0 Żółte kartki 1
Widzów: 13111
Sędzia: Craig Pawson

David Stockdale Steve Harper
81' Out Onismor Bhasera Fitz Hall83' Out
  Jamie Mackie Alan Smith
75' Out Bradley Wright-Phillips Wayne Routledge

81' In Yannick Bolasie Tamas Kadar 83' In
75' In Joe Mason Leon Best 70' In
  Romain Larrieu Shola Ameobi 70' In
  Chris Barker Tim Krul
  Chris Clark Ryan Taylor
  Kari Arnason Fabrice Pancrate
  Rory Fallon Peter Lovenkrands

Newcastle bez większych problemów pokonało na wyjeździe walczący o uniknięcie spadku Plymouth Argyle 2:0 i tym samym zapewniło sobie zwycięstwo w całych rozgrywkach Coca Cola Championship!

Przed tym spotkaniem Magpies potrzebowali jednego punktu, by powrócić do Premier League w glorii zwycięzców drugiej ligi angielskiej. Nasi faworyci jednak nie kalkulowali i na Home Park zgarnęli całą pulę.

Początek meczu nie wskazywał na to, że Sroki łatwo uporają się z przeciwnikiem. Już w pierwszej minucie Damien Johnson przeprowadził dobrą akcję prawą stroną i podał do Jamiego Mackie. Steve Harper obronił strzał napastnika gospodarzy.

Po początkowym letargu inicjatywę przejęło Newcastle, co od razu zaowocowało dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw w 20 minucie Andy Carroll wykorzystał dobre dośrodkowanie Danny’ego Guthrie z rzutu rożnego i ładnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później było już 2:0. Wayne Routledge dostał kapitalne podanie od Joey’a Bartona, ograł bramkarza Plymouth Davida Stockdale’a i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Szybko próbował odpowiedzieć Mackie, lecz jego uderzenie z woleja dobrze sparował Harper. Pod koniec pierwszej połowy Bradley Wright-Phillips mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale uderzył kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką.

W drugiej połowie Sroki nie przeprowadzały już tak błyskotliwych akcji, skupiając się bardziej na przeszkadzaniu rywalom i zablokowaniu dostępu do własnej bramki. Mimo to gospodarze podejmowali próby ataku. W 58. minucie strzał z dystansu Alana Judge’a zatrzymał się na poprzeczce.

Więcej groźnych sytuacji Plymouth nie zdołało sobie stworzyć, głównie za sprawą Fitza Halla. Obrońca Srok rozgrywał fenomenalne zawody, nieraz zatrzymując groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

Na ostatnie minuty Chris Hughton wpuścił na murawę Leona Besta i Sholę Ameobiego, którzy trochę rozruszali uśpione pewnym prowadzeniem Newcastle. W 84 minucie Leon Best uderzył z linii pola karnego, jednak trafił tylko w poprzeczkę. Kilka chwil później reprezentant Irlandii dynamicznie popędził lewą stroną i wyłożył piłkę Bartonowi, niestety pomocnik uderzył wprost w Stockdale’a.

Więcej ciekawego już się nie wydarzyło, a sędzia Craig Pawson zakończył mecz i obwieścił tym samym całej piłkarskiej Anglii, że Newcastle zostało mistrzem Championship. Przybyli licznie do Plymouth Geordies wbiegli na boisko i cieszyli się z sukcesu wraz ze swoimi ulubieńcami. Oby dane nam było oglądać takie obrazki jak najczęściej w przyszłorocznych rozgrywkach Premier League!