Frank Simek Danny Simpson
  James O'Connor Nicky Butt
  Darren Potter Kevin Nolan
  Tom Soares  Danny Guthrie
62' Out Jermaine Johnson Marlon Harewood  84' Out
  Marcus Tudgay Żółta kartka Shola Ameobi73' Out
69' Out Luke Varney Żółta kartka Jonas Gutierrez64' Out

62' In Etienne Esajas Peter Lovenkrands 84' In
69' In Leon Clarke Andy Carroll 73' In
  Richard O'Donnell Fabrice Pancrate64' In
  Michael Gray Tim Krul
  Richard Hinds Ryan Taylor
  Lewis Buxton Tamas Kadar
  Francis Jeffers Nile Ranger

Newcastle United tylko zremisowało na wyjeździe z 21 w tabeli Sheffield Wednesday. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a gole dla Srok zdobyli Kevin Nolan i Shola Ameobi.

Mecz zaczął się od przewagi gospodarzy, którzy zaatakowali od początku. Swoją wyższość udokumentowali w 14 minucie, gdy gola głową z najbliższej odległości zdobył Luke Varney. Przy tej bramce słabo zachowała się obrona Newcastle.

Jednak Newcastle szybko wyrównało. Kolejne świetne dośrodkowanie Danny’ego Guthrie tym razem wykorzystał Kevin Nolan, który równie wspaniale skierował głową piłkę w okienko bramki bronionej przez Lee Granta.

Już w 22 minucie Sroki prowadziły. Jonas Gutierrez podał w pole karne do Ameobi’ego, który minął Darrena Purse’a i uderzył w prawy róg bramki. Niestety ta bramka nie powinna być zaliczona, bo rosły napastnik był na spalonym, czego nie wychwycił sędzia.

Do przerwy Newcastle kontrolowało przebieg meczu i wynik się nie zmienił. Największą szansę na zmienienie rezultatu miał pod koniec pierwszej połowy Jermaine Johnson, lecz jego próby bronił Steve Harper, a po dobitce piłka wylądowała w bocznej siatce.

Na drugą połowę znów bardziej zdeterminowane wyszły Sowy, które po 14 minutach gry zdobyły gola, tym razem kontrowersyjnego. Steve Harper wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Tommy’ego Spurra, ale zderzył się z Verney’em. Piłka spadła pod nogi Jamesa O’Connora, który strzelił do pustej bramki. Piłkarze z St. James’ Park protestowali, bo ich zdaniem bramkarz był w tej sytuacji faulowany.

Marcus Tudgay mógł dać prowadzenie gospodarzom. Napastnik Sów uderzył piłkę ze „szczupaka” i gdyby nie Harper, byłoby 3:2. Bramkarz Srok wybronił to uderzenie klatką piersiową.

Szansę na zmianę wyniku mieli jeszcze Fabrice Pancrate, który posłał piłkę nad bramką, a po drugiej stronie Mike Beevers, ale on również strzelił zbyt wysoko i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Newcastle traci punkty w meczu, który powinno spokojnie wygrać. W Sheffield kibice Wednesday będą na pewno zadowoleni, pomimo że mogli nawet wygrać z liderem Championship. Nie był to dobry występ Srok.

Kolejny mecz czeka Newcastle już w poniedziałek. Na St. James’ Park przyjedzie Derby County, które obecnie zajmuje 18 miejsce, a dzisiaj przegrało u siebie z Blackpool.