Fabricio Coloccini Alex
  Jose Enrique  Ashley Cole
  Ryan Taylor Branislav Ivanovic
  Nicky Butt Żółta kartka Frank Lampard
69' Out Kevin Nolan Michael Essien 56' Out
  Michael Owen  Żółta kartka John Mikel Obi
81' Out Obafemi Martins Florent Malouda
44' Out Peter Lovenkrands Nicolas Anelka 67' Out
  Jonas Gutierrez Salomon Kalou

69' In Danny Guthrie Michael Ballack 56' In
81' In Andrew Carroll Franco Di Santo67' In
44' In Damien Duff Henrique Hilario
  Fraser Forster Ricardo Carvalho
  Geremi Njitap Michael Mancienne
  David Edgar Juliano Belletti
  Alan Smith Deco

Niestety nie udał się Alanowi Shearerowi jego debiut na ławce trenerskiej. Newcastle United przegrało z Chelsea 0:2 i sytuacja Srok w tabeli Premier League jest coraz trudniejsza.

Bez Stevena Taylora oraz Sebastiena Bassonga przystąpiły Sroki do dzisiejszego meczu, bo dwaj obrońcy nie zdążyli do końca wyleczyć swoich kontuzji. Do środka defensywy przeniósł się Habib Beye, a na prawej stronie ustawił się Ryan Taylor.

Od początku meczu zmobilizowane Sroki miały lekką przewagę, ale nie potrafiły stworzyć zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Jako pierwsi dobrą szansę na gola mieli goście, gdy w 18 minucie główkował Salomon Kalou, ale Steven Harper wybił piłkę na róg.

Chwilę później dośrodkowanie Jose Enrique minęło obrońcę Chelsea, co najbardziej zaskoczyło Obafemi Martinsa, który nie zdołał odpowiednio się ustawić i piłka tylko się od niego odbiła, poczym przeszła obok bramki.

Po półgodzinie gry Chelsea wyszła z kontrą i Nicolas Anelka stanął oko w oko z Harperem, ale strzał Francuza strącił jeszcze Beye i piłka wyszła za końcową linię boiska. Po tej akcji Chelsea zaczęła atakować coraz odważniej, ale podopieczni Shearera przetrwali ten chwilowy zryw rywala.

Tuż przed końcem pierwszej połowy kontuzji doznał Peter Lovenkrands i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Damin Duff. Do przerwy Newcastle przeważało, ale do szatni obie ekipy schodziły przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę o wiele lepiej zaczęła Chelsea, a najbliżej zdobycia bramki był Florent Malouda, gdy urwał się obronie i oddał strzał na bramkę, ale na wysokości zadania stanął Harper.

W 56 minucie na wysokości zadania po raz kolejny w tym sezonie nie stanął Fabricio Coloccini, który tak długo zwlekał z wybiciem piłki, aż stracił ją na rzecz Anelki, który zaraz potem trafił w poprzeczkę, a piłkę do bramki dobił Frank Lampard.

Nie minęło dziesięć minut, a było już w 2:0. Prostopadłe podanie Lamparda wykorzystał Malouda, który strzelił po ziemi i nie dał szans Harperowi.

Newcastle próbowało jeszcze zdobyć honorowego gola i prawie się tu udało. Dośrodkowanie Owena odbiło się od obrońcy Chelsea i zmierzało do bramki, ale Ashley Cole w ostatniej chwili wybił piłkę. Jak pokazały powtórki piłka raczej przekroczyła linię bramkową i gol powinien być uznany.

Chwilę później Owen znów miał szansę przywrócić nadzieję w dobry wynik, ale jego strzał wylądował w rękach Cecha. Była to ostatnia okazja dla Srok, a Chelsea raz po raz zagrażała bramce Harpera, ale na przeszkodzie stawał brak dokładności lub bramkarz Srok.

Chelsea wygrała 2:0 i nadal liczy się w walce o mistrza. Sytuacja Newcastle skomplikowała się, bo drużyny z którymi walczy o utrzymanie, czyli Blackburn i Stoke dzisiaj zwyciężyły i oddaliły się na 5 punkt od strefy spadkowej.

Za tydzień Newcastle jedzie do Stoke, które dzisiaj pokonało na wyjeździe 2:0 czerwoną latarnię Premier League West Browmich. Początek spotkania w sobotę o 18:30.