7 Spalone 0
0 Żółte kartki 1
Widzów: 42616
Sędzia: Mark Haywood

46' Out Steve Harper Dorus de Vries
  Fabricio Coloccini Ashley Williams
  Jose Enrique Angel Rangel
  Steven Taylor  Federico Bessone
  Danny Simpson Żółta kartka Alan Tate
  Alan Smith Leon Britton
  Kevin Nolan Darren Pratley74' Out
76' Out Danny Guthrie  Andrea Orlandi
68' Out Marlon Harewood Nathan Dyer
  Peter Lovenkrands Cedric van der Gun 52' Out
  Jonas Gutierrez Craig Beattie52' Out

46' In Tim Krul Joe Allen 74' In
76' In Fabrice Pancrate David Cotterill52' In
68' In Nile Ranger Gorka Pintado 52' In
  Zurab Khizanishvili David Cornell
  Tamas Kadar Albert Serran
  Ryan Taylor Thomas Butler
  Kazenga LuaLua Ashley Richards

Newcastle United bez większych problemów pokonało 3:0 Swansea City, ustalając wynik już po półgodzinie gry. Dwie bramki zdobył Marlon Harewood, a jedną dołożył Peter Lovenkrands.

Sroki od początku zaatakowały, co przyniosło korzyść już w 8 minucie. Po rzucie rożnym w polu karnym piłkę zgrał Fabricio Coloccini, a źle ustawiona pułapka ofsajdowa gości pozwoliła Harewoodowi spokojnie pokonać Dorusa De Vriesa.

Swansea szybko próbowało wyrównać, ale strzały Craiga Beattie’ego dwukrotnie blokował Danny Guthrie, a Danny Simpson odbił uderzenie Andrei Orlandi’ego.

W 21 minucie lewą stroną ruszył Jonas Gutierrez i dośrodkował wprost na głowę Petera Lovenkrandsa, który z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie Newcastle na 2:0.

Duńczyk miał też ogromny udział przy golu na 3:0. W 28 minucie idealnie zagrał do Harewooda, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakowanie piłki do siatki.

Jeszcze przed przerwą goście mieli trzy okazje do zdobycia bramki, ale Steve Harper okazał się lepszy od Darrena Pratleya i Nathana Dyera, który z dalszej odległości trafił w słupek.

Na drugą połowę Sroki wyszły już bez Steve’a Harpera, który po 25 minutach meczu uskarżał się na ból pleców. Chris Hughton nie zamierzał ryzykować i wprowadził Tima Krula.

Po przerwie Łabędzie miały przewagę, a Sroki jak najmniejszym nakładem sił chciały utrzymać prowadzenie. Spowodowało to, że Newcastle przeważnie się broniło, a holenderski bramkarz kilka razy dobrze interweniował. Raz też Simpson wybijał piłkę z linii końcowej.

Chris Hughton kolejny raz dał zagrać Nile’owi Rangerowi, który zmienił Harewooda, a w miejsce Guthrie’ego wszedł Fabrice Pancrate, dla którego był to debiut w czarno-białych barwach.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry znakomitą szansę do strzelenia gola miał Ranger. Po dośrodkowaniu Lovenkrandsa młody napastnik stał właściwie przed pustą bramką, ale nie zdołał głową skierować piłki między słupki.

Jednego, czego na pewno nie można odmówić gościom, to ambicja, bo do ostatniej minuty dążyli do zdobycia honorowego trafienia. W doliczonym czasie gry Leon Britton uderzył z woleja, ale świetną interwencją popisał się Krul.

Nie była to jednak ostatnia groźna akcja w tym meczu. Po drugiej stronie boiska Pancrate znakomicie podał do Alana Smitha lecz jego strzał w ostatniej chwili został obroniony nogami przez De Vriesa. Kapitan Newcastle będzie musiał jeszcze poczekać na swojego pierwszego gola w klubie.

Chris Hughton wyrównuje rekord Graeme’ego Sounessa – wygrał pierwsze cztery mecze jako stały manager. Szansa na pobicie tego roku będzie już za tydzień na St. James’ Park, gdy do Newcastle przyjedzie Watford.