Sędzia:

Steve Harper Lee Grant
  Fabricio Coloccini Żółta kartka Michael Gray73' Out
  Steven Taylor Żółta kartka Darren Purse
89' Out Ryan Taylor  Richard Wood
  Danny Simpson Tommy Spurr
  Jose Enrique Żółta kartka Lewis Buxton
  Alan Smith Żółta kartka James O'Connor 80' Out
  Kevin Nolan  Darren Potter
87' Out Shola Ameobi Sean McAllister  73' Out
  Andrew Carroll Jermaine Johnson
58' Out Jonas Gutierrez Marcus Tudgay

89' In Danny Guthrie Żółta kartka Tommy Miller 73' In
87' In Nile Ranger Francis Jeffers80' In
58' In Xisco Etienne Esajas73' In
  Tim Krul Richard O'Donnell
  Geremi Njitap Mark Beevers
  Tamas Kadar Richard Hinds
  Kazenga LuaLua Frank Simek

Na oczach 43 904 kibiców zebranych na St. James’ Park Newcastle United pokonało 1:0 Sheffield Wednesday. Jedyną bramkę meczu zdobył Shola Ameobi, co było jego czwartym trafieniem w tym sezonie.

W składzie Newcastle zabrakło Joeya Bartona, który doznał niegroźnej kontuzji w meczu z Reading, ale niestety na mecz z Sheffield nie zdołał się już wykurować. Jego miejsce zajął nowy w kadrze Srok Danny Simpson, przez co Ryan Taylor został przesunięty do pomocy.

Sroki mogły wyjść na prowadzenie już w 21 sekundzie, gdy Ameobi zagrał na 16 metr do Kevina Nolana, który strzałem z pierwszej piłki jednak chybił celu i goście mogli odetchnąć z ulgą.

Nolan kolejny raz nie miał szczęścia, gdy piłka po jego dośrodkowaniu w obrębie pola karnego odbiła się od ręki Darrena Purse’a, a sędzia Phil Dowd nie zdecydował się na wskazanie na jedenasty metr.

Jednak już po kwadransie meczu na tablicy widniał już wynik 1-0 dla Newcastle. Steve Harper daleko wybił piłkę, którą Andrew Carroll zgrał do Ameobiego. Snajper Srok przyjął sobie piłkę klatką piersiową i strzałem po ziemi pokonał Lee Granta.

W 27 minucie Ameobi po raz drugi mógł wpisać się na listę. Po dośrodkowaniu Ryana Taylora z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Ameobi, który skierował piłkę w samo okienko, ale bramkarz Sheffield zdołał uchronić swoją drużynę przed stratą bramki.

Później miała miejsce podobna sytuacja tylko tym razem Ryan Taylor wrzucał piłkę z rzutu wolnego, znów główkował Ameobi, ale Grant kolejny raz nie dał się pokonać.

Goście najlepszą okazję pierwszej połowy mieli w 41 minucie. Jose Enrique pośliznął się, co wykorzystał Jermaine Johnson. Zagrał do Garry’ego O’Connora, który oddał strzał, ale został zablokowany przez Stevena Taylora.

Po przerwie Newcastle nadal przeważało, a swoją urodzinową bramkę chciał zdobyć Ryan Taylor i w 52 minucie był tego bardzo bliski . Prawy pomocnik Srok zdecydował się na strzał zza pola karnego i piłka zmierzała w okienko bramki Sów, ale znów Grant popisał się znakomitą interwencją.

Na półgodziny przed końcem meczu kontuzji, najprawdopodobniej kostki, doznał Andrew Carroll. W jego miejsce wszedł Xisco, co dla Hiszpana było wielką szansą, z której niestety nie skorzystał.

Po tej zmianie to goście doszli do głosu i po jednej z akcji wywalczyli rzut wolny. Do piłki podszedł były piłkarz Sunderlandu Michael Gray i strzelił tuż pod porzeczkę, ale Harper wybił piłkę na rzut rożny.

W 73 minucie goście dokonali dwóch zmian. Na boisku pojawili się Tommy Miller oraz Etienne Esajas, którzy zastąpili Michaela Graya i Seana McAllistera. Chwilę później Jamesa O’Connora, który rozbił głowę w powietrznej walce ze Stevenem Taylorem, zmienił Francis Jeffers.

W 86 minucie Wednesday miało swoją piłkę meczową. Tommy Miller urwał się obrońcom i ruszył na bramkę Srok, jednak w pojedynku „sam na sam” z bramkarzem okazał się gorszy od Steve Harpera, który tym samym uratował trzy punkty dla Newcastle.

Dzięki temu zwycięstwo Newcastle utrzymało się na trzecim miejscu Championship ustępując tylko Cardiff City oraz Middlesbrough. Już w sobotę o godzinie 16 rozpocznie się wyjazdowe spotkanie z 10 w tabeli Crystal Palace.