Sędzia: Grant Hegley

Keiren Westwood Steve Harper
  Leon Barnett Fabricio Coloccini
  Martin Cranie Jose Enrique
85' Out Jack Cork Żółta kartka   Steven Taylor
  Patrick van Aanholt Danny Simpson
  Michael McIndoe Alan Smith
22' Out Jordan Clarke Nicky Butt
85' Out Aron Gunnarsson  Fabrice Pancrate 76' Out
  Clinton Morrison Shola Ameobi   64' Out
  Freddy Eastwood Peter Lovenkrands64' Out
  Leon Best Jonas Gutierrez

85' In Gary Madine Ryan Taylor 76' In
22' In Jermaine Grandison Marlon Harewood 64' In
85' In David Bell Nile Ranger 64' In
  Danny Ireland Tim Krul
  James McPake Tamas Kadar
  Chris Hussey Zurab Khizanishvili
  Sean Jeffers Danny Guthrie

Newcastle United odniosło siódme zwycięstwo z rzędu. Na Ricoh Arena Sroki pokonały 2:0 Coventry City, a bramki zdobyli wracający po kontuzji Shola Ameobi oraz Nile Ranger.

Pierwsza połowa nie była ciekawym widowiskiem, a sytuacji podbramkowych było niewiele. Na początku przeważali gospodarze, ale Sroki również miały okresy lepszej gry.

W 30 minucie Leon Barnett powinien zobaczyć czerwoną kartkę. Obrońca Coventry faulował przed polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Petera Lovenkrandsa, ale sędzia nie odgwizdał nawet przewinienia i nakazał grać dalej.

Chwilę później na listę strzelców mógł wpisać się Leon Best, lecz Steve Harper sparował jego uderzenie na poprzeczkę. Dobitka Arona Gunnarsona była już niedokładna i piłka przeleciała nad bramką.

Wreszcie w doliczonym czasie pierwszej połowy Jose Enrique z lewej strony podał w pole karne do Sholi Ameobi’ego, który strzałem z 9 metrów pokonał Keirana Westwooda Tym samym we wspaniały sposób zaznaczył swój powrót do gry po kontuzji stopy.

Na początku drugiej połowy na boisku najjaśniejszą postacią był Nicky Butt, który interweniował w obronie, a także rozgrywał. Po rozegranym przez niego rzucie rożnym bliski zdobycia gola był Steven Taylor, ale obrońca Srok uderzył zbyt wysoko.

W 70 minucie Steven Taylor uratował Sroki przed utratą bramki. Po uderzeniu Gunnarssona zza pola karnego Harper odbił piłkę, która zmierzała do Leona Besta, ale w ostatniej chwili został on uprzedzony przez defensora Newcastle.

Nile Ranger, który wcześniej zastąpił Petera Lovenkrandsa, mógł zdobyć bramkę w 76 minucie, gdy po dośrodkowaniu Fabrice’a Pancrate, skierował piłkę w światło bramki, ale ta odbiła się od Van Aanholta i wyszła na róg.

Jednak już w 81 minucie Ranger strzelił swoją pierwszą bramkę dla pierwszej drużyny Newcastle. Jose Enrique dośrodkował z lewej strony, a młody napastnik uderzył z woleja i ustalił wynik meczu na 2:0.

Newcastle dzięki temu zwycięstwu ma już 7 punktów przewagi nad drugim West Bromwich i aż 12 nad trzecim Cardiff City. Już w sobotę Sroki jadą do Barnsley, gdzie będą wspierani przez siedem tysięcy kibiców z Newcastle.