Lucas Neill Żółta kartka David Edgar 59' Out
  Herita Ilunga Fabricio Coloccini
  Matthew Upson  Żółta kartka Steven Taylor
  Valon Behrami Claudio Cacapa81' Out
73' Out Matthew Etherington Nicky Butt
72' Out Scott Parker Geremi Njitap
  Mark Noble  Żółta kartka Charles N'Zogbia
  Julien Faubert Michael Owen
  David Di Michele Francisco Tejeda "Xisco"
87' Out Carlton Cole Damien Duff

73' In Luis Boa Morte Sebastien Bassong 59' In
72' In Hayden Mullins Nacho Gonzalez 81' In
87' In Fred Sears Steve Harper
  Jan Lastuvka Ben Tozer
  Walter Lopez Shola Ameobi
  Calum Davenport Mark Doninger
  Kyel Reid Ryan Donaldson

Już trzeciej porażki z rzędu doznało Newcastle United. Tym razem Sroki poległy na Upton Park West Hamowi 1:3. Ta porażka spycha Newcastle na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Chris Hughton nie miał zbyt dużego wyboru przy ustalaniu składu i w obronie musiał postawić na pomocnika N’Zogbię, a w pomocy zagrał obrońca – Claudio Cacapa.

Już od początku West Ham przeważał i w ósmej minucie David Di Michele zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy. Jego strzał zza 16 metrów odbił się od nogi Taylora i przelobował bezradnego Givena.

Chwilę później Michael Owen dostał podanie i miał przed sobą tylko bramkarza Młotów, ale strzelił obok bramki, a jeszcze wcześniej sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Od tego momentu Sroki odważniej atakowały, ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce Greena.

Widowisko na Upton Park było coraz słabsze, aż w końcu w 37 minucie Di Michele po raz drugi dał powody do radości kibicom z Londynu. Najpierw jego strzał odbił głową Given, ale słaba postawa obrońców pozwoliła włoskiemu napastnikowi skutecznie dobić piłkę do bramki.

Na drugą połowę Newcastle wyszło jeszcze z nadziejami na dobry wynik, ale te nadzieje szybko zostały rozwiane. W 53 minucie Di Michele oddając strzał nieczysto trafił w piłkę, która poleciała w stronę dalszego słupka i wyszła by poza boisko, gdyby nie Matthew Etherington, który z najbliższej odległości zdobył trzecią bramkę dla West Hamu.

Kilka minut później Di Michele mógł podwyższyć na 4:0, ale po dośrodkowaniu Ilungi, Włoch w znakomitej sytuacji strzelił zbyt wysoko.

W 67 minucie chwilę radości mieli jak zwykle licznie zebrani kibice Newcastle, gdy Michael Owen strzelił z 16 metrów w długi róg, a Robert Green nie był w stanie skutecznie interweniować.

Po zdobytej bramce Sroki rzuciły się do ataku lecz najpierw strzał Cacapy trafił wprost Greena, a po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Duff, ale bramkarz gospodarzy znów był na posterunku.

Do końca meczu mogła paść jedna bramka, ale dla gospodarzy. W 92 minucie meczu Boa Morte miał znakomitą okazję, gdy znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Givenem, ale Portugalczyk posłał piłkę obok bramki. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Sytuacja Newcastle w lidze jest podobna do tej, która panuje w klubie. Po tej kolejce Sroki mogą spaść na ostatnią pozycję w tabeli i jeżeli nic się nie zmieni to jeszcze długo Newcastle nie będzie mogło się wygrzebać z dołka.