Chancel Mbemba Maya Yoshida
  Massadio Haidara  Żółta kartka Jose Fonte
  Daryl Janmaat Matt Targett
  Jack Colback Żółta kartka Żółta kartka Steven Davis
81' Out Georginio Wijnaldum Jay Rodriguez79' Out
  Moussa Sissoko  Sadio Mane
68' Out Vurnon Anita Dusan Tadic
  Gabriel Obertan Victor Wanyama
75' Out Papiss Demba Cisse Graziano Pellé

81' In Siem De Jong Cuco Martina 45' In
68' In Ismael Tioté Shane Long79' In
75' In Aleksandar Mitrovic Paulo Gazzaniga
  Karl Darlow Steven Caulker
  Steven Taylor James Ward-Prowse
  Rolando Aarons Harrison Reed
  Ayoze Pérez Juanmi

W pierwszym oficjalnym meczu pod wodzą Steviego McClarena Sroki zremisowały z Southampton 2:2.

Choć Steve McClaren zapewniał, że Gigi Wijnaldum i Siem de Jong mogą wspólnie przebywać na boisku, od pierwszych minut na murawie znalazło się miejsce jedynie dla tego pierwszego. Drugi z letnich nabytków, Aleksandar Mitrovic, przegrał rywalizację z Cisse i pierwszy mecz nowego sezonu Premier League rozpoczął na ławce rezerwowych.

Fani Srok z niepokojem spoglądali jednak na Chancela Mbembę i tylną formację Newcastle, która w minionym sezonie przyprawiała kibiców o ból zębów i nie została - zdaniem wielu obserwatorów - dostatecznie wzmocniona w letnim okienku transferowym.

Na potwierdzenie tych obaw już w 25. minucie Graziono Pelle, mimo obstawy dwóch obrońców, najwyżej wyskoczył do piłki i uderzeniem głową otworzył wynik spotkania. Fani Newcastle mieli prawo mieć pretensję do postawy defensywy swojego zespołu w tej akcji, jednak to, co pokazali niespełna 20 minut później przeciwnicy, zdaje się sugerować, że zbyt długo przeglądali taśmy z występami Srok w poprzednim sezonie. Haidara posłał wysokie dośrodkowanie z lewej strony boiska, piłki nie sięgnął Maarten Stekelenburg, a zupełnie niepilnowany Cisse umieścił ją w bramce z najbliższej odległości.

Trzy minuty po wznowieniu gry Sroki wyszły na prowadzenie. Podopieczni McClarena popędzili prawą stroną boiska z błyskawiczną kontrą, którą fantastycznym uderzeniem głową wykończył debiutujący w Premier League Gigi Wijnaldum.

Niestety korzystnego wyniku nie udało się dowieźć do końca. Na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Święci przeprowadzili kopię akcji, która dała im w pierwszej odsłonie prowadzenie. Tym razem w polu karnym źle zachował się Janmaat, który nie upilnował Shane`a Longa i Tim Krul po raz drugi w tym meczu wyciągać musiał piłkę z bramki.