George McCartney Habib Beye
  Pascal Chimbonda Fabricio Coloccini
  Anton Ferdinand  Steven Taylor
  Danny Collins Sebastien Bassong 84' Out
57' Out Dwight Yorke Żółta kartka Nicky Butt  85' Out
  Kieran Richardson Geremi Njitap73' Out
  Dean Whitehead  Żółta kartka Danny Guthrie
87' Out Steed Malbranque Shola Ameobi
  Djibril Cisse Żółta kartka Obafemi Martins
91' Out El-Hadji Diouf Damien Duff

57' In Kenwyne Jones Jose Enrique 84' In
87' In Teemu Tainio Joey Barton85' In
91' In Andy Reid Jonas Gutierrez73' In
  Nick Colgan Steve Harper
  Grant Leadbitter Charles N'Zogbia
  Phil Bardsley Claudio Cacapa
  Michael Chopra Francisco Tejeda "Xisco"

Po raz pierwszy w historii Premier League Newcastle United przegrało na wyjeździe z Sunderlandem. Czarne Koty dzisiaj okazały się lepsze wygrywając 2:1 dzięki bramkom Cisse i Richardsona, a bramkę dla Srok zdobył Shola Ameobi.

Zawodnicy rozpoczęli mecz od ostrej walki. Sędzia co chwilę musiał przerywać grę, a żółtą kartkę zobaczył Danny Guthrie. Pierwsze minuty były wyrównane z lekkim wskazaniem na Sunderland. Obie drużyny miały problemy z dokładnością podań, a zadań nie ułatwiał silny wiatr.

Po kwadransie gry przewaga Sunderlandu rosła, aż w końcu przyniosła efekt w 20 minucie, gdy sprzed pola karnego Steed Malbranque posłał piłkę wzdłuż bramki, a niekryty Djibril Cisse tylko przystawił nogę i pokonał Givena.

Newcastle szybko się otrząsnęło po stracie bramki i ruszyło do ataku. Dobrą okazję miał Martins, ale dwukrotnie trafiał w dobrze ustawionych obrońców.

W 30 minucie na lewym skrzydle, tuż przed polem karnym faulowany był Shola Ameobi. Do piłki podszedł Geremi, dośrodkował na dalszy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Ameobi i główką skierował piłkę pod poprzeczkę.

Newcastle przeważało, ale przez dłuższy czas nie potrafiło stworzyć sobie dogodnej okazji. Dopiero tuż przed przerwą po świetnej akcji Duffa i Martinsa, Irlandczyk mógł zdobyć gola do szatni, ale trafił wprost w Martona Fulopa.

Po przerwie podopieczni Roya Keane’a znów zdominowali rywali, którzy mieli problem z wyjściem z własnej połowy. Na szczęście Sroki szybko się przełamały.

W 59 minucie w środku boiska Butt przejął piłkę, podał do Martinsa, a ten natychmiast przekazał piłkę do niekrytego Ameobi’ego, ale ten zmarnował całą akcję strzelając wysoko nad bramką z linii pola karnego.

Chwilę później Richardosn świetnie zagrał do Cisse i tylko zdecydowana interwencja Givena uchroniła Sroki przed stratą bramki. W tej sytuacji zawiodła po raz kolejny obrona. Zaraz potem Richardson sam mógł zdobyć bramkę, ale chybił z kilkunastu metrów. Newcastle oddało inicjatywę gospodarzom.

W 75 minucie Sunderland wyszedł na prowadzenie. Po faulu Butta na Cisse sędzia podyktował rzut wolny na linii pola karnego. Do piłki podszedł Richardson, który mocnym strzałem trafił w samo okienko bramki Givena. Chwilę później mogło być już 3:1, ale Kenwayne Jones główkował minimalnie za wysoko.

Newcastle zamiast atakować musiało się bronić. W krótkim odstępie czasu Cisse mógł dwukrotnie podwyższyć prowadzenie Czarnych Kotów. Za pierwszym razem przeniósł piłkę tuż nad bramką, a później trafił w słupek.

Dopiero w doliczonym czasie gry Newcastle zdecydowanie zaatakowało, jednak gospodarze bronili się całym zespołem i trudno było się przebić przez ten mur. Wszystkie próby spaliły na panewce i mecz zakończył się porażką Srok.

Już we wtorek Newcastle podejmie u siebie West Bromiwch. Będzie to najlepsza okazja by przerwać trwającą już od siedmiu ligowych spotkań niemoc.