Danny Butterfield Ryan Taylor65' Out
  Jose Fonte  Steven Taylor
  Patrick McCarthy Żółta kartka Danny Simpson
  Shaun Derry Jose Enrique
68' Out Neil Danns Alan Smith
  Alassane N'Diaye  Kevin Nolan
  Darren Ambrose Danny Guthrie  66' Out
  Alan Lee Żółta kartka Shola Ameobi
67' Out Freddie Sears Jonas Gutierrez89' Out

68' In Sean Scannell Nicky Butt 65' In
67' In Victor Moses Nile Ranger66' In
  Matthew Lawrence Geremi89' In
  Nathaniel Clyne Tim Krul
  Nick Carle Kazenga LuaLua
  Johannes Ertl Tamas Kadar
  Kieran Djilali Xisco

Kevin Nolan i Ryan Taylor zapewni Newcastle United zwycięstwo 2:0 nad Crystal Palace. Co ciekawe dla obu piłkarzy były to pierwsze bramki w czarno-białych barwach.

Newcastle musiało radzić sobie bez Andrew Carrolla. Jego miejsce w pierwszej jedenastce zajął Danny Guthrie, przez co Shola Ameobi został osamotniony w ataku. Zadanie wspierania jedynego napastnika Srok otrzymał Kevin Nolan. Powracający po kontuzji Nicky Butt usiadł na ławce.

Nolan na tyle dobrze wywiązał się ze swojej roli, że już w drugiej minucie wpisał się na listę strzelców. W pole karne dośrodkował Jonas Gutierrez, a były piłkarz Boltonu dopadł do piłki i strzałem między nogami bramkarza Darryla Flahavana otworzył wynik spotkania.

Gospodarze szybko chcieli odrobić straty i dwukrotnie mieli ku temu okazję. Najpierw jednak strzał Shauna Derry’ego zablokował Danny Simpson, a kilka minut później Freddie’ego Searsa uderzył na bramkę, ale Steve Harper nie dał się zaskoczyć.

Następne minuty zdominowało Newcastle. W 14 minucie z rzutu wolnego niską piłkę w pole karne, tam nikt nie zmienił kierunku lotu i tylko przytomność Flahavana uchroniła Crystal Palace przed utratą bramki.

Chwilę później bramkarz Orłów znów musiał wykazać się refleksem, gdy po dośrodkowaniu Guthrie’ego główkował Nolan i Flahavan jeszcze końcami palców wybił piłkę na róg.

W 21 minucie Flahavan nie zdołał już zatrzymać uderzenia Ryana Taylora, który po dośrodkowaniu Gutierreza przejął piłkę przed polem karnym i strzałem lewą nogą podwyższył wynik na 2:0. Bramkarz gospodarzy chociaż wyciągnął się jak struna to jednak nie zdołał odbić futbolówki.

Gospodarze znów mogli szybko zmniejszyć straty. Dośrodkowanie Darrena Ambrose’a trafiło w pole karne do niekrytego Alana Lee, który główką próbował pokonać Harpera, ale nie trafił w światło bramki.

Jeszcze przed przerwą Nolan mógł zdobyć swojego drugiego gola, ale jego strzał zza pola karnego wybronił Flahavan i po pierwszych 45 minutach było 2-0 dla Newcastle.

Przez długi czas w drugiej połowie nie wiele się działo, aż w końcu w 63 minucie Ameobi mógł, a właściwie powinien zdobyć gola numer 5 w tym sezonie. Po podaniu Guthrie’ego napastnik Srok stanął przed znakomitą szansę, ale niestety fatalnie przestrzelił z dziesięciu metrów.

Do końca meczu Newcastle kontrolowało przebieg spotkania, chociaż przewagę mieli piłkarze Crystal Palace. Chris Hughton wprowadził z ławki rezerwowej Nile’a Rangera Nicky’ego Butta oraz Geremiego, ale żaden z nich niczym się nie wyróżnił.

Dzięki temu zwycięstwu Newcastle umocniło się w czołówce. Już w środę do Newcastle przyjedzie Huddersfield na mecz drugiej rundy Pucharu Ligi. Początek spotkania o 20:45.