Lee Camp Steve Harper
  Wes Morgan Żółta kartka Zurab Khizanishvili
  Chris Gunter Jose Enrique
  Kelvin Wilson  Żółta kartka Ryan Taylor
85' Out Paul McKenna Danny Simpson
61' Out Radoslaw Majewski Żółta kartka Alan Smith
79' Out Paul Anderson Kevin Nolan
  Guy Moussi  Danny Guthrie
  Chris Cohen Marlon Harewood  61' Out
  Nathan Tyson Andy Carroll
  Dexter Blackstock Peter Lovenkrands 83' Out

85' In Joe Garner Żółta kartka Jonas Gutierrez 61' In
61' In David McGoldrick Nile Ranger83' In
79' In Lewis McGugan Tim Krul
  Paul Smith Tamas Kadar
  Luke Chambers Nicky Butt
  Dele Adebola Geremi
  Garath McCleary Ryan Donaldson

Newcastle United poniosło drugą porażkę w tym sezonie. Sroki przegrały w Nottingham z Forest 0:1 i ich seria meczów bez zwycięstwa liczy już trzy spotkania. Jedynego gola dla Forest zdobył Dexter Blackstock.

Newcastle bardzo słabo rozpoczęło to spotkanie i przez pierwsze 20 minut nie wiele potrafiło zdziałać, a wysokie piłki posyłane na Andy Carrolla były nieefektywne.

Natomiast gospodarze już w 3 minucie meczu mogli wyjść na prowadzenie, gdy dośrodkowanie trafiło wprost na głowę Blackstocka, ale bardzo dobrą obroną popisał się Steve Harper.

Niedługo po tym Blackstock znów główkował na bramkę Srok, ale tym razem uderzył w słupek. Warto dodać, że z rzutu rożnego świetnie dośrodkował Radosław Majewski.

Później Sroki zaatakowały i również trafiły w słupek. Z rzutu wolnego dośrodkował Ryana Taylor, w znakomitej sytuacji znalazł się Marlon Harewood, ale nie trafił do piłki, która ostatecznie zatrzymała się na słupku.

To było wszystko na co było stać Newcastle w pierwszej połowie, a Forest znów przepuściło szturm na bramkę Harpera lecz Nathanowi Tysonowi, Blackstockowi oraz Paulowi Andersonowi nie udało się pokonać bramkarza Srok.

Blackstockowi udało się zdobyć gola w 45 minucie meczu. Napastnik gospodarzy dostał znakomite prostopadłe podanie i miał przed sobą tylko Harpera, którego pokonał strzałem po ziemi. W tej sytuacji źle zachował się Ryan Taylor, który został z tyłu, przez co napastnik Forest nie był na spalonym.

Newcastle ruszyło do ataku zaraz po przerwie i w 52 minucie było bardzo bliskie zdobycia bramki, gdy po rzucie Blackstock posłał piłkę w światło własnej bramki, ale na słupku został Majewski, który wybił piłkę.

Chris Hughton dokonał pierwszej zmiany wprowadzając Jonasa Gutierreza za Petera Lovenkrandsa i po tej zmianie ataki Newcastle ucichły. Co prawda Kevin Nolan pokonał bramkarza gospodarzy, ale dokonał tego ze spalonego i sędzia nie uznał tego gola.

W 83 minucie na boisku w miejsce Harewooda pojawił się Nile Ranger, który zaraz po wejściu mógł zdobyć wyrównującego gola, ale jego strzał głową poszybował nad bramką.

Nottingham do końca broniło się całą drużyną i już nie dało sobie strzelić gola, a sami próbowali atakować z kontry, ale czynili to samo nieskutecznie jak Newcastle atakowało.

Newcastle przespało pierwszą połowę i poniosło za to najwyższą karę, a w dodatku spadło na drugie miejsce w tabeli za West Bromwich. Szansę na rehabilitację Sroki będą miały już we wtorek podczas wyjazdowego meczu ze Scunthorpe.