Daryl Janmaat Alan Hutton
  Jack Colback Idrissa Gueye
  Georginio Wijnaldum Żółta kartka Ashley Westwood
  Moussa Sissoko  Jordan Veretout
71' Out Vurnon Anita Żółta kartka Jordan Ayew
59' Out Siem De Jong Carlos Sánchez
33' Out Papiss Demba Cisse Scott Sinclair60' Out

71' In Florian Thauvin Rudy Gestede 60' In
59' In Ayoze Pérez Mark Bunn
33' In Aleksandar Mitrovic Ciaran Clark
  Karl Darlow Kieran Richardson
  Kevin Mbabu Jack Grealish
  Ismael Tioté Adama Traoré
  Yoan Gouffran Carles Gil

W rzęsistych opadach deszczu Sroki ledwie zremisowały na własnym boisku z najgorszą drużyną Premier League 1:1.

Stało się to, czego znaczna część kibiców się obawiała. Po niespodziewanych zwycięstwach z teoretycznie silniejszymi rywalami piłkarze Newcastle zmarnowali cały wysiłek, tracąc punkty w starciu z czerwoną latarnią Premier League.

Mecz od pierwszych minut toczył się w ulewnym deszczu, co nie pozostało bez wpływu na widowisko. Choć Sroki posiadały przewagę w pierwszej połowie, serwowały fanom ciężkostrawne danie złożone z nieudanych zagrań, niecelnych podań i rykoszetów. Dość powiedzieć, że realizator w studio nudzić musiał się na śmierć, nie mając materiału, by zaserwować widzom choćby powtórkę.

Z drzemki wyrwał go Papiss Cisse strzelając głową idealnie w środek bramki, nim opuścić musiał boisko z powodu urazu, który wyglądał na kontuzję kolana. Wprowadzony w jego miejsce Aleksandar Mitrovic już chwilę po wejściu na murawę mógł wpisać się na listę strzelców, jednak po dośrodkowaniu Daryla Janmaata nie trafił w piłkę.

Czego nie potrafili dokonać napastnicy, uczynił obrońca. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Siema de Jonga obrońcy gości pozostawili w polu karnym zupełnie nieobstawionego Fabricio Colocciniego, a kapitan Newcastle niezdarnym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W drugiej odsłonie spotkania piłkarze Newcastle tradycyjnie ukontentowani jednobramkowym prowadzeniem oddali pole gry podopiecznym Remiego Garde. W rzadkiej sytuacji, gdy gościli pod bramką gości, Siem de Jong z trzech metrów posłał piłkę głową obok słupka. Szansy na rehabilitację Holender już nie otrzymał, bowiem za moment zmieniony został przez Ayoze Pereza. A chwilę później do wyrównania doprowadził Jordan Ayew bezbłędnym strzałem z dystansu nie dając Elliotowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Po zdobyciu bramki The Villans poszli za ciosem na długie minuty zamykając gospodarzy na ich połowie boiska. Sroki przebudziły się dopiero w końcowych minutach, ale w trudnych warunkach atmosferycznych piłka zupełnie nie chciała słuchać piłkarzy McClarena. Swoje okazje mieli Wijnaldum i Perez, wynik jednak do końcowego gwizdka nie uległ zmianie.