Danny Simpson Żółta kartka Matthew Briggs
  Jonas Gutierrez Danny Murphy
  Yohan Cabaye Żółta kartka Steve Sidwell
  Cheick Tiote  Clint Dempsey
86' Out Leon Best Damien Duff
63' Out Peter Lovenkrands Pajtim Kasami73' Out
  Gabriel Obertan Moussa Dembele

79' In Haris Vuckic Andrew Johnson 73' In
63' In Demba Ba Neil Etheridge
86' In Alan Smith Żółta kartka Philippe Senderos
  Ole Soderberg Stephen Kelly
  Sylvain Marveaux Dickson Etuhu
  Sammy Ameobi Marcel Gecov
  Shane Ferguson Kerim Frei

Newcastle United odniosło drugie w tym sezonie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Alana Pardew pokonali na St. James’ Park zespół Fulham 2:1 po dwóch bramkach Leona Besta.

Szanse na zdobycie gola z obydwu stron były nieliczne. Fulham jak i Newcastle miały wyrównany procent posiadania piłki, lecz żadna z przeprowadzanych przez nich akcji nie kończyła się bramką. W 33. minucie z rzutu wolnego próbował strzelać Ryan Taylor, jednak trafił prosto w mur.

Pod bramką Marka Schwarzera zawrzało dopiero w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu Cheika Tiote bliski strzelania bramki był Jonas Gutierrez, lecz jego strzał głową zdołał obronić golkiper gości.

Wynik nie uległ zmianie i do szatni piłkarze obydwu drużyn schodzili przy stanie 0:0. Dopiero w drugiej części spotkania Newcastle zaczęło na dobre atakować. Wpierw piękny rajd Obertana strzałem zakończył Leon Best. Po tej akcji z rzutu rożnego próbował zaskoczyć Schwarzera Cabaye, aż w końcu piłka spadła pod nogi Ryana Taylora, po którego strzale minimalnie minęła bramkę Australijczyka.

O ile w pierwszej połowie można było zasnąć, tak w drugiej co chwila coś się działo. W 48. minucie bramkę zdobył Leon Best. Strzałem z dystansu popisał się Cabaye, błąd przy interwencji popełnił Schwarzer i Irlandczykowi nie pozostało nic innego jak dopełnić formalności i dobić piłkę do pustej bramki.

W 56. minucie groźnie było pod bramką Tima Krula. Z prawej strony dośrodkowywał Damien Duff, a ładną główką popisał się Steve Sidwell. Tylko fantastyczna postawa, bardzo dobre ustawienie i refleks Holendra uratowały Newcastle przed stratą bramki.

10 minut później kolejną bramkę zdobył Best. Sroki wyprowadziły ładną kontrę – Obertan przerzucił piłkę do wprowadzonego wcześniej Demby Ba, Senegalczyk mocnym, płaskim dośrodkowaniem znalazł w polu karnym Irlandczyka i ten, pomimo asysty obrońców przyjęciem piłki zgubił jednego z nich, otworzył sobie drogę do bramki i pokonał bezradnego Schwarzera. 2:0.

Fulham starało się odrobić straty, lecz ich ataki zatrzymywał albo Krul, albo obrońcy Srok. W 77. minucie z rzutu wolnego prosto na głowę Sidwella dośrodkowywał Danny Murphy, lecz i tym razem kapitalnym wręcz refleksem popisał się bramkarz Newcastle.

Jednak i tak dobrze sprawująca się obrona musiała się kiedyś poddać, co stało się dopiero w 88. minucie. Po raz kolejny rzut wolny wykonywał Murphy, lecz tym razem posłał piłkę w pole karne Krula, gdzie znalazł się Clint Dempsey. Amerykanin uderzeniem głową przelobował źle ustawionego bramkarza Srok i strzelił kontaktowego gola dla Fulham.

Jednak to było za mało na Newcastle i do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Podopieczni Alana Pardew odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu w ciągu ostatnich ośmiu dni i powoli zaczyna być widoczny zalążek stylu w grze zawodników Srok. Cieszą zasłużone trzy punkty i postawa nowych zawodników – Gabriela Obertana, Yohana Cabaye i Demby Ba, który pomimo niezbyt udanego debiutu zdaje się odnajdywać na Tyneside. Martwi natomiast uraz Harisa Vuckicia, jednakże wydawało się, że z jego dłonią nie stało się nic poważnego.