Alex Pearce Żółta kartka Mike Williamson
  Ryan Bertrand  Danny Simpson
  Brynjar Gunnarsson Żółta kartka Ryan Taylor
  Gylfi Sigurdsson Alan Smith
59' Out Jay Tabb Danny Guthrie75' Out
  Brian Howard  Żółta kartka Kevin Nolan
  Jimmy Kebe Żółta kartka Shola Ameobi
79' Out Shane Long Wayne Routledge75' Out
65' Out Jobi McAnuff Jonas Gutierrez

59' In Simon Church Sanchez Jose Enrique 46' In
79' In Grzegorz Rasiak Andrew Carroll 75' In
65' In Hal Robson-Kanu Joey Barton 75' In
  Ben Hamer Tim Krul
  Kalifa Cisse Fabrice Pancrate
  Jem Karacan Leon Best
  James Henry Peter Lovenkrands

Newcastle ograło na Madejski Stadium Reading FC 2:1 i jest już bardzo bliskie końcowego zwycięstwa w rozgrywkach drugiej ligi. Sroki potrzebują jeszcze jednego punktu, by nowy sezon rozpoczynać z tytułem mistrza Coca-Cola Championship.

Pierwszego gola The Magpies zdobyli w 20 minucie. Steven Harper wybił piłkę daleko, a Shola Ameobi umiejętnie zastawił przeciwnika, który próbował przeciąć lot futbolówki. Ta trafiła do Kevina Nolana, który błyskawicznie obrócił się i pokonał Adama Federici.

Na przerwę Newcastle schodziło z dwubramkowym prowadzeniem. Danny Guthrie popędził środkiem i odegrał na prawe skrzydło do Wayne'a Routledge'a. Były gracz Queens Park Ranger płasko zacentrował do Nolana, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Newcastle próbowało dłużej utrzymać się przy piłce i dowieźć wynik do końca. Mimo to gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Trzeba dodać - bramkę kuriozum. Taka prawdopodobnie przez kolejnych dziesięć lat nie padnie na boiskach Premier League. Brian Howard dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Simona Churcha. Steve Harper intuicyjnie wybronił główkę piłkarza Reading. Piłkę próbował wyekspediować jak najdalej Jose Enrique, ale uczynił to tak nieszczęśliwie, że trafił w Danny'ego Simpsona. Futbolówka po kontakcie z plecami byłego gracza Manchesteru United przelobowała wszystkich i wpadła do siatki.

Na szczęście Reading nie zdołało strzelić wyrównującego gola. Dzięki temu zwycięstwu Newcastle ma 9 punktów przewagi nad drugim West Bromwich Albion. Wystarczy jeden remis, by Sroki mogły świętować wygraną w całych rozgrywkach.