Sędzia: Mike Jones

Joe Hart Steve Harper
  Wayne Bridge David Edgar
  Vincent Kompany Fabricio Coloccini
82' Out Pablo Zabaleta  Żółta kartka Steven Taylor
  Micah Richards Sebastien Bassong
  Nedum Onuoha Joey Barton   64' Out
78' Out Nigel de Jong Jose Enrique
  Stephen Ireland  Geremi91' Out
  Craig Bellamy Michael Owen   19' Out
  Robinho Andrew Carroll
91' Out Shaun Wright-Phillips Żółta kartka Damien Duff

82' In Gelson Fernandes Peter Lovenkrands 64' In
78' In Elano Kazenga LuaLua 91' In
91' In Felipe Caicedo Żółta kartka Jonas Gutierrez 19' In
  Kasper Schmeichel Fraser Forster
  Darius Vassell Ryan Donaldson
  Javier Garrido Bradden Inman
  Jo Francisco Tejeda "Xisco"

Newcastle United przegrało na wyjeździe z Manchesterem City 1:2, a jednyną bramkę dla gości zdobył Andrew Carroll. Nie jest to jedyna zła wiadomość dla Srok. Boisko z powodu kontuzji opuścili Michael Owen oraz Joey Barton.

W składzie Newcastle zabrakło Shaya Givena oraz Charlesa N’Zogbii, którzy najprawdopodobniej niedługo opuszczą klub. W pomocy zagrał Fabricio Coloccini, co może świadczyć o problemach Srok.

Pierwsza połowa w wykonaniu gości była bardzo słaba. Do 17 minuty, a więc do czasu, gdy Shaun Wright-Phillips zdobył bramkę, Newcastle miało problemy z wyjściem z własnej połowy. Dopiero później, gdy już Owen z powodu kontuzji opuścił plac gry, a na jego miejsce wszedł Guttierez, mecz się wyrównał, ale to Citizens było stroną przeważającą.

Po przerwie Damien Duff przeszedł do ataku i tym samym Newcastle zaczęło radzić sobie lepiej. Najlepszą okazję miał właśnie irlandzki skrzydłowy, który nawet zdołał pokonać Joe Harta, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Wayne Bridge. Sroki powinny też wykonywać rzut karny po faulu Micaha Richardsa na Stevenie Taylorze lecz sędzia nie zdecydował się na podyktowanie „jedenastki”. W 77 minucie bramkę na 2:0 dla Manchesteru zdobył Craig Bellamy po akcji Wrighta-Phillipsa i Pablo Zabalety. Newcastle zdołało szybko odpowiedzieć za sprawą Andy Carrolla, który po dośrodkowaniu Davida Edgara posłał piłkę do siatki. Niestety to było wszystko na co było stać tego dnia Sroki i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

O ile porażki można było się spodziewać to kontuzje Owena (prawdopodobnie uraz stawu skokowego) i Bartona nie napawają optymizmem przed niedzielnym spotkaniem z Sunderlandem. Piątą żółtą kartkę w sezonie zobaczył Jonas Gutierrez i zabraknie go w meczu z West Bromwich.