Paul Scharner Żółta kartka Sol Campbell
  Gabriel Tamas Steven Taylor
  Marek Cech  Danny Simpson
  Gonzalo Jara Żółta kartka Jose Enrique
78' Out Jerome Thomas Żółta kartka Jonas Gutierrez
85' Out James Morrison Cheick Tiote
  Somen Tchoyi  Żółta kartka Danny Guthrie73' Out
  Graham Dorrans Shola Ameobi  45' Out
  Chris Brunt Andy Carroll
  Peter Odemwingie Wayne Routledge74' Out

78' In Giles Barnes Żółta kartka Alan Smith 73' In
85' In Steven Reid Peter Lövenkrands45' In
  Boaz Myhill Nile Ranger74' In
  Nicky Shorey Ole Soderberg
  Pablo Ibanez James Perch
  Marc-Antoine Fortune Tamas Kadar
  Simon Cox Leon Best

Bez polotu, pomysłu, ambicji i woli walki – właśnie tak zagrali piłkarze Newcastle w konfrontacji na The Hawthorns z West Bromwich Albion. The Toon po raz kolejny srodze rozczarowali swoich fanów, zdecydowanie ulegając gospodarzom 1:3.

Chris Hughton delegował do gry identyczną jedenastkę, jaka wybiegła w zeszłotygodniowej konfrontacji z Chelsea Londyn. Niestety, tym razem ci sami wykonawcy zaprezentowali się o klasę gorzej i przegrali ważny mecz z jednym z głównych rywali w walce o utrzymanie.

Od początku spotkania to gospodarze przeważali i przejawiali większą ochotę do gry. W 12 minucie po zagraniu z rzutu rożnego Paul Scharner posłał piłkę nad bramką Tima Krula.

W 21. minucie nie popisał się Sol Campbell. Doświadczony defensor wybijając piłkę trafił w nogi Somena Tchoyi. Futbolówka ostatecznie trafiła do Petera Odemwingie, który pomknął na bramkę Newcastle, na szczęście w tej sytuacji nie trafił.

Newcastle stwarzało groźne sytuacje praktycznie tylko po stałych fragmentach gry. Niestety ani Shola Ameobi, ani Steven Taylor nie potrafili skierować piłki w światło bramki.

W 32. minucie przewaga gospodarzy została potwierdzona golem. Zawodnicy Newcastle nieporadnie próbowali oddalić grę od swojej bramki. Wskutek złego wybicia piłka trafiła pod nogi Somena Tchoyi. Kameruńczyk długo zastanawiał się, co zrobić z piłką, ostatecznie wykorzystał opieszałość defensorów Srok i pięknie
przymierzył, nie dając Krulowi żadnych szans.

Chwilę później Tchoyi ponownie zagroził bramce The Toon. Na szczęście holenderski bramkarz The Magpies był czujny i obronił strzał z ostrego kąta. Świetnie spisał się także w 42. minucie, kiedy złapał nieprzyjemny strzał z dystansu Jamesa Morrisona.

Od początku drugiej połowy w napadzie Newcastle grał Peter Lovenkrands, który zastąpił zupełnie bezproduktywnego Ameobiego. Jednak to nie Duńczyk, a Steven Taylor był bardzo blisko zdobycia wyrównującego gola. Środkowy obrońca doszedł do precyzyjnej wrzutki Wayne’a Routledge’a i uderzył głową, jednak fenomenalnym refleksem popisał się bramkarz gospodarzy Scott Carson, który sparował strzał nad poprzeczkę.

W 59. minucie swoje nieprzeciętne umiejętności pokazał Jonas Gutierrez. Argentyńczyk popisał się kapitalnym rajdem przez pół boiska, po czym dość szczęśliwie przerzucił piłkę nad Carsonem. Niestety w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił defensor The Baggies, Marek Cech.

Pięć minut później golkiper West Brom po raz kolejny w fenomenalnym stylu zapobiegł utracie bramki. Gutierrez dośrodkował w pole karnego z lewego skrzydła, a Carson w ostatniej chwili zdjął piłkę z głowy Lovenkrandsa.

Po chwilowym okresie przewagi Newcastle gospodarze podkręcili tempo. Oznaką tego była seria strzałów z dystansu niezwykle aktywnego Morrisona. Krul musiał się sporo napocić, by żaden z nich nie wpadł do jego świątyni.

W 71. minucie na tytuł Ofermy Roku zapracował sobie Danny Guthrie. Pomocnik The Toon w tragicznie-komiczny sposób stracił futbolówkę w środku
boiska. Przejął ją Odemwingie, który błyskawicznie popędził na bramkę Krula, ograł dwójkę środkowych obrońców Srok i strzelił obok bezradnego Holendra. Guthrie tymczasem opuścił boisko na noszach z powodu – wygląda na to – poważnej kontuzji, której nabawił się podczas swojego fatalnego zagrania.

W 89. minucie podopiecznych Hughtona całkowicie na łopatki rozłożył Odemwingie. Nigeryjczyk przyjął piłkę zagraną przez jednego z kolegów, wpadł w pole karne, minął Krula i bez problemów strzelił do pustej bramki. Pytanie tylko, gdzie w tej sytuacji byli obrońcy Newcastle?

W doliczonym czasie gry Peter Lovenkrands dał chwilę radości
sympatykom Srok, którzy wiernie kibicowali swoim zawodnikom na The Hawthorns. Duńczyk wpakował piłkę do siatki, dobijając strzał Andy’ego Carrolla.

W tym sezonie niełatwo jest być kibicem Newcastle. Każdy kolejny mecz to wielka niewiadomo, można spodziewać się zarówno świetnego występu, jak i totalnej kompromitacji. Oby w starciu z Liverpoolem przyszedł czas na to pierwsze.