Mike Williamson Richard Dunne
  James Perch Żółta kartka   Stephen Warnock
  Jose Enrique Ciaran Clark89' Out
  Joey Barton Żółta kartka Stiliyan Petrov
76' Out Alan Smith Żółta kartka Stewart Downing
  Kevin Nolan  Stephen Ireland
81' Out Jonas Gutierrez Marc Albrighton  58' Out
  Andy Carroll John Carew65' Out
77' Out Wayne Routledge Ashley Young

76' In Ryan Taylor Habib Beye 89' In
81' In Xisco Emile Heskey58' In
77' In Shola Ameobi Żółta kartka Nigel Reo-Coker65' In
  Tim Krul Brad Guzan
  Peter Lövenkrands Eric Lichaj
  Haris Vuckic Barry Bannan
  James Tavernier Nathan Delfouneso

Chyba nikt się tego nie spodziewał. W pierwszym meczu na St. James’ Park po awansie do Premier League Newcastle United rzuciło na kolana drużynę Aston Villi Birmingham. Wynik 6:0 mówi sam za siebie. Podopieczni Kevina MacDonalda nie mieli żadnych szans w starciu z rozpędzonymi Srokami.

Początek spotkania nie zwiastował takiego zakończenia tej rywalizacji. W 9 minucie Steve Harper sfaulował wbiegającego w pole karne Ashleya Younga i sędzia Martin Atkinson musiał podyktować rzut karny dla gości. Do jedenastki podszedł John Carew, lecz Norweg fatalnie przestrzelił.

Na odpowiedź Newcastle nie trzeba było długo czekać. W 12 minucie Jonas Gutierrez podał przed pole karne do Joeya Bartona. Ten krótkim zwodem ustawił sobie piłkę i huknął potężnie na bramkę Brada Friedela. Amerykański golkiper nie miał szans na obronę takiego uderzenia!

Goście z Birmingham próbowali zdobyć wyrównującego gola, lecz nie mieli pomysłu na sforsowanie dobrze grającej defensywy Magpies. W 21 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Stewart Downing, lecz piłka nie leciała nawet w światło bramki Harpera.

W 31 minucie genialną akcję przeprowadzili piłkarze Newcastle. Gutierrez podał do wbiegającego na lewe skrzydło Jose Enrique. Hiszpan dośrodkował w pole karne na dłuższy słupek bramki Friedela. Tam znalazł się Andy Carroll, który znakomicie zgrał głową do Kevina Nolana. Pierwszy strzał kapitana Srok sparował Friedel, ale przy dobitce Nolana był bezradny.

Dwie minuty później było już 3:0 dla Newcastle. Piłkę z rzutu rożnego w pole karne Villi dośrodkował Barton. Tam doskoczył do niej Mike Williamson i zgrał futbolówkę do środka. Piłka trafiła pod nogi Andy’ego Carrolla, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Friedela!

Newcastle nie zamierzało na tym poprzestać. Jeszcze przed przerwą na bramkę Amerykanina popędził Nolan. Kapitan The Toon już miał zagrywać do środka do wybiegającego na czystą pozycję Alana Smitha. Smith został jednak przewrócony tuż przed polem karnym, w związku z czym Nolan musiał poszukać indywidualnego rozwiązania akcji. Nasz kapitan zwodem na zamach położył obrońcę Aston Villi, po czym uderzył na bramkę, jednak Friedel obronił jego strzał.

Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie. Od samego początku nacierało Newcastle. W 47 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Carroll. Uderzenie numeru 9 poszybowało w środek bramki i Friedel nie miał problemów ze złapaniem tego strzału. Amerykanin doskonale spisał się także w 62 minucie, kiedy wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Waynem Routledgem.

W 67 minucie było już 4:0. Po zamieszaniu podbramkowym Mike Williamson przerzucił piłkę nad obrońcą Villi, Ciaranem Clarkiem. Do tak podbitej futbolówki doszedł Carroll i pewnym strzałem z pierwszej piłki pokonał Friedela!

Piętnaście minut przed końcem w pole karne dośrodkował Routledge. Tym razem piłkę kapitalnie zgrał głową Nolan. Dopadł do niej Carroll, ale strzał wysokiego napastnika obronił golkiper gości. W 79 minucie z rzutu wolnego minimalnie niecelnie uderzył wprowadzony po przerwie Ryan Taylor. Drugi z rezerwowych, który pojawił się na boisku, czyli Shola Ameobi także był bliski zdobycia swojego gola. Czarnoskóry napastnik przedarł się w pole karne, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokowali obrońcy Villi.

Newcastle nie zwalniało do samego końca. W 87 minucie piłka dośrodkowana z rzutu rożnego ponownie powędrowała w pole karne przyjezdnych. Powalczył tam o nią Ameobi, lecz ostatecznie trafiła ona do Nolana, który wpakował ją do bramki. 5:0!

W 3 minucie doliczonego czasu gry dzieła zniszczenia dopełnił Andy Carroll. Młodzieżowy reprezentant Anglii dostał genialne podanie od wprowadzonego chwilę wcześniej Xisco i na wielkim luzie posłał piłkę obok bezradnego Friedela! Carroll ustrzelił hattricka, ale już wcześniej spiker zawodów ogłosił, że nowy numer 9 został graczem meczu.

St. James’ Park doczekało się pięknego powrotu do Premier League. W naszej drużynie dzisiejszego popołudnia nie było praktycznie żadnego słabego punktu. Newcastle pokazało, że posiada wielki potencjał, a utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej jest z całą pewnością w zasięgu tych zawodników. Miejmy nadzieję, że w tym sezonie nasi ulubieńcy jeszcze nie raz dostarczą nam takiej radości!