Mike Williamson Pascal Chimbonda
  Danny Simpson  Żółta kartka Christopher Samba
  Jose Enrique Ryan Nelsen
  Joey Barton Żółta kartka Phil Jones
88' Out Cheick Tiote Żółta kartka Gael Givet
  Jonas Gutierrez  Brett Emerton
  Kevin Nolan Żółta kartka Morten Gamst Pedersen
45' Out Shola Ameobi Nikola Kalinic52' Out
  Andy Carroll David Hoilett84' Out

88' In Wayne Routledge Żółta kartka Jason Roberts 52' In
45' In Nile Ranger David Dunn 84' In
  Ole Soderberg Mark Bunn
  Sol Campbell Grant Hanley
  Steven Taylor Herold Goulon
  Alan Smith El-Hadji Diouf
  Peter Lovenkrands Mame Biram Diouf

Ahh, ciężki jest los kibica Newcastle… Po trzech zwycięstwach z rzędu, po wiktorii nad słynnym Arsenalem, w środowy wieczór musieliśmy przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Chłopcy Hughtona ulegli 1:2 wydawałoby się niżej notowanemu Blackburn…

Mecz zaczął się koszmarnie dla The Toon. Już w drugiej minucie katastrofalną wpadkę zaliczył Cheik Tiote. Po zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, który zamiast natychmiast się jej pozbyć poprzez długie wybicie, zaczął dryblować we własnym polu karnym. W konsekwencji futbolówkę przejął Brett Emerton i natychmiast odegrał do Mortena Gamst Pedersena. Norweg płaskim strzałem w długi róg nie dał najmniejszych szans Timowi Krulowi na skuteczną interwencję.

Początek spotkania nie zwiastował niczego dobrego dla The Magpies. Szybko stracony gol wyraźnie zdeprymował naszych zawodników, którzy – mimo większego posiadania piłki – przez całą pierwszą połowę nie potrafili stworzyć dogodnej okazji bramkowej. O wiele lepiej poczynało sobie Blackburn. W 16. minucie obrońcy Newcastle niepewnie wybili piłkę przed własne pole karne. Tam czekał już Pedersen, który uderzył bez zastanowienia, na szczęście futbolówka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. W samej końcówce pierwszej części gry Krul obronił mocne uderzenie Pedersena z rzutu wolnego. Reprezentant Norwegii był bez wątpliwości piłkarzem, który napsuł najwięcej krwi drużynie Hughtona.

Mimo nienajlepszej gry druga połowa spotkania rozpoczęła się znakomicie dla zespołu Srok. Zawodnicy The Toon skopiowali bramkową akcję z meczu z Arsenalem – Joey Barton wrzucił piłkę na głową Andy’ego Carrolla, który pięknym strzałem pokonał Paula Robinsona.

Nasi piłkarze nabrali wiatru w żagle i rozgrywali piłkę zdecydowanie szybciej i lepiej niż w pierwszej połowie. Mimo to goście bardzo mądrze neutralizowali ofensywne poczynania Srok. W 72. minucie Jonas Gutierrez genialnym podaniem uruchomił Nile’a Rangera. Młody napastnik wpadł w pole karne Blackburn, ale jego próba zagrania wzdłuż linii zakończyła się niepowodzeniem. Szkoda, bo przed bramką Robinsona na dokładne podanie czyhał już Carroll.

Gdy wydawało się, że gracze Newcastle w końcu zdobędą zwycięską bramkę lub – w najgorszym razie – spotkanie zakończy się podziałem punktów, Blackburn zupełnie niespodziewanie objęło prowadzenie. Jeden z defensorów Rovers posłał długie podanie przez całe boisko w kierunku Jasona Robertsa. Fabricio Coloccini pomimo rozpaczliwego wyskoku nie zdołał przeciąć tego zagrania. Sytuację próbował ratować jeszcze Mike Williamson, ale Roberts przepchnął naszego defensora i płaskim strzałem uciszył St. James’ Park. Pomimo rozpaczliwych, nieskładnych ataków w końcówce meczu, kolejna porażka Newcastle u siebie stała się faktem.

Próby doszukiwania się przyczyn tej porażki spalą na panewce, gdyż racjonalnych powodów znaleźć nie sposób. Dlatego najlepiej będzie po raz kolejny otrząsnąć się z szoku i wierzyć, że w następnym meczu może być już tylko lepiej. Bo czy pozostaje Nam coś innego?