Widzów: 26816
Sędzia: Martin Atkinson

John Ruddy Tim Krul
  Marc Tierney Ryan Taylor
83' Out Zak Whitbread James Perch
  Kyle Naughton  Davide Santon90' Out
  Russell Martin Danny Simpson
  Andrew Crofts Żółta kartka Jonas Gutierrez
  David Fox Żółta kartka Yohan Cabaye
77' Out Andrew Surman  Żółta kartka Czerwona kartka 66' Dan Gosling
  Grant Holt Żółta kartka Shola Ameobi  90' Out
  Steve Morison Demba Ba
85' Out Wes Hoolahan Żółta kartka Gabriel Obertan81' Out

83' In Leon Barnett Shane Ferguson 90' In
77' In Bradley Johnson Alan Smith90' In
85' In Simeon Jackson Sammy Ameobi 81' In
  Declan Rudd Rob Elliot
  Elliott Bennett Hatem Ben Arfa
  Anthony Pilkington Leon Best
  Aaron Wilbraham Peter Lovenkrands

Fatalna passa Srok wciąż trwa. Niepokonana do niedawna drużyna Newcastle w czterech ostatnich spotkaniach przegrała już trzykrotnie. O ile jeden punkt zdobyty w pojedynkach z drużynami czołówki tabeli można tłumaczyć brakiem szczęścia oraz silnym przeciwnikiem, o tyle mecze z klubami pokroju Norwich City trzeba wygrywać, jeśli Sroki chcą realnie myśleć europejskich pucharach. Tymczasem grające od 66. minuty w dziesiątkę Newcastle poległo na boisku beniaminka 2:4 i spadło na siódmą pozycję w tabeli.

Jak wskazywały przed meczem statystyki, Newcastle straciło 53% bramek po stałych fragmentach gry. Tymczasem Norwich mogło pochwalić się - ex aequo z Chelsea - największą ilością goli zdobytych głową w Premier League. Jeśli dołączyć do tego brak obu podstawowych środkowych obrońców Newcastle i zgrania całej formacji defensywnej, przepis na porażkę z Norwich jest gotowy.

Początkowe minuty spotkania to przewaga gospodarzy, choć pierwszą groźną akcję stworzyły sobie Sroki. W 10. minucie Gutierrez zacentrował piłkę w pole karne, Ba strącił ją do Cabaye, ale Francuz uderzył prosto w bramkarza.

W 27. Kyle Naughton, mimo asysty Gutierreza, zdołał posłać dośrodkowanie w pole karne Newcastle, a tam ręką zatrzymał ją Davide Santon. Mimo protestów zawodników gospodarzy sędzie nie zdecydował się podyktować rzutu karnego.

Osiem minut później Cabaye zdecydował się na strzał z dystansu, David Fox starał się zablokować uderzenie, ale uczynił to na tyle niefortunnie, że niewiele brakowało, by zaskoczył walsnego bramkarza.

W 39. minucie sędzia postanowił wynagrodzić piłkarzom Norwich błędną decyzje odnośnie rzutu karnego, uznając że Tim Krul wyszedł z piłką poza końcową linię boiska i dyktując rzut rożny dla gospodarzy. Do bitej z kornera futbolówki najwyżej wyskoczył Andrew Croft, łaciata niby na flipperach odbiła się między Simpsonem, Taylorem, Krulem i Hoolahanem, by ostatecznie wtoczyć się do bramki.

Na przerwę piłkarze schodzili jednak przy wyniku remisowym. W doliczonym czasie gry Cabaye popisał się wspaniałym prostopadłym podaniem, do piłki dopadł Ba i z zimną krwią umieścił ją w bramce, obok interweniującego Johna Ruddy’ego.

Na otwarcie drugiej połowy przed szansą stanął Ba. Gabriel Obertan popisał się ładnym rajdem lewą stroną, minął dwóch zawodników i wyłożył piłkę Sholi Ameobi. Napastnik przerzucił piłką do Ba, ale strzał Senegalczyka otarł się tylko o poprzeczkę.

W 59. minucie piłkarze Norwich City krótko rozegrali rzut rożny, po czym piłka poszybowała w pole karne za sprawą Hoolahana. Grant Holt uderzył głową na bramkę, Krul odbił piłkę stopami, ale obrońcy Newcastle dali kapitanowi gospodarzy jeszcze jedną szansę i kolejnej główki pod poprzeczkę Krul wyjąć już nie zdołał.

Raptem cztery minuty później gospodarze podwyższyli prowadzenie. Croft wykorzystał nieporozumienie między Goslingiem a Gutierrezem, posłał piłę w pole karne, a tam ustawieni rządkiem pięć metrów od bramki obrońcy, zostawili cały środek pola karnego piłkarzom Norwich, co skończyło się główką Morisona i trzecim golem dla Kanarków.

Misja wywiezienia korzystnego rezultatu z Carrow Road stała się jeszcze trudniejsza dwie minuty później, gdy Dan Gosling nieprzepisowo zaatakował Russella Martina, za co otrzymał czerwony kartonik.

Po chwili nadzieję w serca kibiców Srok wlał jeszcze niezawodny Demba Ba. Rozgrywający bardzo dobre spotkanie Ameobi odebrał piłkę Foxowi przy środkowej linii boiska, kapitalnym podaniem obsłużył Senegalczyka, a ten zmylił jeszcze obrońcę i strzałem z krawędzi pola karnego zdobył bramkę kontaktową.

Fanów Newcastle ze złudzeń szybko odarł jednak Holt. James Perch sfaulował na lewym skrzydle Hoolahana, a zawodnicy Norwich jeszcze raz pokazali jak zabójcze są stałe fragmenty gry w ich wykonaniu - Holt najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową ustalił wynik spotkania.

W kolejnym spotkaniu Newcastle zawodzi defensywa. Mimo dwóch zdobytych na wyjeździe bramek, Sroki wracają do domu na tarczy. Tragedia się nie stała - od ósmej w tabeli Aston Villi Newcastle dzieli bezpieczne siedem punktów. Pozostaje mieć nadzieje, że na następną kolejkę gotowi będa zawodnicy, których brak w tym spotkaniu był tak bardzo widoczny, a stracone dzisiaj punkty nie odbiją się czkawką na koniec sezonu.