Widzów: 35850
Sędzia: Mark Halsey

Heurelho Gomes Steve Harper
  Jonathan Woodgate Habib Beye
33' Out Michael Dawson Żółta kartka Ryan Taylor
  Benoit Assou-Ekotto Żółta kartka   Steven Taylor46' Out
  Vedran Corluka Sebastien Bassong
  Tom Huddlestone Nicky Butt
  Luka Modric Kevin Nolan61' Out
  Wilson Palacios  Michael Owen
  Robbie Keane Andrew Carroll  60' Out
75' Out Darren Bent Damien Duff
  Aaron Lennon Jonas Gutierrez

33' In Alan Hutton Alan Smith 46' In
75' In Jermain Defoe Mark Viduka 61' In
  Cudicini Obafemi Martins60' In
  Bale Krul
  Bentley Ameobi
  Zokora Guthrie
  Campbell Edgar

Po pięciu kolejnych ligowych zwycięstwach nad Tottenhamem Newcastle w końcu uległo Londyńczykom. Sroki przegrały na White Hart Lane 0:1, a jedyną bramkę zdobył Darren Bent. Ta porażka mocno komplikuje ligową sytuację Newcastle.

Narzekający na bóle w pachwinie Obafemi Martins zasiadł na ławce rezerwowych, a do pierwszej jedenastki awansował bohater sprzed tygodnia Andy Carroll. Od pierwszej minuty zagrał także Jonas Gutierrez, który ostatnio wniósł wiele ożywienia w grę Srok. Jednak największym zaskoczeniem było nowe ustawienie podopiecznych Alana Shearera: 3-5-2.

Pierwsza połowa była toczona pod dyktando piłkarzy z Londynu, którzy już w 3 minucie mieli pretensje do sędziego za to, że ten nie odgwizdał faulu i nie wyrzucił Sebastiena Bassonga z boiska po starciu Francuza z Bentem przed polem karnym Srok.

Newcastle w pierwszym kwadransie zaatakowało tylko raz, ale strzał Jonasa Gutierreza został zablokowany. Tottenham w ataku radził sobie lepiej. W 15 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła przed bramkę do Benta lecz ten trafił wprost w Harpera.

Sroki przez pewien czas miało lekką przewagę, udało się wywalczyć dwa rzuty rożne, które bardzo słabo wykonał Damien Duff. Po jednym z kornerów Srok gospodarze wyszli z szybką kontrą. Piłkę dostał niekryty Bent, który najpierw został zatrzymany przez Harpera, ale przy dobitce napastnik reprezentacji Anglii już się nie pomylił i dał Kogutom prowadzenie.

Bliski podwyższenia wyniku był Tom Huddlestone, który uderzył piekielnie mocno z 25 metrów, jednak Steve Harper końcami palców zdołał przenieść piłkę nad bramką. Huddlestrone przed końcem pierwszej połowy jeszcze raz spróbował zaskoczyć bramkarza Srok z dalsza, ale strzelił za wysoko.

Mimo, że do przerwy Tottenham prowadził 1-0 to jednak mieli też jedno zmartwienie. W 34 minucie Michael Dawson źle spadł na murawę i doznał kontuzji. Okazała się ona na tyle poważna, że obrońca gospodarzy opuścił boisko na noszach, a jego miejsce zajął Alan Hutton.

W przerwie Alan Shearer zdecydował się na pierwszą zmianę. W miejsce Stevena Taylora wszedł Alan Smith, ale na niewiele to się zdało, bo od początku drugiej połowy Tottenham zdecydowanie przeważał.

Z biegiem czasu Newcastle coraz częściej atakowało, ale nadal nie udawało się poważnie zagrozić bramce bronionej przez Haurelho Gomeza. W końcu w 62 minucie Shearer postawił wszystko na jedną kartę wprowadzając Martinsa i Marka Vidukę w miejsce Carrolla i Kevina Nolana. Obaj rezerwowi zaraz po wejściu przeprowadzili akcję, po której Nigeryjczyk strzelił nad bramką.

W 68 minucie piłka znalazła się w bramce Tottenhamu po strzale Martinsa, ale prędzej sędzia odgwizdał zagrania ręką napastnika Srok. Chwilę później po drugiej stronie boiska Aaron Lennon strzelił tuż obok słupka.

Martins wniósł wiele ożywienia w grę Srok. Był najbardziej widocznym zawodnikiem, wiele podawał, próbował tworzyć groźne sytuacje, a w 74 minucie sam stanął przed szansą zdobycia bramki, ale jego strzał wylądował w rękawicach Gomeza.

Tom Huddlestone kolejny raz był bliski zdobycia bramki z daleka, ale tym raz piłka przeleciała tuż obok słupka. Niedługo potem znakomitą szansę miał Martins, ale z 5 metrów nie zdołał zmieścić piłki w bramce.

Do ostatniego gwizdka sędziego Newcastle próbowało jeszcze wyrównać, ale Tottenham kontrolował grę i dowiózł skromne zwycięstwo do końca.

Po tej porażce Sroki spadły na 19 miejsce i do bezpiecznego miejsca tracą już cztery punkty. W poniedziałek 27 kwietnia na St. James’ Park przyjeżdża Portsmouth. Będzie to dla Srok mecz o wszystko, z resztą tak jak każdy następny.