Habib Beye Żółta kartka Andy Griffin
  Jose Enrique Danny Higginbotham
  Fabricio Coloccini  Abdoulaye Faye
  Sebastien Bassong Danny Pugh
82' Out Geremi Njitap Ibrahima Sonko
46' Out Danny Guthrie Rory Delap57' Out
  Charles N'Zogbia  Amdy Faye78' Out
  Michael Owen Salif Diao  21' Out
74' Out Obafemi Martins Richard Cresswell
  Jonas Gutierrez Mamady Sidibe

82' In Claudio Cacapa Ricardo Fuller 57' In
46' In Steven Taylor Michael Tonge78' In
74' In Mark Viduka Glenn Whelan21' In
  Steve Harper Simonsen
  Edgar Cort
  Xisco Olofinjana
  Carroll Davies

Kolejny raz Newcastle United dało pozbawić się zwycięstwa w ostatnich minutach, i kolejny raz strzelcem gola wyrównującego była ex-Sroka. Tym razem Abdoulaye Faye zdobył bramkę w doliczonym czasie ustalając wynik meczu Newcastle – Stoke na 2:2.

Newcastle musiało radzić sobie bez Nicky’ego Butta w składzie, którego na boisku zastąpił Geremi. Na ławce rezerwowych zasiadł Steven Taylor, który wyleczył już kontuzję. W drużynie gości zagrało aż trzech byłych piłkarzy z St. James’ Park – Andy Griffin, Amdy Faye oraz Abdoulaye Faye.

Podopieczni Joe Kinneara już od pierwszego gwizdka sędziego rzucili się do ataku. Charles N’Zogbia z dalsza uderzył na bramką gości, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Chwilę później znakomitą okazję miał Michael Owen, ale trafił wprost w Thomasa Sorensena.

Jak się okazało w 8 minucie taki napór Srok opłacił się. Jonas Guttierez z lewej strony podał na wolne pole do Michael Owena, który tym razem nie dał szans bramkarzowi Stoke posyłając piłkę po ziemi do siatki.

Po stracie gola piłkarze Stoke próbowali szybko odrobić starty, ale to gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Strzał Gutierreza rozpaczliwym rzutem zablokował Higginbotham, piłka trafiła do Owena, ale ten również nie potrafił zdobyć kolejnej bramki.

Sorensen nie miał ani chwili oddechu, bo już kilka minut później znów musiał interweniować, gdy dośrodkowanie N’Zogbii kierowało się pod poprzeczkę i duński bramkarz z najwyższym trudem odbił piłkę.

W 24 minucie Owen mógł na swoim koncie zapisać drugie trafienie. Z lewej strony Obafemi Martins mocno podał tuż przed bramkę, gdzie znalazł się Owen i bez problemu podwyższył wynik na 2:0.

Druga bramka uspokoiła Newcastle, przez co mecz się wyrównał, a bramkowych sytuacji brakowało. Dopiero w 40 minucie Stoke zagroziło Srokom, gdy dośrodkowanie Glenna Whelana trafiło do Amdy Faye’a, ale ten źle złożył się do główki i nie trafił w światło bramki.

W przerwie meczu Kinnear dokonał pierwszej zmiany ściągając z boiska Danny’ego Guthrie, który w pierwszej połowie doznał urazu, a wprowadzając Stevena Taylora. Młody obrońca już w pierwszych minutach drugiej odsłony spotkania świetnym wślizgiem powstrzymał Richarda Cresswella przed zdobyciem bramki.

Stoke zdecydowanie przeważało, a na boisko został wprowadzony napastnik Ricardo Fuller w miejsce Rory Delapa i chwilę później zmiana ta dała efekty. Na półgodziny przed końcem Fuller minął Fabio Colocciniego, zagrał przed bramkę do Mamady Sidebe, który posłał piłkę do pustej bramki.

Chwilę później Fuller znów sprawił problemy Srokom. Jamajczyk strzałem z woleja przetestował Shaya Givena, ale tym razem Irlandczyk nie dał się zaskoczyć.

Obafemi Martins w krótkim odstępie czasu miał dwie okazje do zdobycia gola. Najpierw nie wykorzystał błędu obrony i jego strzał wylądował na trybunach, a później próbował szczęścia z daleka, ale nie sprawił większego problemu Sorensenowi.

W 73 minucie Michael Owen był bliski zdobycia hat-tricka, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Sonko. Zaraz potem Martinsa zmienił Mark Viduka.

W ostatnich minutach Stoke rzuciło wszystko do ataku. Świetną okazję miał Abdoulaye Faye, gdy Shay Given minął się do piłki, ale Senegalczyk nie wykorzystał tej szansy.

Sędzia Mike Riley doliczył aż 5 minut, co w pełni wykorzystali goście. Po dośrodkowaniu w pole karne Abdoulaye Faye uwolnił się od krycia i z najbliższej odległości pokonał Givena ustalając wynik meczu na 2:2. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem Joe Kinnear powiedział o kilka słów za dużo i został odesłany na trybuny.

Był to już czwarty zremisowany mecz Srok z rzędu i również czwarty w tym sezonie remis 2:2. Po dwóch golach Owena w pierwszej połowie mogło się wydawać, że Newcastle może być pewne zwycięstwa. Niestety ich postawa po przerwie była na tyle słaba by pozbawić się zwycięstwa. Za tydzień Newcastle czeka wyjazd na Fratton Park do Portsmouth.