Sascha Riether Michael Williamson
  Chris Baird Vurnon Anita  71' Out
  Steve Sidwell Jonás Gutiérrez
  Damien Duff  Ismael Cheik Tioté86' Out
62' Out Alexander Kacaniklic Hatem Ben Arfa  86' Out
  Dimitar Berbatov Papiss Demba Cisse
87' Out Hugo Rodallega Demba Ba

62' In Ashkan Dejagah Shola Ameobi 71' In
87' In Mladen Petric Gael Bigirimana86' In
  Neil Etheridge Sylvain Marveaux86' In
  Philippe Senderos Steve Harper
  Giorgos Karagounis James Perch
  Kieran Richardson James Tavernier
  Mahamadou Diarra Shane Ferguson

To już jest koniec. Nie ma już nic. Sezon stracony. Możemy iść. Po porażce z Fulham 1:2 Newcastle nie ma ABSOLUTNIE ŻADNYCH SZANS, aby w tym sezonie wrócić do walki o miejsca pucharowe. Wszystkim kibicom Srok zostaje śledzenie pasjonującej walki o miejsce w drugiej połowie tabeli lub – co bardziej prawdopodobne – ciężkiego boju o utrzymanie.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem całkowitej dominacji Fulham. W 18. minucie po znakomitym dograniu Damiena Duffa Hugo Rodallega jeszcze się pomylił, lecz 60 sekund później Steve Sidwell wykorzystał podanie Irlandczyka i wpakował piłkę do bramki. Tor lotu futbolówki zmienił jeszcze główny sabotażysta Newcastle w ostatnich meczach – Mike Williamson.

W 20. minucie beznadziejne podanie Cheicka Tiote do Fabricio Colocciniego przejął Dimitar Berbatov. Bułgar popędził na bramkę Tima Krula, lecz Holender w sytuacji sam na sam z byłym gwiazdorem Manchesteru United spisał się bez zarzutu.

W 29. minucie po kolejnej głupiej stracie w środku pola Sascha Riether zacentrował w pole karne Srok. Piłka trafiła do Berbatova, który uderzył bez zastanowienia, lecz Krul ponownie stanął na wysokości zadania.

Chłopcy Pardew stworzyli zagrożenie pod bramką Fulham dopiero w 32. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Vurnona Anity Coloccini huknął głową z 11. metrów, lecz stojący na linii bramkowej Riether uratował swój zespół.

W drugiej połowie Sroki ruszyły z większą werwą na przeciwnika, a wyrównującego gola zdobył ten, który nigdy nie zawodzi w trudnych momentach. Hatem Ben Arfa w swoim stylu poczarował przed polem karnym, po czym posłał bombę pod poprzeczkę świątyni Marka Schwarzera!

Niestety, Newcastle nie potrafiło utrzymać choćby remisu. W 62. minucie Krul zdołał wyjść obronną ręką z sytuacji jeden na jednego z Sidwellem, jednak 120 sekund później był już bezradny. Duff zacentrował z rzutu wolnego, a katastrofalne krycie defensorów The Magpies wykorzystał Rodallega, który głową skierował piłkę do bramki.

Newcastle nie potrafiło skutecznie odpowiedzieć. W spojenie słupka z poprzeczką trafił jeszcze Coloccini, lecz kolejne próby Srok były anemiczne i zwyczajnie nieskuteczne. Ostatnie 6 ligowych spotkań zakończyło się 5 porażkami – jeśli to nie jest wystarczający argument do „dyscyplinarnego wypierdolenia” Pardew, to ja już nie wiem, co nim jest…