0 Żółte kartki 0
Widzów: 34486
Sędzia: Chris Foy

Robert Green Tim Krul
53' Out Matthew Upson Fabricio Coloccini
  Lars Jacobsen Mike Williamson
  Danny Gabbidon  Danny Simpson
  Manuel Da Costa Jose Enrique
75' Out Valon Behrami Joey Barton
  Scott Parker Cheick Tiote
  Mark Noble  Jonas Gutierrez
68' Out Frederic Piquionne Kevin Nolan
  Victor Obinna Andy Carroll
  Carlton Cole Shola Ameobi

53' In Herita Nkongolo Ilunga Ole Soderberg
75' In Pablo Barrera Ryan Taylor
68' In Benedict McCarthy James Perch
  Marek Stech Alan Smith
  Tal Ben-Haim Danny Guthrie
  Luis Boa Morte Peter Lovenkrands
  Julien Faubert Wayne Routledge

Newcastle United całkowicie zasłużenie wygrało 2:1 z West Hamem na Boleyn Ground. Podopieczni Chrisa Hughtona źle rozpoczęli mecz, ale z każdą upływającą minutą osiągali coraz większą przewagę nad The Hammers i ostatecznie zgarnęli trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu The Magpies wskoczyli na dziewiątą pozycję w tabeli Premier League.

Początek spotkania należał jednak do gospodarzy, którzy zepchnęli naszą drużynę do obrony. Ostatecznie w 12. minucie The Hammers dopięli swego. Dokładne podanie z głębi pola opanował Frederic Piquionne, wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki Tima Krula. Bierną postawę obrońców Newcastle wykorzystał Carlton Cole i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

The Toon szybko otrząsnęli się z amoku i zdecydowanie przejęli inicjatywę. W końcu w 23. minucie doprowadzili do wyrównania. Joey Barton dośrodkował z prawego skrzydła na dłuższy słupek, gdzie znalazł się Andy Carroll. „Number nine” Newcastle zgrał do swojego tymczasowego przymusowego gospodarza, Kevina Nolana, który bez zastanowienia umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Roberta Greena.

Zaraz po wyrównaniu Sroki mogły stracić kolejnego gola. W pole karne Newcastle wbiegł Piquionne, a Krul natychmiast ruszył w jego kierunku. Francuski napastnik w ostatniej chwili zagrał do tyłu do Victora Obinny. Na szczęście
lob Nigeryjczyka poszybował nad opuszczoną bramką The Toon.

W 36. minucie znów w roli głównej wystąpił Obinna. Skrzydłowy Młotów straszliwie zakręcił Bartonem i Dannym Simpsonem, po czym płasko zacentrował w pole karne naszej drużyny. Na szczęście Cole nie zdołał sięgnąć piłki.

O ile w pierwszej połowie Newcastle grało zrywami, mając momenty lepsze i gorsze, o tyle w drugiej odsłonie podopieczni Hughtona całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń. W 47. minucie Barton wrzucił piłkę w pole karne, głową przed obręb szesnastki zgrał ją Nolan, na co tylko czyhał Carroll. Snajper Srok uderzył mocno z pierwszej piłki, jednak Green spisał się bez zarzutów.

Newcastle osiągnęło miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, lecz niewiele z tego wynikało. Wydawało się, że taktyka wrzucania piłek na dwie wieże, Carrolla i Ameobiego, nie przyniesie skutku w postaci zwycięstwa, jednak ostatecznie słuszność koncepcji Hughtona znalazła potwierdzenie w 69. minucie spotkania. Ameobi wraz z Bartonem szybko wymienili kilka podań na prawym skrzydle, po czym Joey posłał bardzo dobre podanie w pole karne West Hamu. Idealnie znalazł się tam Carroll, który pięknym szczupakiem wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie!

The Hammers nie potrafili wziąć się w garść i zmusić Newcastle do rozpaczliwej defensywy. Z kolei piłkarze Srok wyprowadzali groźne kontry, jednak uderzenia Bartona i Jose Enrique były blokowane przez gospodarzy. Ostatecznie zespół Hughtona bez większych problemów dowiózł zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego Chrisa Foya.

Trzy punkty na Upton Park pozwolą odetchnąć wszystkim związanym z klubem znad Tyne. W przypadku porażki atmosfera wokół drużyny niewątpliwie uległaby jeszcze większemu pogorszeniu. Na szczęście nasi faworyci odnieśli zwycięstwo i w spokoju mogą przygotowywać się do bardzo prestiżowych spotkań z Arsenalem i Sunderlandem.