Dejan Lovren Fabricio Coloccini
  Jose Fonte Michael Williamson
  Callum Chambers  Mapou Yanga-Mbiwa45' Out
  Luke Shaw Żółta kartka Massadio Haidara
73' Out Steven Davis Moussa Sissoko  78' Out
  Jay Rodriguez Vurnon Anita
  James Ward-Prowse  Ismael Cheik Tioté
  Jack Cork Hatem Ben Arfa  45' Out
90' Out Adam Lallana Yoan Gouffran
83' Out Rickie Lambert Papiss Demba Cisse

73' In Morgan Schneiderlin Luuk de Jong 45' In
90' In Sam Gallagher Paul Dummett78' In
83' In Gaston Ramirez Davide Santon45' In
  Paulo Gazzaniga Jak Alnwick
  Jos Hooiveld Steven Taylor
  Guilherme Do Prado Dan Gosling
  Harrison Reed Shola Ameobi

Wstyd, zażenowanie i kompletne dno. Tak można skwitować dzisiejszy występ Newcastle United przeciwko ekipie Southampton. „Piłkarze” zawieszonego Alana Pardew po porażce z Evertonem przegrali po raz kolejny – tym razem w kompromitującym stylu 0:4 ze Świętymi.

Do przerwy piłkarze Srok nie oddali ani jednego strzału w stronę bramki Artura Boruca. Polak, gdyby mógł, zapewne rozłożyłby się na leżance i podziwiał poczynania swoich kolegów, którzy w pierwszych 45 minutach Roba Elliota próbowali zaskoczyć aż dziesięciokrotnie. Lecz obronną ręką – przynajmniej do doliczonego czasu gry - wychodził bramkarz Srok. Wówczas jednak do siatki trafił Jay Rodriguez.

Po zmianie stron istniał praktycznie tylko zespół gospodarzy. Kolejne trzy bramki wpakowali Newcastle kolejno Rickie Lambert, Adam Lallana i - po raz drugi tego popołudnia - Rodriguez, którzy pokazali nieudolność i błędy rodem z ligi okręgowej między innymi Mapou Yangi-Mbiwy.

Rzadko kiedy też po wpuszczeniu czterech bramek chwali się bramkarza, lecz gdyby nie Rob Elliot, Southampton do przerwy mógł prowadzić co najmniej pięcioma bramkami. Z całą pewnością Irlandczykowi jako jedynemu spośród… kopaczy Srok zależało na zwycięstwie w tym spotkaniu. Jeśli jednak Newcastle United przez ostatnie sześć kolejek tego sezonu będzie spisywało się równie „fenomenalnie”, to mogą oszczędzić wstydu zarówno sobie, jak i kibicom i nie wychodzić na boisko.