnich minut trzymało swoich kibiców w napięciu. Tym razem Mark Viduka golem w 87 minucie uratował remis z Derby, a cały mecz zakończył się remisem 2:2.

Australijski snajper zdobył obydwa gole dla Srok, a do bramki Shaya Givena trafiali Giles Barnes oraz Kenny Miller.

Po pierwszych akcjach mogło się wydawać, że to Newcastle będzie zdecydowanie przeważać w meczu i pewnie zwycięży, ale w 6 minucie Miller powalczył o piłkę, wysunął ją Barnesowi, który strzałem zza pola karnego pokonał Shaya Givena.

Chwilę później Alan Smith w polu karnym gości był faulowany przez Tyrone’a Mearsa, ale sędzia Andre Marriner podjął błędną decyzję nakazując kontynuowanie gry.

Newcastle nadal atakowało, ale zawodnicy z Pride Park byli dobrze zorganizowani i nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. Jednak w 22 minucie po rzucie rożnym głową uderzał Obafemi Martins, a gości przed utratą bramki uratował Barnes wybijając piłkę z linii bramkowej.

Podopieczni Sama Allardyce nie składali broni i w krótkim czasie stworzyli kilka bramkowych okazji. Najpierw strzał Habiba Beye’a nogami wybronił Bywater, a chwilę później strzał N’Zogbii z rzutu wolnego przeleciał nad poprzeczką.

Jednak w 27 minucie piłkarzy z Derby opuściło szczęście. Po zamieszaniu przed polem karnym i nieporadności defensorów gości w walce z Smithem, piłka trafiła do Marka Viduki, który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki.

Po zdobyciu bramki mecz się uspokoił. W środku pola bardzo dobrze radził sobie Nikcy Butt, czego nie można powiedzieć o Joeyu Bartonie, który dwukrotnie w krótkim czasie stracił piłkę, a kibice Srok wyrazili swe niezadowolenie z postawy zawodnika z numerem 7. Do przerwy utrzymał się wynik 1-1.

Na początku drugiej połowy to Derby było drużyną lepszą, co w 52 minucie zaowocowało kolejną bramką. Nienajlepsze zachowanie Rozehnala wykorzystał Kenny Miller dzięki czemu znalazł się tylko przed Givenem i pewnym uderzeniem obok bramkarza Srok odzyskał prowadzenie dla gości.

W grze Newcastle pojawiło się wiele nerwowości, a kibice tracili cierpliwość. Stracił ją także Allardyce i zdjął z boiska słabego Rozehnala zastępując go pupilem publiczności – Stevenem Taylorem.

W 62 minucie Derby mogło prowadzić 3-1. Kenny Miller podał do Howarda, ale ten nie wykorzystał swojej okazji i nie trafił w światło bramki.

Chwilę później po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na boisko powrócił Damien Duff, który zmienił Butta. Później Irlandczyk miał okazję do zdobycia bramki, ale Bywater zdołał wybić piłkę na róg. Allardyce zmienił także Bartona na Emre.

Dwóch zmian dokonał także manager Derby County Pal Jewell. Boisko opuścili Teale oraz Lewis, a weszli na nie Feilhaber oraz Fagan.

Newcastle w ostatnich minutach rzuciło wszystko na jedną szalę. W 87 minucie Shay Given wybił piłkę aż na pole karne rywali, Martins zagrał do Viduki, który strzałem z półwoleja pokonał Bywatera i doprowadził do remisu. Newcastle mogło jeszcze wyjść na prowadzenie, ale strzał Emre w doliczonym czasie minął bramkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Kibice Srok nie dostali miłego prezentu od swoich piłkarzy. Remis z Derby będzie na pewno traktowany na St. James’ Park jako porażka. W drugi dzień świąt Newcastle jedzie na spotkanie z Wigan, który ostatnio prezentuje dobrą formę.