Toby Alderweireld  Massadio Haidara
  Ryan Bertrand Daryl Janmaat
  Morgan Schneiderlin Moussa Sissoko  89' Out
  Steven Davis Vurnon Anita46' Out
89' Out Jack Cork  Yoan Gouffran
46' Out Shane Long Żółta kartka Jack Colback
67' Out Dusan Tadic Rémy Cabella69' Out
  Graziano Pelle Emmanuel Riviere

89' In Florin Gardos Sammy Ameobi 89' In
46' In Victor Wanyama Żółta kartka Cheik Tiote46' In
67' In James Ward-Prowse Ayoze Perez69' In
  Kelvin Davis Robert Elliot
  Maya Yoshida Steven Taylor
  Sam McQueen Gabriel Obertan
  Emmanuel Mayuka Adam Armstrong

Podobnie jak pół roku temu Sroki poległy w Southampton 0:4. Święci nie rozegrali wybitnych zawodów, niestety na podopiecznych Alana Pardew w zupełności to wystarczyło.

Po pierwszych dwóch spotkaniach obecnego sezonu powszechnie chwalono defensywę Srok, jednocześnie krytykując grę formacji ofensywnej. Już jednak w meczu przeciwko Crystal Palace obrona Newcastle dostosowała się do poziomu reszty drużyny, a dziś jej katastrofalne błędy kosztowały drużynę stratę co najmniej trzech bramek.

Twierdza Newcastle padła już w 6. minucie spotkania. Ryan Bertrand otrzymał piłkę po rzucie z autu i natychmiast posłał ją w pole karne. Jedynym zawodnikiem, który wyskoczył do futbolówki był Graziano Pelle, który pokonał Krula uderzeniem głową.

Niespełna kwadrans później Sroki przegrywały już 0:2. Mike Williamson próbował strącić piłkę głową do Colocciniego, uczynił to jednak na tyle niefortunnie, że ta padła łupem Pelle. Sytuacja była zła, ale fatalna stała się dopiero, gdy obaj środkowi defensorzy - przy wsparciu Krula - machać zaczęli rękoma, sygnalizując pozycję spaloną najpierw Dusana Tadica, a po chwili Pellego, zamiast bronić dostępu do własnej bramki. W efekcie Włoch po raz drugi wpisał się na listę strzelców i podwoił prowadzenie Southampton.

Chwilę później przed szansą na kontaktową bramkę stanął Moussa Sissoko, jednak Fraser Forster wyszedł zwycięsko z pojedynku z francuskim pomocnikiem.

Przed przerwą próbował jeszcze Yoan Gouffran, jednak jego strzał po rykoszecie minimalnie minął bramkę Forstera.

Dziesięć minut po przerwie Święci zdobyli trzecią bramkę. Znów w głównej roli wystąpił Mike Williamson, który po prostopadłym podaniu Stevena Davisa chciał zostawić piłkę wychodzącemu z bramki Krulowi. Tę przejął jednak Jack Cork, minął bramkarza Srok i bez problemów skierował futbolówkę do siatki.

Przed końcem regulaminowego czasu gry szansę na pierwszą bramkę w barwach Srok miał Emmanuel Riviere. W zamieszaniu w polu karnym Francuz otrzymał podanie na siódmy metr od Sissoko, jednak z bliskiej odległości nie trafił w bramkę.

W doliczonym czasie gry dzieła zniszczenia dokonał Morgan Schneiderlin. Pomocnik Southampton doskonale uderzył z narożnika pola karnego, nie dając Krulowi szans na skuteczną interwencję.

Gra Srok niczym nie różniła się od poprzednich dwóch występów ligowych. Tym razem jednak drużyna Alana Pardew trafiła na silniejszego przeciwnika i zabrakło Rolando Aaronsa, który rozruszałby poczynania zespołu. W efekcie średnia punktowa Newcastle wynosi obecnie 0.5 oczka na mecz.