Claudio Cacapa Żółta kartka Tony Hibbert
  Nicky Butt Żółta kartka   Joseph Yobo
  Charles N'Zogbia Leighton Baines
  Abdoulaye Faye Lee Carsley
88' Out Geremi Njitap Phil Neville90' Out
74' Out James Milner  Mikel Arteta
  Alan Smith Żółta kartka Steven Pienaar  74' Out
74' Out Obafemi Martins James McFadden 46' Out
  Sanchez Jose Enrique Victor Anichebe

88' In David Rozehnal Yakubu Aiyegbeni 90' In
74' In Belozoglu Emre Leon Osman 74' In
74' In Michael Owen Andrew Johnson46' In
  Steve Harper Stefan Wessels
  Steven Taylor Phil Jagielka

Newcastle United na St. James’ Park pokonało 3:2 Everton w meczu 9 kolejki Premiership.

O zwycięstwie Srok zadecydowały dwa gole zdobyte w pięciu ostatnich minutach meczu. Gole dla gospodarzy zdobyli Butt, Emre oraz Owen, a dla gości Johnson oraz Arteta.

Mecz lepiej rozpoczął się lepiej dla Newcastle. Już w 3 minucie Obafemi Martins z 16 metrów strzelał na bramkę Evertonu, ale chybił celu.

Jednak po przewadze Srok to Everton miał znakomitą okazję na prowadzenie. Dośrodkowanie Hibberta w pole karne trafiło na głowę Anichebe, a jego strzał z linii bramkowej szczęśliwie wybił Cacapa.

Newcastle szybko odpowiedziało. Charles N’Zogbia oddał świetny strzał, jednak Tim Howard zdołał wybić piłkę na rzut rożny, który nie przyniósł żadnej korzyści.

Gospodarze atakowali, ale świetnie w obronie spisywał się Joseph Yobo. Piłkarzom z Liverpoolu pozostały strzały z dalszej odległości. McFadden chciał powtórzyć swój wyczyn z meczu Francja – Szkocja, ale tym razem zabrakło mu szczęścia.

Obie drużyny przez dłuższy czas nie potrafiły przebić się przez defensywę. Jedyne co było warte odnotowania pomiędzy 20 a 40 minutą to to, że Newcastle nadal przeważało, a w 23 minucie żółtą kartkę zobaczył Nicky Butt.

W 39 minucie Nicky Butt nie potrafił pokonać z kilku metrów Howarda, ale trzy minuty później Lescott nienajlepiej wybił piłkę, a przed polem karnym Butt strzelił nad bramkarzem i wyprowadził Sroki na prowadzenie.

Na zakończenie pierwszej połowy Martins strzelił niecelnie, a zaraz potem Milner próbował pokonać Howarda, ale ten stanął na wysokości zadania i do przerwy podopieczni Sama Allardyce’a zasłużenie prowadzili 1:0.

W przerwie David Moyes wprowadził Andy Johnsona za McFaddena i na efekty nie musiał czekać długo. W 53 minucie po świetnym zagraniu Leightona Bainesa, z bliskiej odległości piłkę do bramki skierował właśnie Johnson.

Charles N’Zogbia próbował szybko wyprowadzić Sroki z powrotem na prowadzenie, ale kolejny raz na jego drodze stanął Howard. Szczęścia próbował także Jose Enrique, jednak nie trafił w światło bramki.

W 57 minucie Arteta mógł dać prowadzenie swojej drużynie, gdy strzelał po rzucie rożnym z linii pola karnego, a jego uderzenie przeszło obok bramki. Chwilę później Alan Smith zobaczył żółtą kartkę i będzie musiał pauzować w następnym meczu.

Newcastle znów zaczęło przeważać i długo przebywało na połowie Evertonu, ale nie wiele z tego wynikało. W 74 minucie Allardyce zdjął z boiska Milnera oraz Martinsa, a wprowadził Emre oraz Owena. W Evertonie Osman zmienił Pienaara.

W 84 minucie Michael Owen zagroził bramce Howarda, który kolejny raz uchronił gości przed stratą bramki, a obrońcy wybili piłkę. Chwilę prędzej Emre domagał się karnego, ale sędzia nie pokazał na jedenasty metr.

Jednak już dwie minuty później amerykański golkiper musiał wyciągać piłkę z siatki. Strzał Emre z ponad 20 metrów pozostawił bez szans Howarda i Sroki drugi raz w tym meczu wyszły na prowadzenie.

W 88 minucie kolejna zmiana – Rozehnal za Geremi’ego. Allardyce wzmocnił obronę, ale zawodnicy wyszli z kolejną akcją ofensywną. Emre dośrodkował w pole karne, a Owen głową wbił piłkę do bramki.

Już w doliczonym czasie gry Mikael Arteta dośrodkował, piłka odbiła się od Alana Smitha i wpadła do siatka. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Newcastle odnosi kolejne zwycięstwo na własnym stadionie. Teraz zawodników czeka dwutygodniowa przerwa spowodowana meczami eliminacyjnymi do Euro 2008, a 22 października Sroki podejmują Tottenham.