0 Żółte kartki 1
Widzów: 52293
Sędzia: Alan Wiley

Steve Harper Kasey Keller
87' Out Habib Beye Aaron Hughes
  Steven Taylor Paul Konchesky
  Joey Barton   Paul Stalteri 84' Out
  Geremi Brede Hangeland
  Nicky Butt Danny Murphy   71' Out
  Abdoulaye Faye Jimmy Bullard
  Michael Owen  Leon Andreasen
84' Out Mark Viduka Simon Davies
74' Out Obafemi Martins Brian McBride66' Out
  Sanchez Jose Enrique Eddie Johnson

87' In David Edgar David Healy 84' In
84' In Alan Smith Żółta kartka Moritz Volz71' In
74' In Charles N'Zogbia Clint Dempsey 66' In
  Fraser Forster Tony Warner
  Andrew Carroll Carlos Bocanegra

W grudniu 2007 roku Newcastle odniosło ostatnie ligowe zwycięstwo, dość szczęśliwie pokonując na wyjeździe Fulham 1-0. Dzisiaj już w pełni zasłużenie Sroki znów wygrały z Fulham, ale tym razem 2-0 po bramkach Viduki i Owena, przerywając tym samym trwającą trzy miesiące serię niepowodzeń.

Newcastle od pierwszej minuty atakowało, lecz to goście jako pierwsi oddali strzał w stronę bramki, a konkretnie uczynił to Jimmy Bullard, ale piłka odbiła się od Joeya Bartona i wyszła na róg.

W 6 minucie po wymianie podań Srok przed polem karnym rywala piłka wreszcie trafiła na szesnasty metr do Marka Viduki, który przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i strzałem po ziemi, tuż obok słupka pokonał Keseya Kellera dając prowadzenie Srokom.

Po utracie bramki Fulham chciał szybko odpowiedzieć. Kolejny raz Bullard próbował zaskoczyć Harpera z dalszej odległości, ale bramkarz Srok nie dał się pokonać

W dalszej części meczu obie drużyny atakowały na zmianę, a w ofensywie lepsze było Newcastle, ale strzały Bartona z dalszej odległości i Viduki głową lądowały na trybunach. Budowanie akcji utrudniał padający śnieg i obie drużyny miały problemy z precyzją.

W 23 minucie po rzucie rożnym dla Fulham, Newcastle wyszło z kontrą. Piłka trafiła do Martinsa, ale przed nim stanęło dwóch obrońców. Nigeryjczyk zdecydował się na strzał prawą nogą i był bliski pokonania Kellera, który jednak świetnie interweniował i wybił piłkę na róg.

Chwilę później mało widoczny do tej pory Michael Owen zdecydował się na strzał z półwoleja z około 25 metrów, ale znów znakomicie bronił Keller odbijając piłkę, zmierzającą w samo okienko, na róg. Po rzucie rożnym obrońcy gości byli blisko pokonania własnego bramkarza, ale zdołali się wybronić.

W 33 minucie najlepszy w drużynie gości Jimmy Bullard kolejny raz uderzał zza pola karnego, ale trafił wprost w Stevena Harpera. Odpowiedź Srok była bardzo szybka. Z prawej strony dośrodkował Beye, a w znakomitej sytuacji znalazł się Owen, ale jego strzał głową wylądował w rękach amerykańskiego bramkarza Fulham.

Do końca pierwszej połowy akcja toczyła się przeważnie pod polem karnym Srok, które czasami wychodziło z kontrami, ale żaden z bramkarzy nie musiał już interweniować i na przerwę Newcastle schodziło przy prowadzeniu 1-0.

Na początku drugiej połowy gra była prowadzona w podobny sposób jak na koniec pierwszej części spotkania. W 55 minucie Obafemi Martins oddał strzał z 16 metrów, ale nie trafił w światło bramki. Chwilę później z trochę dalsza minimalnie chybił Barton.

Newcastle zaczęło zdecydowanie przeważać i nawet udało się Martinsowi wbić piłkę do bramki, ale niestety stało się to po odgwizdaniu spalonego przez sędziego.

Menadżer Fulhamu przeprowadził dwie zmiany w krótkim czasie. Boisko opuścili McBride oraz Danny Murphy, a zastąpili ich Clint Dempsey i Moritz Volz. Zmianę w składzie przeprowadził także Kevin Keegan, który wprowadził N’Zogbię za Martinsa.

W 76 minucie po zamieszaniu w polu karnym Fulhamu, obrońcy wybili piłkę, która trafiła na dwudziesty metr do Geremi’ego. Kameruńczyk długo się nie zastanawiał i oddał strzał, z którym na raty poradził sobie Keller.

W 83 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Geremi, a w polu karnym najlepiej ustawił się Michael Owen, który strącił piłkę głową pokonując Kellera i zapewniając Srokom trzy punkty. Zaraz po bramce na boisku pojawił się Alan Smith zastępując Marka Vidukę, a chwilę później David Edgar zmienił Habiba Beye.

Do końca spotkania Newcastle miało przewagę, ale bramki już nie zdobyło. Sroki pokonały Fulham 2-0 i przerwały czarną serię. Kevin Keegan może odnotować swoje pierwsze zwycięstwo po powrocie do Newcastle. Za tydzień Sroki jadą do Londynu na mecz z Tottenhamem.