Fabricio Coloccini Żółta kartka Chris Smalling
  Paul Dummett Daley Blind
  Chancel Mbemba  Ashley Young
  Daryl Janmaat Matteo Darmian
81' Out Jack Colback Anthony Martial
  Georginio Wijnaldum Żółta kartka Ander Herrera75' Out
  Moussa Sissoko  Żółta kartka Marouane Fellaini
90' Out Ayoze Pérez Morgan Schneiderlin
85' Out Ismael Tioté Żółta kartka Jesse Lingard64' Out
  Aleksandar Mitrovic Wayne Rooney

81' In Yoan Gouffran Juan Mata 75' In
90' In Siem De Jong Memphis Depay 64' In
85' In Ivan Toney Sergio Romero
  Karl Darlow Patrick McNair
  Jamaal Lascelles Cameron Borthwick-Jackson
  Jamie Sterry Andreas Pereira
  Sylvain Marveaux James Weir

Bramki: Wijnaldum 42’, Mitrovic 67’ karny, Dummett 90’ – Rooney 9’ karny, 79, Lingard 38’

Po emocjonującym pojedynku Sroki zremisowały z Manchesterem United 3:3. Wynik w żaden sposób nie poprawia nieciekawej sytuacji Newcastle, jednak dobra postawa zespołu wreszcie przyniosło choć minimalne korzyści punktowe.

Początek spotkania w żaden sposób nie wskazywał na to, że cierpiące na bramkową niemoc Sroki zdołają aż trzykrotnie trafić do siatki rywala. Gości zostawili przeciwnikowi dużo swobody po drugiej stronie linii środkowej, stawiając na własnej połowie boiska gęste zasieki, których piłkarze Steviego McClarena w żaden sposób nie potrafili złamać.

Na domiar złego zespół Newcastle konsekwentnie kolekcjonuje bezmyślnie sprokurowane bramki. Nie minęło dziesięć minut spotkania, a Manchester United już prowadził 1:0 po rzucie karnym ufundowanym przez Chancela Mbembę.

Gdy pół godziny później, po dwójkowej akcji Rooneya z Jessem Lingardem ten ostatni posłał piłkę między nogami Roba Elliota do bramki Newcastle, wydawało się, że gospodarze niczego w tym meczu nie będą w stanie ugrać.

Tymczasem jeszcze przed przerwą Gini Wijnaldum doskonale wykończył piłkę zgraną głową przez Mitrovica i po przerwie widzowie mieli wszelkie prawo spodziewać się dalszych emocji.

Po zmianie stron piłkarze Newcastle imponowali walką i zaangażowaniem, choć tradycyjnie pod tym względem do poziomu zespołu nie potrafił się dostosować Moussa Sissoko. Mimo to efektów bramkowych nie było widać póki Chris Smalling zapaśniczym chwytem nie powalił w polu karnym Mitrovica, co zaowocowało drugim rzutem karnym w tym spotkaniu a pierwszym dla Newcastle od przeszło roku. Jedenastke na gola zamienił sam poszkodowany, natychmiast wprawiając w ruch sportowych statystyków starających się ustalić, kiedy Sroki po raz ostatni odrobiły dwubramkową stratę.

Na boisku tymczasem Wayne Rooney ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, jednak ostatnie słowo należało do piłkarzy Steviego McClarena, a konkretnie Paula Dummetta, który przy wydatnym udziale Smallinga ustrzelił bodaj swoją najładniejszą bramką w barwach Newcastle.