Zurab Khizanishvili Gary Borrowdale
  Jose Enrique Żółta kartka Damion Stewart
  Steven Taylor  Kaspars Gorkss
  Danny Simpson Martin Rowlands
46' Out Nicky Butt Żółta kartka Akos Buzsaky
  Alan Smith Żółta kartka Żółta kartka Mikele Leigertwood
  Kevin Nolan  Ben Watson
88' Out Danny Guthrie Rowan Vine   87' Out
  Andy Carroll Jay Simpson 72' Out
61' Out Nile Ranger Wayne Routledge

46' In Jonas Gutierrez Alejandro Faurlin 87' In
88' In Peter Lovenkrands Adel Taarabt 72' In
61' In Marlon Harewood Tom Heaton
  Tim Krul Peter Ramage
  Tamas Kadar Hogan Ephraim
  Geremi Patrick Agyemang
  Ryan Donaldson Alessandro Pellicori

Newcastle United zremisowało na St. James’ Park z Queens Park Rangers 1:1 i tylko o punkt powiększyło przewagę nad drugim w tabeli West Bromwich Albion. Jedynego gola dla Newcastle zdobył Marlon Harewood.

Sroki słabo rozpoczęły to spotkanie i popełniały wiele błędów za co zostały ukarane już w 7 minucie. Jose Enrique wybił piłkę wprost pod nogi Bena Watsona, który podbiegł pod pole karne i uderzył na bramkę, a piłka odbiła się jeszcze od nogi Stevena Taylora, co kompletnie zmyliło Steve’a Harpera i QPR prowadziło 1:0.

Później nadal przewagę mieli goście, ale Newcastle wywalczyło rzut karny, gdy strzał Taylora trafił w rękę Mikele’a Leigertwooda. Do piłki podszedł Danny Guthrie, ale uderzył tak słabo, że Radek Cerny wybronił tą jedenastkę.

Ta seria niepowodzeń dobiła Sroki, które przez kolejne kilkanaście minut nie potrafiły się pozbierać. Dopiero w 32 minucie Guthrie wpadł w pole karne rywali, ale zamiast podawać przed bramkę do Andy Carrolla zdecydował się na strzał, z którym bramkarz QPR nie miał problemów.

Chwilę później Carroll był o włos od zdobycia bramki, gdy po rzucie rożnym uderzał główką, ale na linii bramkowej dobrze ustawiony był Gary Borrowdale i wybił piłkę.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli dwie okazje, ale strzał Kevina Nolana obronił Cerny, a Nile Ranger posłał piłkę nad bramką i do przerwy The Hoops prowadzili 1:0.

W przerwie Chris Hughton dokonał pierwszej zmiany wprowadzając Jonasa Gutierreza za Nicky’ego Butta, ale to goście jako pierwsi mieli okazję do zdobycia gola, gdy Damien Stewart główkował, a piłka o centymetry minęła słupek.

Ta zmiana nie wiele dała i Sroki nadal wyglądały słabo, aż w końcu w miejsce Nile’a Rangera wszedł Marlon Harewood. W 70 minucie wypożyczony z Aston Villi napastnik wykorzystał zgranie piłki przez Carrolla i zdobył wyrównującego gola.

Zwycięstwo Newcastle mógł zapewnić Jose Enrique, który wbiegł w pole karne bez asysty defensorów QPR i, podobnie jak wcześniej Guthrie, zdecydował się na strzał zamiast podanie do kolegów i z akcji wyszły nici.

Ostatnią szansę na zmianę wyniku miał Harewood, który na 12 metrze dostał podanie od Jonasa Gutierreza, jednak nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

Do końca spotkania gra się zaostrzyła, a piłkarze Queens Park grali na czas, tym samym utrzymując remisowy wynik. The Hoops jako pierwsi w tym sezonie wywieźli ligowe punkty z Newcastle.

Piłkarze z St. James’ Park nie będą mieli dużo czasu na rozpamiętywanie tego nieudanego meczu, bo już w sobotę będą gościli Bristol City. Początek spotkania o godzinie 16:00.