Rob Jones Żółta kartka Zurab Khizanishvili
  Cliff Byrne Ryan Taylor
  Marcus Williams  Jose Enrique
  David Mirfin Danny Simpson
91' Out Grant McCann Żółta kartka Alan Smith
  Sam Togwell Geremi 61' Out
89' Out Martyn Woolford  Danny Guthrie 86' Out
  Josh Wright Kevin Nolan
  Paul Hayes Andy Carroll
78' Out Gary Hooper Jonas Gutierrez

91' In Andrew Wright Marlon Harewood 61' In
89' In Garry Thompson Nile Ranger 86' In
78' In Jonathan Forte Tim Krul
  Sam Slocombe Ben Tozer
  Jordan Spence Tamas Kadar
  Niall Canavan Ryan Donaldson
  Matthew Sparrow Peter Lovenkrands

Kryzys formy w Newcastle trwa – Sroki dzisiaj przegrały drugi mecz z rzędu w przeciągu czterech dni. Tym razem lepsze okazało się Scunthorpe United, które wygrało 2:1, a bohaterem został pomocnik Martyn Woolford – strzelec obu goli.

Newcastle mecz rozpoczęło już tradycyjnie – od ataków na bramkę przeciwnika, a po 25 minutach oddało inicjatywę. Sroki już w kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu mogło wyjść na prowadzenie, ale Nolan nie wykorzystał znakomitej sytuacji.

Jeszcze przed przerwą otworzyć wynik mogli Sam Togwell, Nolan, Andrew Carroll oraz Woolford, ale cała czwórka w decydującym momencie zawiodła strzelając niecelnie lub zbyt słabo by pokonać bramkarza.

Po przerwie Sroki znów zaatakowały, a bliski zdobycia gola był Jose Enrique, ale już w 53 minucie Zurab Chizaniszwili popełnił błąd w obronie, piłkę przejął Gary Hooper, podał do Woolforda, który strzałem z jedenastu metrów pokonał Steve’a Harpera.

Niedługo potem Chris Hughton wprowadził Marlona Harewooda za Geremi’ego i już w 65 minucie było 1:1. Znakomite podanie Danny’ego Guthrie trafiło do Nolana, który wreszcie wykorzystał szansę i uderzeniem zza pola karnego odrobił straty.

Wydawało się, że z gospodarzy zeszło powietrze i teraz już kwestią czasu jest druga bramka dla Newcastle, ale znów zawiodła obrona z St. Jame's Park, która zostawiła za dużo miejsca piłkarzom Scunthorpe i Woolford drugi raz wpisał się na listę strzelców ustalając wynik meczu na 2:1.

Sroki próbowały jeszcze wywalczyć jeden punkt, ale to się już nie udało. Dwie okazje miał Ryan Taylor lecz raz z woleja nie trafił w bramkę, a później nie wykorzystał znakomitego dośrodkowania Enrique, który dzisiaj walczył za dwóch.

Druga porażka z rzędu, cztery mecze bez zwycięstwa – taka seria pokazuje, że Sroki straciły skrzydła. Na pocieszenie pozostaje fakt, że West Bromwich również przegrało i to u siebie ze Swansea.

Już w sobotę na St. James’ Park przyjeżdża Doncaster Rovers, które dzisiaj przerwało serię 7 meczów bez zwycięstwa. W meczu nie wystąpi Alan Smith, który nałapał już tyle żółtych kartek, że to spotkanie obejrzy z wysokości trybun.