Jlloyd Samuel  Jose Enrique
  Gary Cahill Steven Taylor
  Matthew Taylor Żółta kartka Sebastien Bassong
  Mark Davies Żółta kartka Nicky Butt66' Out
46' Out Fabrice Muamba  Shola Ameobi
  Gavin McCann Obafemi Martins  78' Out
  Kevin Davies Peter Lovenkrands
78' Out Johan Elmander Jonas Gutierrez

46' In Ricardo Gardner Geremi Njitap 66' In
78' In Ebi Smolarek Żółta kartka Mark Viduka 78' In
  Ali Al Habsi Fraser Forster
  Danny Shittu David Edgar
  Chris Basham Alan Smith
  Sebastien Puygrenier Claudio Cacapa
  Ariza Makukula Andrew Carroll

Nie udał się wyjazd Newcastle United na Reebok Stadium. Dzięki bramce Ricardo Gardnera Bolton Wanderers zwyciężył 1:0.

W składzie Srok zabrakło Damiena Duffa i Kevina Nolana, który pauzuje za czerwoną kartkę. W środku pomocy zagrał Ryan Taylor, a na skrzydłach ustawieni byli Peter Lovenkrands oraz Jonas Gutierrez. Parę napastników tworzyli Obafemi Martins i Shola Ameobi.

W pierwszych minutach sędzia musiał często używać gwizdka, bo piłkarze często faulowali na grząskiej nawierzchni Reebok Stadium. Obie ekipy miały też problemy z rozgrywaniem piłki i wiele akcji kończyło się po niedokładnych podaniach.

Bolton powoli przejmował inicjatywę, a Johan Elmander jako pierwszy mógł się wpisać na listę strzelców, gdy jego strzał z ostrego kąta powoli zmierzał do bramki, ale Jose Enrique w ostatniej chwili wybił piłkę w pole.

Szwedzki napastnik jeszcze lepszą okazję miał kilka chwil później, gdy Matt Taylor zagrał mu piłkę na piąty metr, ale nie zdołał trafić w światło bramki strzelając nad bramką.

Później coraz lepiej zaczęły prezentować się Sroki. Shola Ameobi trafił w słupek lecz jak się później okazało ze spalonego, a Peter Lovenkrands po indywidualnej akcji strzelił zbyt słabo by zaskoczyć Jussi Jaskelainena.

W 33 minucie fiński bramkarz kolejny raz uratował swoją drużynę przed utratą gola, gdy z rzutu rożnego dośrodkował Ryan Taylor, a Obafemi Martins główką posłał piłkę w stronę bramki, ale Jaskelainen sparował to uderzenie na kolejny korner.

Na kilka minut przed przerwą Newcastle wyszło z kontrą, po której zablokowany został Ameobi, piłka spadła pod nogi Jonasa Gutierreza , ten zacentrował w pole karne, a tam niekryty Martins główką przestrzelił w znakomitej sytuacji.

Jeszcze przed przerwą Elmander mógł otworzyć wynik spotkania, ale gdy miał już strzelać pośliznął się i piłka przeleciała obok bramki.

W przerwie meczu Gary Megson zdecydował się zdjąć z boiska Fabrice’a Muambę, a wprowadził Ricardo Gardnera i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Jamajczyk już w drugiej minucie drugiej połowy po podaniu Matta Taylora, wpakował piłkę do siatki.

Newcastle mogło bardzo szybko odpowiedzieć na trafienie gospodarzy, ale strzał Ryana Taylora zza linii pola karnego był minimalnie za wysoki. Ryan Taylor mógł też wyrównać z rzutu wolnego, jednak także w tej sytuacji uderzył obok.

W 66 minucie Nicky Butt, który doznał urazu musiał opuścić boisko, a w jego miejsce wszedł Geremi, który przejął też opaskę kapitańską od angielskiego pomocnika.

Shola Ameobi kolejny raz stanął przed szansą zdobycia bramki na kwadrans przed końcem meczu, ale jego strzał na róg wybił Jaaskelainen. Po kornerze Newcastle długo atakowało i należał się nawet karny, gdy Jlloyd Samuel zablokował piłkę rękami lecz sędzia nie zdecydował się wskazać na jedenasty metr.

Później managerowie dokonali po jednej zmianie – w Newcastle Martinsa zastąpił Mark Viduka, a w Boltonie Euzebiusz Smolarek zmienił Elmandera.

Sroki do końca próbowały wyrównać wynik spotkania, a najlepszą okazję ku temu miał Lovenkrands, ale jego uderzenie z linii pola karnego przeszło obok bramki. Ostatecznie Bolton zwyciężył 1:0.

Już w środę Newcastle czeka bardzo trudny mecz, bo na St. James’ Park przyjedzie zdecydowany lider Premier League – Manchester United.