Sędzia: Howard Webb

Simon Mignolet Tim Krul
  Wes Brown Żółta kartka Fabricio Coloccini
  Anton Ferdinand Steven Taylor
72' Out Kieran Richardson  Żółta kartka Ryan Taylor
  Phillip Bardsley Żółta kartka Czerwona kartka 89' Danny Simpson
  Jack Colback Ismael Cheik Tioté
  Lee Cattermole Żółta kartka Żółta kartka Joey Barton
  Stephane Sessegnon  Żółta kartka Yohan Cabaye85' Out
82' Out Sebastian Larsson Jonás Gutiérrez
71' Out Ahmed Elmohamady Gabriel Obertan86' Out
  Asamoah Gyan Shola Ameobi

72' In Dong-Won Ji Michael Williamson 85' In
82' In Connor Wickham Dan Gosling 86' In
71' In Craig Gardner Steve Harper
  Titus Bramble Leon Best
  Kieren Westwood Peter Lövenkrands
  David Vaughan Sylvain Marveaux
  Louis Laing Demba Ba

Newcastle United odniosło pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Piłkarze Alana Pardew pokonali na Stadium of Light Sunderland 1:0 po pięknej bramce z rzutu wolnego Ryana Taylora.

Wynik jednak nie odzwierciedla obrazu gry piłkarzy Srok. Niemalże przez całe spotkanie dominowały Czarne Koty, a Newcastle ograniczało się przeważnie do kontrataków i długich piłek do osamotnionego z przodu Sholi Ameobiego.

W 8. minucie groźnie dośrodkowywał Colback, lecz na szczęście nikt w polu karnym nie przeciął tego podania i piłka przeleciała w poprzek boiska do linii bocznej.

Niespełna minutę później pięknym strzałem z dystansu popisał się Sessegnon, jednak lecącą pod poprzeczkę piłkę na rzut rożny sparował dobrze spisujący się w tym meczu Tim Krul. Chwilę po tej akcji znów obrońcom Srok dał się we znaki napastnik Sunderlandu. Tym razem wziął na zamach Colocciniego, jednak futbolówka po jego strzale poleciała obok bramki.

W 14. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Yohana Cabaye z piłką minął się Mignolet, futbolówka spadła na głowę Sholi Ameobiego, który przypadkiem zgrał ją do Bartona. Anglik, również głową, uderzył ją na bramkę Sunderlandu, jednak ta odbiła się od ręki Sebastiana Larssona i wyleciała na rzut rożny. Błąd w tej akcji popełnił sędzia tego spotkania, Howard Webb nie dyktując rzutu karnego dla Newcastle.

Niecałe 10 minut później z głębi pola dośrodkowywał El Mohamady, jednak po małym zamieszaniu piłka ostatecznie znalazła się w rękach Krula.

W 32. minucie dał znać o sobie Cabaye ładnym strzałem z dystansu i gdyby nie dobra interwencja Mignoleta Sroki zapewne prowadziłyby 1:0.

5 minut później wyczyn Francuza powtórzył Sessegnon strzałem z około 20 metrów, lecz podobnie jak wcześniej Mignolet, tak tym razem świetnie wybronił to uderzenie golkiper Newcastle.

W 41. minucie akcję przeprowadzili goście. Jeden z obrońców Sunderlandu stracił piłkę przed własnym polem karnym na rzecz Yohana Cabaye, który odegrał ją do Obertana. Ten od razu dośrodkował piłkę na głowę Ameobiego, który uderzył minimalnie obok bramki. Jednak gdyby futbolówka znalazła się w siatce, to gol nie zostałby uznany, gdyż wychowanek Srok nie upilnował linii spalonego i chorągiewka sędziego liniowego powiewała w górze.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę pięknym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Asamoah Gyan i milimetry uratowały Krula i spółkę od straty bramki.

Na Stadium of Light do przerwy wynik był remisowy. Przewaga gospodarzy była aż nadto widoczna, co można było zobaczyć po statystykach - aż 63% czasu przy piłce przebywali podopieczni Steve'a Bruce'a.

Druga połowa rozpoczęła się bez fajerwerków i dopiero w 62. minucie radość przyniósł kibicom Newcastle Ryan Taylor. Po faulu na Cabaye do piłki podszedł właśnie obrońca Srok i kapitalnym strzałem pokonał bramkarza Sunderlandu. 6 minut później Ryan mógł powtórzyć swój wyczyn, jednak tym razem przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką.

Od straty bramki Sunderland dalej nie wiedział, jak przedrzeć się przez defensywę piłkarzy Alana Pardew. W 76. minucie udało się Gyanowi, lecz reprezentant Ghany miał dzisiaj nieco zwichrowany celownik.

Piłkarze Steve'a Bruce'a nie dość, że nie dawali rady przejść Colocciniego i jego kolegów, to dodatkowo kończyli ten mecz w dziesiątkę, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Bardsley po zbyt ostrym wejściu w Argentyńczyka.

Tuż przed końcem meczu w doskonałej sytuacji znalazł się wprowadzony wcześniej Dan Gosling, który mógł przypieczętować zwycięstwo Newcastle. Piłkę zgrywał do niego Shola Ameobi i Anglik stanął oko w oko z Mignoletem, jednak pomocnik Srok zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i tym samym bramkarz Sunderlandu wyszedł z tego obronną ręką.

Gra Srok w dalszym ciągu nie jest porywająca, jednak cieszą ciężko zdobyte trzy punkty na stadionie odwiecznego rywala. W dalszym ciągu widać było brak lewej obrony, Ryan Taylor po raz drugi w tym sezonie był ogrywany przez swoich rywali i popełniał proste błędy. Pokazał jednak, że potrafi perfekcyjnie wykonywać rzuty wolne. Znów swój "show" pokazał Shola Ameobi, który mógłby strzelić ze dwie bramki, gdyby tylko był szybszy, zwinniejszy i bardziej zwrotny, ponieważ kilka razy nie potrafił dojść do podań na dobieg od swoich kolegów.