Sędzia: Mike Dean

Jak Alnwick Tom Heaton
  Fabricio Coloccini Żółta kartka Kieran Trippier
  Daryl Janmaat Żółta kartka Jason Shackell37' Out
60' Out Steven Taylor  Żółta kartka Benjamin Mee
  Paul Dummett Michael Keane
  Moussa Sissoko Dean Marney  32' Out
71' Out Yoan Gouffran David Jones
  Jack Colback  Żółta kartka George Boyd
  Ayoze Pérez Scott Arfield
  Ismael Tioté Danny Ings
57' Out Emmanuel Riviere Ashley Barnes

60' In Michael Williamson Żółta kartka Kevin Long 17' In
71' In Massadio Haidara Steven Reid37' In
57' In Adam Armstrong Michael Kightly32' In
  Freddie Woodman Matthew Gilks
  Davide Santon Ross Wallace
  Vurnon Anita Marvin Sordell
  Rémy Cabella Lucas Jutkiewicz

Z Johnem Carverem na trenerskiej ławce Newcastle rozpoczęło nowy rok remisem na własnym obiekcie z Burnley 3:3.

Raptem miesiąc minął odkąd Newcastle poprzedni raz mierzyło się z Burnley. Do tamtego meczu Sroki podchodziły po porażce z West Ham United, która zakończyła serię sześciu kolejnych zwycięstw drużyny z Tyneside. Nie udało się wówczas wrócić na zwycięską ścieżkę, bowiem pojedynek w Burnley zakończył się remisem i w ten sam sposób oba zespoły rozstrzygnęły dzisiejsze spotkanie.

Trzy razy Sroki wychodziły na prowadzenie, trzykrotnie jednak przeciwnicy wyrównywali stan meczu. Po kwadransie gry wynik otworzył Steven Taylor, jednak już cztery minuty później do wyrównania doprowadził Dummett. Walijczyk chciał zagrać piłkę głową do Alnwicka, ostatecznie jednak przerzucił ją nad własnym bramkarzem i umieścił w siatce.

Jeszcze przed przerwą Newcastle ponownie wyszło na prowadzenie za sprawą Jacka Colbacka, który wykończył kombinacyjną akcję Janmaata i Sissoko.

W drugiej połowie dwukrotnie w odstępie kilku sekund Burnley blisko było strzelenia bramki. Najpierw w poprzeczkę uderzył Danny Ings, a po chwili uderzenie Ashleya Barnesa zatrzymało się na słupku.

W 60. minucie znów poprzeczka uratowała Newcastle po strzale Bena Mee, ale sześć minut później Sroki liczyć musiały już na siebie i zawiodły. Michael Kightly dośrodkował piłkę spod linii końcowej boiska, Dummett nie upilnował Ingsa, a napastnik Burnley strzałem głową doprowadził do remisu.

Sroki były gorszym zespołem w drugiej połowie, mimo to kolejny raz zdołały wyjść na prowadzenie. Perez znalazł w polu karnym Adama Armstronga, 17-latek wyłożył piłkę Sissoko, a ten strzałem w długi róg zdobył ostatnią bramkę dla Newcastle tego popołudnia.

Piłkarze Burnley nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa w tym spotkaniu. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry George Boyd przejął bezpańską piłkę, wpadł w pole karne Newcastle i pewnym uderzeniem pokonał Alnwicka.