Jose Enrique Żółta kartka Ryan Taylor45' Out
  Stewart Downing Żółta kartka Jonas Gutierrez
  Jay Spearing Yohan Cabaye
  Jordan Henderson  Cheick Tiote
59' Out Charlie Adam Demba Ba
74' Out Craig Bellamy Gabriel Obertan85' Out
  Andy Carroll Haris Vuckic65' Out

59' In Steven Gerrard Davide Santon 45' In
74' In Dirk Kuyt Sammy Ameobi85' In
  Alexander Doni Hatem Ben Arfa65' In
  Jamie Carragher Rob Elliot
  Martin Kelly James Perch
  Maxi Rodriguez Shola Ameobi
  Jonjo Shelvey Leon Best

Newcastle United uległo na Anfield Road Liverpoolowi 1:3. Co ciekawe, wszystkie bramki strzelili piłkarze Kenny'ego Dalglisha.

Zaczęło się znakomicie dla zespołu Srok - w 25. minucie po dośrodkowaniu Ryana Taylora głową piłkę uderzył Yohan Cabaye, a ta odbiła się od Daniela Aggera i zmyliła Pepe Reinę. Goście prowadzili 1:0

Niedługo jednak Newcastle cieszyło się z prowadzenia, bowiem pięć minut później pięknym strzałem z przed pola karnego popisał się były zawodnik Toon, Craig Bellamy, któremu piłkę jak na tacy przypadkowym odbiciem wyłożył Cheik Tiote. Do przerwy na Anfield było 1:1.

Po zmianie stron piłkarze Liverpoolu po raz kolejny pokonali Tima Krula w 67. minucie, a konkretnie znów dał o sobie znać Bellamy na spółkę z Dannym Simpsonem. Piłkę po rzucie wolnym wykonywanym przeez Walijczyka niefortunnie próbował wybić obrońca Srok, czym kompletnie zaskoczył holenderskiego bramkarza. Gdyby nie Simpson, Krul prawdopodobnie sparowałby ten strzał do boku.

Newcastle mogło doprowadzić do remisu po kapitalnym podaniu Yohana Cabaye. Piękny 'pass' Francuza dotarł do Demby Ba, który podcięciem piłki przerzucił próbującego interweniować Reinę, i gdy wydawało się, że piłka wyląduje w bramce niespodziewanie tuż z przed linii bramkowej wybił ją Martin Skrtel.

Nieco ponad 10 minut później The Reds podwyższyli swoje prowadzenie. Po ładnym, prostopadłym podaniu piłkę do bramki Krula tym razem wpakował wprowadzony wcześniej Steven Gerrard.

Swoją szansę miał wcześniej również Andy Carroll, lecz piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki,

Newcastle po raz kolejny udało się pokonać Liverpoolu na Anfield Road. Zawiódł Haris Vuckić, który został chyba wrzucony na zbyt głęboką wodę. Zawiódł również Alan Pardew, który znów przez ponad 60 minut trzymał na ławce Hatema Ben Arfę, który jednak nie wniósł zbyt wiele do gry Srok.