Sędzia: Peter Walton

Tim Howard Steve Harper
  Joleon Lescott Habib Beye
  Phil Jagielka Steven Taylor91' Out
85' Out Joseph Yobo  Nicky Butt
91' Out Lee Carsley Żółta kartka Damien Duff
  Phil Neville Abdoulaye Faye   46' Out
  Steven Pienaar Charles N'Zogbia
  Manuel Fernandes  Michael Owen
  Leon Osman Andrew Carroll
  Yakubu Aiyegbeni Alan Smith
85' Out Victor Anichebe Sanchez Jose Enrique79' Out

85' In Leighton Baines Peter Ramage 91' In
91' In Jack Rodwell Claudio Cacapa 46' In
85' In Thomas Gravesen Kazenga LuaLua 79' In
  Stefan Wessels Fraser Forster
  Dan Gosling Ben Tozer

Newcastle United przegrało 1-3 z Evertonem w Liverpoolu w ostatniej kolejce Premier League. Jedynego gola dla Srok strzelił z karnego Michael Owen. Ta porażka nic nie zmieniła i Newcastle zakończyło sezon na dwunastym miejscu.

Kevin Keegan zdecydował się zmienić skład i dał pograć tym, którzy nie mieli ostatnio zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności na boisku. Tym samym w pierwszej jedenastce wyszli m.in. Charles N’Zogbia, Alan Smith, Damien Duff oraz Andrew Carroll.

Newcastle na początku wymieniało ciosy z Evertonem, ale to goście dłużej utrzymywali się przy piłce i to oni już w 10 minucie powinni prowadzić. Leon Osman podał do Yakubu, a ten mając przed sobą tylko Steve’a Harpera posłał piłkę wzdłuż bramki. Wślizgiem próbował jeszcze strzelić Manuel Fernandes, ale nie sięgnął piłki.

Everton dominował w środku pola i Newcastle nie potrafiło zagrozić bramce strzeżonej przez Tima Howarda. W 28 minucie Fernandes dośrodkował w pole karne Srok, a tam główką Yakubu wpakował piłkę do siatki.

Chwilę później z ponad 30 metrów rzut wolny egzekwował N’Zogbia i zdecydował się na strzał, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Po drugiej stronie boiska Harper znów mógł wyciągać piłkę z bramki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.

Do końca pierwszej połowy gospodarze byli lepszą drużyną, ale nie zdołali już podwyższyć wyniku. W przerwie Keegan dokonał pierwszej zmiany wprowadzając Claudio Cacapę za Abdoulaye’a Faye’a.

Już w pierwszych sekundach drugiej części meczu Joseph Yobo sfaulował w polu karnym N’Zogbię i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Michael Owen, ale Howard był bliski skutecznej obrony.

Walczący o puchar UEFA Everton szybko chciał odzyskać prowadzenie. Fernandes dwukrotnie próbował zdobyć gola z rzutów wolnych, jednak najlepszą szansę miał Victor Anichebe, ale chybił z kilkunastu metrów.

Ciągłe ataki The Toffees przyniosły efekty w 69 minucie, gdy z rzutu wolnego dośrodkował Fernandes, Steven Taylor nie sięgnął piłki i na długim słupku Joleon Lescott nogą skierował piłkę do siatki.

To był koniec meczu dla podopiecznych Keegana, a kropkę nad „i” postawił Yakubu, który po rzekomym faulu Taylora na Osmanie pewnie wykorzystał rzut karny i ustalił wynik spotkania na 3-1.

Newcastle przegrywa ostatni mecz sezonu w nienajlepszym stylu, ale taką postawę może usprawiedliwić fakt, że Sroki nie zagrały w najsilniejszym składzie, a Everton grał jeszcze o Puchar UEFA, co dzięki temu zwycięstwu im się udało.