Luke Young Żółta kartka David Rozehnal
  Andrew Taylor  Steven Taylor
  David Wheater Żółta kartka Żółta kartka Nicky Butt
  Julio Arca Geremi
82' Out George Boateng Charles N'Zogbia
  Stewart Downing  Żółta kartka James Milner
  Fabio Rochemback Żółta kartka Mark Viduka
72' Out Jeremie Aliadiere Alan Smith
  Mido Obafemi Martins71' Out

82' In Lee Cattermole Claudio Cacapa 58' In
72' In Tuncay Sanli Żółta kartka Michael Owen 71' In
  Brad Jones Peter Ramage5' In
  Seb Hines Shay Given
  Lee Dong-Gook Shola Ameobi

Newcastle zremisowało z Middlesbrough 2:2 w meczu 4. kolejki Premiership rozegranym na Riverside Stadium. Gola dla Srok zdobył pięknym strzałem N'Zogbia i Viduka, a dla Boro Egipcjanin Mido oraz Julio Arca.
Sam Allardyce nadal nie decydował się na zmiany w składzie i znów oglądamy taką jedynastkę jak w meczach z Boltonem i Aston Villą. Na ławce usiadł po wyleczeniu kontuzji Shay Given, a w składzie Middlesbrough znalazł się niespodziewanie Jonathan Woodgate, były piłkarz Srok, który miał nie wystąpić z powodu urazu kolana.
Mark Viduka, który nie miał łatwego dnia na Riverside z powodu ciągłego buczenia kibiców gospodarzy, gdy Australijczyk był przy piłce, w pierwszej minucie podał do Smitha, a ten uderzył wysoko nad bramką. W 6 minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Stephen Carr, a zastąpił go Ramage, dla którego będzie to 50. mecz w Premiership w barwach Srok. Chwilę później Rochemback ruszył na bramkę Harpera i oddał strzał, który przeleciał daleko od bramki. W 16 minucie po zgraniu Viduki do Martins, Nigeryjczyk miał okazję do zdobycia bramki, ale niestety chybił. Później Rochemback kolejny raz szukał szansy w uderzeniu z daleka, ale znów nie trafił w światło bramki. W 22 minucie Peter Ramage podał do N'Zogbii, ten zszedł do środka i pięknym strzałem z prawej nogi trafił w okienko bramki strzeżonej przez Schwarzera. Jednak radość po zdobytej bramce nie trwała długo, bo w 28 minucie po podaniu Rochembacka, Mido znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Minął w polu karnym Harpera i posłał piłkę do pustej bramki. Middlesbrough poszło za ciosem. Najpierw Rochemback strzałem z 20 metrów sprawdził czujność Harpera, a po rzucie rożnym Arca mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie, ale bramkarz Newcastle zdołał wybić piłkę na róg. Gra się uspokoiła, ale pod koniec pierwszej połowy Sroki znów atakowały. W 44 minucie po starciu z Wheaterem w polu karnym gospodarzy przewrócił się Milner, ale sędzia nie podyktował karnego. Do przerwy 1:1.
Druga połowa zaczęła się od dwóch żółtych kartek. Najpierw zobaczył ją Woodagte za faul na Martinsie, a chwilę później Nicky Butt sfaulował Downinga. W 58 minucie Peter Ramage doznał kontuzji kolana i nie mógł kontynuować gry. Znoszonego na noszach obrońcę zmienił Claudio Cacapa. Owen, który się rozgrzewał, zasiadł z powrotem na ławce. Newcastle długo nie potrafiło skonstruować przez dłuższy czas akcji, ale od 60 minuty podopieczni Sama Allardyce zaczęli atakować. Najpierw po dobrym dośrodkowaniu N'Zogbii do piłki nie doszli Martins i Viduka, a zaraz potem Milner uwolnił się od Woodgate'a, ale jego strzał nie sprawił kłopotów Schwarzerowi. W 70 minucie kolejna żółta karta. Tym razem zobaczył ją Young za faul na Milnerze, a 120 sekund później Owen zmienił Martinsa, a Sanli Tuncay zastąpił Aliadiere. W 77 minucie Geremi zagrał w pole karne do Viduki, który przyjął sobie piłkę i strzałem z 10 metrów pokonał Schwarzera, wyprowadzając Sroki znów na prowadzenie. Jednak wyrównanie przyszło bardzo szybko, bo trzy minuty później Julio Arca strzałem zza pola karnego znalazł drogę do bramki Harpera. Chwilę po bramce Wheater został ukarany żółtą kartką za faul na Viduce, a Gareth Southgate przeprowadza kolejną zmianę - Cattermole za Boatenga. W 87 minucie Mido miał okazje na zdobycie bramki. Po dośrodkowaniu Arci strzałem głową egipski napastnik nie trafił do bramki. Kolejny żółty kartonik, tym razem dla Milnera. Obie drużyny rzuciły się do ataków, sędzia doliczył 5 minut, a Alan Smith zobaczył siódmą już żółtą kartą w tym meczu, a zaraz po nim Tuncay trafił do notesu Mike'a Deana. Mecz zakończył się chwilę później.
W meczu tym Sroki straciły dwóch piłkarzy - Carra i Ramage'a, którzy doznali kontuzji. Sam Allardyce ma 5 dni by wzmocnić obronę. Następny mecz czeka Sroki w środę - w Pucharze Ligi z Barnsley.