Steven Taylor  Lee Hodson
  Danny Simpson Żółta kartka Craig Cathcart
  Alan Smith Tom Cleverley
  Kevin Nolan Żółta kartka Czerwona kartka 49' Żółta kartka Henri Lansbury 77' Out
71' Out Danny Guthrie  John Eustace
56' Out Marlon Harewood Don Cowie
65' Out Peter Lovenkrands Heidar Helguson
  Jonas Gutierrez Danny Graham85' Out

71' In Fabrice Pancrate Nathan Ellington 77' In
56' In Andy Carroll Liam Henderson85' In
65' In Nicky Butt Richard Lee
  Tim Krul Jon Harley
  Zurab Khizanishvili Dale Bennett
  Ryan Taylor Jay DeMerit
  Nile Ranger Scott Severin

Newcastle United odniosło 6 zwycięstwo z rzędu. Tym razem na St. James’ Park poległo Watford. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 po bramkach Petera Lovenkrandsa oraz Fabrice’a Pancrate, dla którego był to pierwszy gol w barwach Newcastle.

Newcastle zdominowało pierwszą połowę, a już w 4 minucie mogło być 1:0, gdy Marlon Harewood świetnie zagrał do Kevina Nolana, który jednak nie wykorzystał tej szansy i trafił wprost w bramkarza.

Watford mimo wszystko również mogło zdobyć bramkę. Danny Graham urwał się obrońcom, minął Stevena Harpera i z ostrego kąta uderzył do bramki, ale w ostatniej chwili Steven Taylor wybił piłkę.

W 20 minucie Newcastle wyszło na prowadzenie. Cała zasługa Marlona Harewooda, który ruszył za piłką podaną do bramkarza i zablokował wybicie Scotta Loacha, po czym podał do Lovenkrandsa i Duńczyk mógł spokojnie zdobyć gola.

Wynik mógł podwyższyć Jose Enrique i to swoją słabszą, prawą noga. Uderzeniu Hiszpana nic nie brakowało, ale Craig Cathcart z największym poświęceniem wybił piłkę na róg.

Jeszcze przed przerwą znów mogło paść wyrównanie. Heidar Helguson miał okazję „sam na sam” z bramkarzem, ale Harper z tego pojedynku wyszedł obronną ręką.

Na początku drugiej połowy Lovenkrands trafił w boczną siatkę, a chwilę później z boiska wyleciał Kevin Nolan. Najlepszy w ostatnim czasie piłkarz Srok po faulu na Lansburym zobaczył drugą żółtą kartkę.

Mimo to Newcastle mogło podwoić prowadzenie. Danny Guthrie uderzył z rzutu wolnego i tylko dobra interwencja Loacha uchroniło gości przed stratą bramki.

Watford dążyło do remisu i odważniej zaatakowało. Po strzale Cleverly’ego piłka o centymetry minęła bramkę. Chris Hughton chcąc zmienić obraz gry dokonywał zmian – Andy Carroll za Harewooda, Nicky Butt za Lovenkrandsa, a Pancrate za Guthrie’ego.

Kolejną znakomitą okazję miał Danny Graham, który nie dał się złapać na pułapce ofsajdowej i mając przed sobą tylko Harpera nie dał rady posłać piłki do siatki. Znów znakomicie interweniował bramkarz Srok.

W 83 minucie Newcastle postawiło "kropkę nad i”. Fabrice Pancrate mimo presji ze strony dwóch obrońców zdołał obrócić się z piłką i pięknym strzałem pokonał Loacha ustalając wynik meczu na 2:0.

Newcastle odniosło bardzo cenne zwycięstwo, tym bardziej, że największy rywal w walce o zwycięstwo w Championship, West Bromiwch, zremisował 2:2 w Derby.

Kolejny mecz Sroki rozegrają już w środę na wyjeździe, a przeciwnikiem będzie Coventry City. Początek meczu o godzinie 20:45.