0 Żółte kartki 1
Widzów: 16924
Sędzia: Scott Mathieson

Andy Lonergan Steve Harper
74' Out Callum Davidson Fabricio Coloccini
46' Out Youl Mawene Jose Enrique
  Neill Collins  Steven Taylor
80' Out Chris Sedgwick Danny Simpson65' Out
  Billy Jones Żółta kartka Alan Smith
  Michael Tonge Kevin Nolan
  Richard Chaplow  Danny Guthrie 90' Out
  Paul Parry Marlon Harewood
  Neil Mellor Andy Carroll62' Out
  Chris Brown Jonas Gutierrez

74' In Eddie Nolan Tamas Kadar 65' In
46' In Liam Chilvers Peter Lovenkrands 90' In
80' In Jon Parkin Nile Ranger62' In
  Wayne Henderson Tim Krul
  Darren Carter Geremi
  Veliche Shumulikoski Fabrice Pancrate
  Stephen Elliott Ryan Donaldson

Skromnym zwycięstwem zakończyła się wyprawa Newcastle United do Preston North End. Sroki wygrały 1:0, a jedynego gola zdobył Kevin Nolan, co pozwoliło drużynie powrócić na pierwsze miejsce w tabeli Championship.

Jeszcze przed meczem Chris Hughton musiał dokonać pierwszej korekty w składzie. Na rozgrzewce kontuzji doznał Ryan Taylor, a jego miejsce zajął Marlon Harewood.

W pierwszym kwadransie Sroki miały przewagę, wywalczyły kilka rzutów rożnych, ale nic z tego nie wynikało. Najgroźniejszy dla bramki gości był strzał Nolana z 25 metrów, lecz golkiper nie miał z tym najmniejszych problemów.

Później na chwilę inicjatywę przejęli gospodarze. Najpierw odbity strzał Richarda Chaplowa wyszedł na róg, po którym zza pola karnego niecelnie uderzył Michael Tonge. Chwilę później po błędzie obrony z ostrego kąta strzelał Chris Brown, ale Steven Harper był na posterunku.

Ostatnie minuty pierwszej połowy zdominowało Preston, które strzałami zza pola karnego próbowało otworzyć wynik, lecz albo nie udało się trafić w światło bramki, albo bronił Harper.

Po przerwie Sroki grały już lepiej, ale dalej nie potrafiły się przebić przez defensywę gospodarzy. Strzałami z daleka Andy’ego Lonergana próbowali pokonać m.in. Jonas Gutierrez oraz Jose Enrique, jednak nie potrafili trafić w światło bramki.

Najlepszą okazję do zdobycia gola dla gospodarzy miał Neil Mellor, który doszedł do piłki po znakomitym prostopadłym podaniu, lecz będąc pod presją ze strony wprowadzonego chwilę wcześniej Tamasa Kadara, nie dał rady skierować piłki do siatki.

Ta sytuacja zemściła się w 74 minucie. W pole karne dośrodkował Danny Guthrie, Harewood jeszcze zmienił kierunek piłki, do której doszedł Nolan i strzałem w długi róg po ziemi pokonał bramkarza Preston. To już 8 ligowy gol byłego pomocnika Boltonu w tym sezonie.

Gospodarze szybko chcieli odrobić straty. Dobrą okazję ku temu miał Eddie Nolan, ale znów skutecznie interweniował Harper. Im dłużej nie potrafili tego wykonać, tym bardziej się zniechęcali i Newcastle przejęło kontrolę.

Jeszcze w doliczonym czasie gry Sroki mogły podwyższyć prowadzenie, ale Gutierrez mając przed sobą tylko bramkarza uderzył bardzo niecelnie i wynik już nie uległ zmianie.

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Newcastle i w sobotę będą musieli bardziej się postarać, jeśli chcą osiągnąć korzystny wynik, bowiem na St. James’ Park przyjeżdża niepokonane od jedenastu, a zwycięskie od trzech spotkań Swansea City.